Reklāma

Vai Minhenei ar Linux sākušās problēmas?

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Izskatās, ka Minhenes pašvaldība izskata iespējas dažos sektoros pāriet no Linux atpakaļ uz Windows. Tā vismaz izteicies pilsētas otrais mērs Josef Schmid, vēsta laikraksts Süddeutsche Zeitung. Atkal un atkal lietotāji esot sūdzējušies par sistēmas izmantošanu. Par pilnīgu migrāciju atpakaļ uz Windows vidi pagaidām neviens nerunā.

Plānots izveidot neatkarīgu ekspertu grupu, kas izvērtēs apkopotās sūdzības un sniegs atzinumu par to, vai nepieciešams mainīt darba vidi.

Atgādināsim, ka Minhene ir pirmā pilsēta, kurā valsts iestādēs veikta pilnīga datorsistēmu migrācija uz Linux.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
o79

Hmmm, varēja jau varbūt kādu plašāku izklāstu. Personīgi nejūtos tik spēcīgs vācu valodā, kā arī domāju, ka vēl daudziem varētu būt līdzīgi.

Gatis Kalniņš

Pagaidām iet runa par neatkarīgas ekspertu grupas veidošanu, kas izanalizētu piefiksētās problēmas. Pačekoju rakstus citos resursos,- pagaidām visur diezgan skops izklāsts. Ir noprotams, ka ir gana daudz tradicionālu sūdzību par to, ka cilvēki neapmierināti ar lietotāja saskarnes maiņu un tml.
Mēģināšu šai tēmai pievērsties dziļāk, kad sāks parādīties analītiski raksti ar konkrētāku informāciju.

o79

OK. :)
Nē nu protams, ka var jau izmantot lapas tulkošanu un tad jau var izlasīt visu to vācu lapu.

Krotow

Cik no tulkojuma, var saprast, Minhenes mēra vietniekam uz astes uzkāpuši daži “norūpējušies pilsoņi”, kurus satraucot “pārmērīgi lielās” ieviešanas izmaksas un problēmas ar kaut kādu specifisku datu apmaiņu. Plus tāds sīkums, kā Microsoft taisoties savu Vācijas ofisu 2016. gadā pārcelt uz Minheni (interesanti gan, kāpēc tieši uz turieni, kur viņus nemīl). Kopumā situācija nelabi ož pēc politiskas rīves un pieaugoša lobisma no Microsoft puses. Ceru, ka vācieši šos mēslu plūdus izturēs.

Aigars Dzerviniks

Ne pirmo reizi dzirdu, ka pāreja uz Linux un atvērtā koda risinājumiem izmaksā dārgāk kā Microsoft tehnoloģiju izmantošana. Tā ir tā skarbā bezmaksas programmatūras realitāte.

Ivars Šaudinis

Pārejas jau vienmēr ir dārgas, ja esošo infrastruktūru jāmaina pret kādu citu un tās nav savietojamas savā starpā. Arī pāreja no Linux un MS taču nenotiks bez maksas.

Iedomājos, ka būtu lieliski, ja valsts pārvalžu IT konkursos tiktu pārskatītas vadlīnijas un vairāk tiktu atbalstītas sistēmu izstrādes, kas nedarbotos tikai uz, piemēram, Windows bāzes. Tad arī pāreja no vienas sistēmas uz otru teorētiski būtu vairāk iespējama.

Apzinos, ka šādu sistēmu izstrāde visticamāk sadārdzinātos, bet tas būtu ilgtermiņa “ieguldījums” :)

Gatis Kalniņš

Ir reālāki piemēri ar cipariem? Būtu interesanti paanalizēt.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: