No šodienas, 18. augusta Latvijas Mobilais Telefons (LMT) piedāvā jaunu viedtālruni lietot tik ilgi, cik klients vēlas. Pēc tam to var atdot atpakaļ LMT vai mainīt pret citu. Turpinot inovatīvu risinājumu ieviešanu tirgū, LMT piedāvā jaunu pakalpojumu ATVĒRTAIS un izbeidz ēru ar divu gadu līgumiem un piesaisti pakalpojumu lietošanai. Turklāt LMT pakalpojums ATVĒRTAIS ir pieejams arī citu operatoru klientiem.

„Jauno pakalpojumu varētu salīdzināt ar populāru filmu galvenajiem varoņiem, kuri vienmēr jauni un gandrīz nemirstīgi. Ar ATVĒRTO klientam viedtālrunis arī būs vienmēr jauns un gandrīz nemirstīgs, jo tagad var visu laiku izvēlēties jaunu modeli vai izmēģināt dažādus ražotājus. Mēs mainījām tirgu ieviešot BRĪVĪBU, lai nav jāskaita minūtes. Tagad darām to pašu ieviešot ATVĒRTAIS, lai nav vairs jāskaita gadi,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

Jaunais LMT pakalpojums ATVĒRTAIS piedāvā jaunu viedtālruni lietot par tādu pašu mēneša maksu kāda telefonam bija noteikta iepriekš ar divu gadu līgumu. Minimālais viedtālruņa lietošanas termiņš ir 6 mēneši. Pēc tam klients var turpināt lietot to pašu telefonu, paņemt citu modeli vai vienkārši atdot tālruni atpakaļ LMT bez līgumsoda. Pēc 24 mēnešiem pakalpojuma ATVĒRTAIS ikmēneša maksai piemēros 100% atlaidi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
76 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Māris Rēdmanis

Žēl tikai ka, cik sapratu, vairs nevarēs iegādāties telefonus ar 36 mēnešu nomaksu, lai samazinātu ikmēneša maksu.

viesis

Kas tur īpašs?

būtu labāk devuši telefonus bez uzcenojuma, tad varētu saprast, ka inovācija.

Kristaps Skutelis

Kāpēc, lai LMT (vai kāds cits operators) telefonus tirgotu bez uzcenojuma? No kura laika šie uzņēmumi ir labdarības organizācijas?

Kaspars

Šis te “uzcenojums” parasti nomaksas periodā ir mazāks nekā līzinga procenti ņemot iveikalā uz līzingu

Elva Vaivare

Atkal stāsts par baltajiem, pelēkajiem un melnajiem telefoniem… Eh….

Jānis

Bet, ko darīs viņi ar atdotajiem telefoniem? Dos nākamajam?

Elīna Lidere

Tos varēs iegādāties otrreizējā tirgū. Līdzīgi kā līdz šim ar izmēģinājumiem paredzētajām iekārtām.

Jānis

Tas labi.

xxx

vai jau ir pieejami atdotie telefoni?

Kaspars

Nav taču vēl pagājusi 6 mēneši ;)
Ātrāk atdot nevar

viesis

Neaizmirstiet, ka KURSORS.LV ir pārdevies LMT

Artis Abols

Ir, ir pārdevies. Šo rakstu no Maldīvām, kur iegādāju kilometru garu privāto pludmali. Priekā!

Kristaps Skutelis

Klau, Arti, šodien mana kārta braukt ar Lambo. Tev tad paliek Poršs. Deal? :D

Marcis Buhholcs

Jāsāk lasīt Privātā Dzīve par kursors.lv īpašnieku izklaidēm :D :D :D

Artis Abols

Kas notiek, ja telefonu izlaižu no nagiem un sadauzu? Ja nozog? Kaut kāda apdrošināšana ir?

Marcis Buhholcs

Starp citu – cik dzirdēts Apple ir “telefonu apdrošināšana”, pie mums laikam nedarbojas. Bet ja telefonu sasit, tad dabon vietā. Nu protams, tas kaut ko maksā.

Kristaps Skutelis

Arī pie LMT (piemaksājot) var sadauzīta/sabojāta iPhone vietā izvēlēties saņemt jaunu.

Elīna Lidere

Tas nav iekārtu apdrošināšanas pakalpojums. Ja telefonu nozog vai tas nelabojami saplīsis, līgumā ir noteikta telefona vērtība, kura, atkarībā no nolietojuma, jāatmaksā. Te papildu informācija: https://static.lmt.lv/lmt/files/atvertais_bojajumu_cenradis_15082014.pdf

Raimonds Talcis

Ja kursors.lv ir sadarbība ar LMT. Būtu bijis noderīgāk uzrakstīt par šo tēmu plašākā mērogā. Komentāros pilns ar neskaidrībām pēc šāda raksta.
Bet ideja nav slikta, būtībā var staigāt ar pašu labāko telefonu visu laiku.

Kristaps Skutelis

Kas konkrēti nav skaidrs? Uzraksti un pacentīsimies noskaidrot atbildes uz jautājumiem.

Raimonds Talcis

Artis Abols • 6 minutes ago
Kas notiek, ja telefonu izlaižu no nagiem un sadauzu? Ja nozog? Kaut kāda apdrošināšana ir?

edzuslv

Pēc 24 mēnešiem pakalpojuma ATVĒRTAIS ikmēneša maksai piemēros 100% atlaidi. – Tas nozīmē to, ka telefons pat pēc 24 mēnešiem nepiederēs man?

Kristaps Skutelis

Es to saprotu tā, ka par telefonu vairs nebūs jāmaksā.

Kaspars

Jā, lmt mājaslapā viss ir ļoti labi uzrakstīts.
Ar to atvērto līgumu telefons tiek tikai piešķirts lietošanā
Pirmos 24 mēnešus par to ir jāmaksa mēneša maksa, pēc tam ne – atvērtais līgums turpina darboties, tikai nav jāmaksā
tātad telefonu vari lietot cik ilgi vēlies, bet Tavs tas nebūs nekad

Kaspars Misiņš

Tas ir skaistos vārdos pateikts, ka vari atdot bez līgumsoda, ja esi to lietojis vismaz 2 gadus. Tā teikt vari nemest ārā, vari nevienam nepārdot, bet atdot operatoram :) Tāpat kā šobrīd.

edzuslv

Interesanti, kāpēc uzreiz nevarēja teikt, ka pēc 24 mēnešiem tas pieder tev. :D

Njau

Jo tas nepieder tev, tu to nevari pārdot vai izmest. Tas ir nomas līgums, telefons vienmeŗ piederēs LMT, klients to paņem tikai pagaidu lietošanai…

edzuslv

Man atbildēja, ka varot pārdot. Līdz ar to nekādas loģikas šim pakalpojumam.

Njau

Tik tiešām nekādas loģikas. Kaut kāds āķis jau tajā visā slēpjās, bet nu, to mēs redzēsim pēc pusgada.. :)

Elīna Lidere

Bez līgumsoda vari atdot vai mainīt pret citu jau pēc 6 mēnešiem!

Klāvs

Kādi ir nosacījumu telefona atdošanai, ja pēc 6 mēnešiem vēlos citu telefonu? Cik švīkas uz ekrāna un korpusa ir pieļaujamas?

Elīna Lidere

LMT, protams, ņems vērā iekārtas dabisko nolietojumu. Tuvāko dienu laikā būs arī papildu informācija par to, kādas švīkas ir pieļaujamas dabiskam nolietojumam.

VisiTOR

Vai tas attiecas uz jau noslēgtajiem līgumiem?

Elīna Lidere

Atvērtais ir pilnīgi jauns pakalpojums. Tas nemaina jau noslēgtos līgumus.

Kaspars Misiņš

Lietot telefonu tik ilgi, cik klients vēlas, bet, tomēr, ne mazāk kā 6 mēnešus. Vai to var saukt par “tik ilgi, cik klients vēlas”?

LMT atceļ 2 gadu līgumus, bet, kā saprotu, ja klients izdomās atcelt 2 gadu līgumu viņš tāpat kā līdz šim maksās līgumsodu. Tādu pat kā līdz šim.

aigi

pa lielam, nopeltais nomo.lv LMT izpildījumā…

jānis

jā – izskatās aizņēmušies konceptu no nomo.lv, tikai nomo laikam tagad vairs vispār nav minimālā termiņa, bet LMT ir 6 mēneši. LMT kā lielākais operators varēja kautko interesantāku izdomāt – piemēram, lieto 24 mēnešus bez maksas un tad atdod kad gribi. :)

Edgars Šulcs

Es arī gudrāks nekļuvu. Ok, tātad turpmāk varēs līguma laušanas un līgumsoda nomaksas vietā (piemēram, lai to notirgotu un ņemtu jaunu), telefonu dot atpakaļ. Bet ar kādiem noteikumiem? Saprotu, ka “vecais” telefons var dzēst daļu no atlikušās vērtības, taču nolietojums atšķiras, tātad, lai uzņēmums neapčakarētu sevi, tai atlikušajai/norakstāmajai summai jābūt zemākai par reālo tirgus cenu pat apbružātai trubai. Un, lai tas uz papīra izskatītos labi, ir vai nu jāpaceļ sākotnējā iegādes vērtība, vai arī pirmajos mēnešos jāprasa procentuāli lielāki mēneša maksājumi.

Ivars Lubāns

Īsti nesaprotu, kur ir radušās neskaidrības… Lieto telefonu minimums 6 mēnešus un pēc tam dari ko vēlies – turpini lietot kamēr Tev apnīk vai atdod LMT un paņem jaunu vietā. Par atdoto telefonu Tev būs jāpiemaksā tikai tad ja būsi kaut ko “saplēsis” un tam Tev piemēros summu atkarībā no bojājuma (https://static.lmt.lv/lmt/files/atvertais_bojajumu_cenradis_15082014.pdf).

Būtībā, ja telefons nav sabojāts, tad ir savā ziņā izdevīgāk pēc 6 mēnešiem to samainīt pret jaunu, bet ja ir izdevies telefonu saplēst, tad gan, iespējams, izdevīgāk ir turpināt lietot to pašu un, ja nepieciešams, veikt remontu paša spēkiem.

Edgars Šulcs

Ok, šo tabulu vēl nebiju redzējis. Vēl tik jautājums, ko īsti nozīmē “Fizisks stikla bojājums priekšējā vai aizmugurējā daļā” un “Korpuss skrāpēts/sasists”, pareizāk sakot, cik kritiski tiek pieiets vērtējumam. Skatos uz savu Nexus 5 – pēc deviņu mēnešu lietošanas man šķiet, ka neviens telefons vēl iepriekš nav pēc šāda termiņa noturējies tik zolīdā stāvoklī, uz ekrāna švīku nav, apakša perfekta, vien nedaudz stūrīši viegli nopulējušies un spīdīgāki no liekšanas kabatā. Ja sāk izslēgtu ekrānu pareizā leņķī un apgaismojumā skatīties tuvplānā, protams, kaut kāda dabiska nolietojuma miniatūras švīciņas tur atrast var – un tad kā, tas skaitīsies sašvīkāts vai nē? Protams,… Read more »

Žans

Es domāju, pēc 6 mēnešiem mēs uzzināsim uz visu atbildes.

Ivars Lubāns

Par šo grūti spriest, bet pēc loģikas vajadzētu būt, ka Tavā gadījumā no Tevis papildus summa netiktu iekasēta. Bet šis, protams, jautājums LMT pārstāvjiem :)

Elīna Lidere

Edgar, LMT, protams, ņems vērā iekārtas dabisko nolietojumu, tai skaitā arī to, ka telefonu lietojot rodas arī švīkas. Tuvāko dienu laikā būs arī papildu informācija par to, kādas švīkas ir pieļaujamas dabiskam nolietojumam.

Ievish

Tātad šobrīd labāk neņemt telefonu, pirms nav precīzi zināms, ko slēpj sevī LMT pieminētais “dabiskais nolietojums”…

Kaspars

Bet jāņem vērā, ka telefons ir tikai “piešķirts lietošanā”, arī pēc 2 gadiem, tas tomēr nebūs tavs īpašums, un atdodot tam būs jābūt labā stāvoklī ;)

Ivars Lubāns

Galīgi nē – tur pat ir rakstīts, ka arī pēc 2 gadiem Tu vari izvēlēties, vai telefonu atdot, jeb paturēt sev – “Pēc 24 mēnešiem pakalpojuma ATVĒRTAIS ikmēneša maksai piemēros 100% atlaidi”.

Kaspars

Galīgi jā..
Ja jau esi atvēris FAQ sadaļu, tad izlasi arī vienu jautajumu zemāk
pēc līguma darbības beigām iekārta ir jāatdod LMT un LMT iekārtu piedāvās otreizējā tirgū!!!
domāju, ka arī šeit tas suns aprakts un LMT peļņa līdz ar to ;)
klients 2 gadu laikā samaksā pilnu summu(jau ar labu peļņas procentu) un pēc tam pārdod telefonu pa apm 40% no starta vērtības
…tā lūk

Ivars Lubāns

OK, vainīgs! BET, tas tikai nozīmē to, ka
1. Iekārta jāatdod LMT tikai tad, ja vēlies iegādāties jaunu telefonu pie viņiem (teorētiski, ja esi sašķaidījis savu telefonu, tad vienkārši pērc nākamo citur (interneta veikals))
2. Piedāvājums visiszdevīgākais ir tiem, kuri plāno telefonu mainīt bieži – reizi pusgadā – gadā. Jo tad Tev nav jāsatraucas par telefona pārdošanu (kas ir visais sarežģīti) un Tu maksā salīdzinoši zemu nomas maksu.

P.S. Ja Tu vēlies telefonu iegādāties ilgstošai lietošanai, tad Tu vari izvēlēties arī 24 mēnešu līgumu (nevis šo BEZTERMIŅA līgumu) un tad viss ir kā līdz šim.

Kaspars

Jebkurā gadījumā visai neskaidri no LMT puses tomēr ir vēl joprojām :) itkā jau ir teikts, ka var ņem arī vairākus telefonus, tāpēc šķiet, ka varēsi paņemt jaunu tik un tā arī ja veco neesi atdevis Ja šis ir punkts, uz kuru viņi vēlas “vārīties” tad gribās zināt, 1. vai viņi pie mazākā skrāpējuma nepiesiesies, lai tikai Tu nomaksā tos 24 menešus? 2.cik tad ilgi pēc šiem 2 gadiem es to telefonu varēšu lietot (vai ir iespēja, ka LMT pēc gada lietošanas pasaka “viss, dod atpakaļ vai maksā”) Štruns jau par to, ka telefonu varēs nopirkt citur, bet man nepatīk… Read more »

Guest

Lūk LMT komentārs ;)

Kaspars

Tad jau viss ok
neloģiski(dari ko gribi, lai gan pieder LMT), bet ok :D

Ivars Lubāns

Lūk LMT atbilde ;)

Njau

Sods par pašrocīgi/ne caur LMT veiktu remontu arī pastāv..

Žans

Vismaz uz iPhone 5S cena ir zemāka nekā pie Nomo.lv, tas priecē.

Artis Abols

Ja nu man izkrīt no rokām un iestājas sekojošas problēmas:

Fizisks stikla bojājums priekšējā vai aizmugurējā daļā 35%

Elektronisks iekārtas bojājums 35%

Korpuss deformēts 35%

un nedod dies vēl poga pazudusi (12%), tad man LMT jāsedz 117% telefona vērtības?

Juris

Ja vajag sajūtu, ka tavs, var pirkt pa pilnu cenu, kuras no šodienas arī ļoti patīkamas. Ja gribas lietot jaunu vai jaunāko, kāda starpība kam juridiski pieder ja nav nekādu lietošanas ierobežojumu.

Mārtiņš V

Vow, vai vēl kādam rakstam kursors.lv vēsturē ir bijis tik daudz komentāru…??? :)

Kaspars

Cepiens ne pa jokam :D

Mareks Matisons

LMT ir mans operators jau daudzu gadu garumā.
Virsraksts lika man domāt – “vareni, beidzot, ja rastos tāda vēlme, savu Sony ierīci mainītu uz jaunāku”, taču atvēsinos lasot Jūsu komentārus, jo saprotu, ka šī atkal ir “mīli jauno draugu, nicini veco” akcija. Pašos pamatos – feini, ka operators piedāvā pakalpojumu, kuru potenciāli izmantotu tehnoloģiju karstgalvji.
Kas mazāk iet pie sirds, nekādu bonusu tiem, kas jau lieto ierīces no LMT plauktiņiem un (varbūt) vēlas kaut ko mainīt pirms 24/36/XX mēnešu robežas.
Varbūt nākotnē.

davfreim

Planšetēm gan tāda skumja izvēle, tikai Samsungi un citi ķīnieši.

Kaspars

Līguma izbeigšanas brīdī(arī pēc 24 mēnešiem) klientam ir jāatgriež telefons vai jākompensē tā vērtība..tomēr pārdot to telefonu nedrīkstēs gan..

P.

Tas, ko mēs visi gaidām no LMT, bet pilnīgi velti:
1) Izdevīgas cenas viedtālruņiem atkarībā no lojalitātes līmeņa.
2) Izdevīgus piedāvājumus datu pārraidei atkarībā no lojalitātes līmeņa.
3) Dotētos telefonus jaunajiem klientiem ar 24 mēn pieslēgumu (un nevis “mazcenas” telefonus uz nomaksu, kas rezultātā ir dārgāk nekā pirkt veikalā).

Mārtiņš V

Nezin gan kurā veikalā ir lētāki “baltie” telefoni???

P.

Atver acis:

Piemēram, Apple iPhone 5S 16GB

LMT cena : 828 EUR pērkot uzreiz, vai 34.50 EUR x 24 mēn.
Elkor: 619 EUR

Starpību jūti? Un tagad iedomājies, ka esi 10 gadus bijis lojāls LMT klients – atstājis pie viņiem kaudzi naudas. Nu un viņi vēl grib uz tava rēķina vēl nopelnīt par katru cenu.

Kaspars

Es gan vakar LMT salona redzēju cenu 699eur..bet mājaslapā ir vel tas ko Tu saki, jā..
anyway, ja ņemam telefonu uz 24 menešiem,(jo ja jau ņem uz pieslēgumu, tad nevar nopirkt “naļikā” ne?) tajā pašā elkor mājaslapā noteikti ir līzinga kalkulators, izvēlies 24 mēnešus un apskaties cik sanaks samaksāt.. ;)
vēljoprojām lētāk, kā pie operatora?

nomaksa ir maksas pakalpojums(tas netiek tā pasniegts, bet IR)
kas attiecas uz to, ka cena arī uzreiz ņemot ir lielāka – operatora bizness ir telkumunikācijas, nevis telefonu tirdzniecība, bet klienta vajadzību apmierināšanai, nomaksā uz 24 menešiem tiek piedāvāta zolīda cena

Nig

Es jau vairāk kā 10 gadus iepērkos Rimi, bet pie kases nekad nelūdzu atlaidi.

SIA "RIMI Latvia"

Tu esi mūsu labākais klients!

LOOK

Ļoti vienpusēji izdevīgs līgums. Proti LMT no savas puses neriskē vispār, tikai 100% droša peļņa. Klients maksā par tālruni to pašu summu ko agrāk, un galā (pēc 24mēn.) viņš nemaz nav šī telefona īpašnieks. Agrāk vismaz pārdodot, kaut kādu naudiņu (procentu pārmaksa) varēja dabūt atpakaļ. Ja līgums būtu noformēts tā, ka 24. mēnešus maksā un tad telefons ir tavs, jau parādās mikroskopisks izdevīgums, gadījumā ja pēc 6. mēnešiem vēlies pamainīt modeli. Bet vispār LMT pēdējā laikā ir stipri orientēti tikai uz jauniem klientiem. Es esmu LMT klients no 1994. gada (respektīvi lojāls jau 20. gadus) un man netiek piedāvāts nekas… Read more »

davfreim

Man arī pie LMT numurs ir jau padsmit gadus, bet reāli cenas tādas pašas kā visiem, tas ir smieklīgi, ja par 2Eur mēnesī lētāk kā citiem, pa 2 gadiem 50eur atlaide ļoti dārgam telefonam

LOOK

Paskatījos, Tele2 piedāvā Huawei P7 un P6 lētāk nekā LMT.

Elva Vaivare

Izlasīju komentārus un nopriecājos – visi konstatējuši to pašu, ko mana ģimene pirms gada, kad LMT nevajadzīgi uzbāzās manai mātei, kas no tehnoloģijām neko pat negrib saprast, ar jaunāku glāstāmo telefonu (samaksajot sodu par veco ne-glāstāmo telefonu) un varbūt arī planšeti, lai paņemot, būšot tak TIK stilīgi! Mēs visi palikām dusmīgi, ka viņi pēc 20 gadiem vēl aizvien cenšas padarīt rēķinus lielākus nevis mazākus un aizgājām uz Biti ar 5 telefona numuriem… Tiesa ir palicis pie viņiem viens internets datoram, lai sīcis lauku sētā arī var pasēdēt Twiterī… Bet principā visu ģimeni pārņēma Bites gādīgās rokas un neviens no mums… Read more »

Kaspars

Nu jau šie komentāri sāk pārvērsties no diskusijas par jauno pakalpojumu uz kompānijas nopelšanu.. Btw, biju iegājis izlūkošanas nolūkos 2 salonos, apjautājos par šo te jauno pakalpojumu un padiskutēju tieši par to atgriežamā telefona stāvokli. Izrādās viņiem jau bijusi instruktāža par to.. tātad, telefons tiks ņemts bez ierunām, ja telefonam nebūs redzamas kritienu pēdas, plaisas displejā, korpusā un dziļi skrāpējumi (dziļš skrāpējums esot, ja novelk ar naglu vai dod telefonam “pašļūkt” pa asfaltu – tādi defekti kurus kabatā nesājot nevar iegūt) Pie tam mans 9 menešus kabatā(bez maciņa un aizsargplēves) lietotais telefons tika atzīts par gana labu esam – “ļoti… Read more »

Kaspars

Ja kāds šaj pusgadu vecajai diskusijai vēl seko, tad varu padalīties ar pieredzi.. Pirms pāris dienām kā reiz atdevu uz atvērto līgumu paņemtu telefonu, jāteic, bez problēmām.. Telefonu biju lietojis bez maciņa, tāpec uz aizmugures, kā arī ap kameru bija redzami padilusi krāsa, kā arī ļoti sīki skrāpējumi uz displeja(redzami tikai pagrozot pret gaismu) bet protams ne mests ne kritis tas nebija Darbinieks vizuali tikai uzmeta aci tam, vai nav dauzīts, kā arī pārbaudīja vai lādējas un vai vispār strādā..Tā, ka varu apstiprināt, ka ar šo pakalpojumu viss kārtībā – neviens nepiekasīsies pie sīkumiem, galvenais lai būtu prātīgi lietots :)… Read more »

Es

viss, nav vairak Atvertais ligums pieejams

Kristaps Skutelis

Izskatās, ka Atvērtais pakalpojums jauniem klientiem ir palicis tikai izvēloties Apple iPhone viedtālruņus. Tāpat arī dzirdu runas, ka esošajiem šī līguma klientiem pastāv iespējas nomainīt savu ierīci uz citu šī līguma ietvaros.