Web Analytics
More
  Reklāma

  Stiprā lietū aizvadīts Minišosejas 3. posms

  Jaunākie raksti

  Spītējot spēcīgam lietum 7.augusta vakarā Biķernieku trasē norisinājās Minišosejas seriāla 3.posms, kurā piedalījās 37 dalībnieki.

  “7.augusts bija izaicinājumu pilna diena. Lietus Rīgā un it īpaši Mežciemā bija tik spēcīgs, ka vairākās vietās Biķernieku trase bija appludināta. Taču iepazīstinot dalībniekus ar apstākļiem uzvarēja cīņasspars un sacensības netika atceltas,” stāsta sacensību organizators Eduards Kalve

  Reklāma

  Līdz ar katru automašīnu nobraukto apli apstākļi trasē uzlabojās un tika uzstādīti arvien labāki rezultāti.

  Klasē ar motora tilpumu līdz 1,.8 litriem, pirmo vietu ieņēma Aleksandrs Grīva, kas brauca ar Ģirta Daugaviņa Honda CRX auto, otrais palika Ģirts Daugaviņš, bet uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Elvis Turāns ar Honda Civic.

  “Šīs sacensības bija atšķirīgas no iepriekš pieredzētā jo visas sacīkstes garumā lija lietus. Tieši tas prasīja no braucējiem ļoti precīzu un korektu braukšanu. Arī es pieļāvu kļūdu un vienā no ātriem līkumiem auto izslīdēja ārpus trases. Tāpat bija jādomā par tehniskiem jautājumiem – jānodrošinās pret logu svīšanu un logu tīrītāju darbību. Prieks, ka esmu spējis izcīnīt uzvaru un ļoti ceru iekļūt arī superbalvas finālā un gūt iespēju izbraukt ar F1 bolīdu,” savus panākumus komentē Aleksandrs Grīva.

  Klasē ar motora tilpumu līdz 3.0l, ātrākais izrādījās Reinis Lazdiņš ar VW Golf III, otrais finišēja Kristaps Misjuns ar BMW 328, bet trešais Mārtiņš Gūtmanis ar BMW 323ti. “Slapjos apstākļos Biķernieku trase šādā konfigurācijā prasa augstu koncentrēšanos un nedrīkst pieļaut pārgalvīgas kļūdas. Šī bija lieliska pieredze,” pēc finiša atzīst Reinis Lazdiņš.

  Savukārt klasē virs 3.0l, pirmo vietu ieguva Andrejs Švagris ar Seat Ibiza FR, aiz sevis atstājot Edgaru Elleru ar Nissan 200SX. “Minišoseja šosezon ir pateicīga vieta, kur vienlaikus gūt gan sacensību pieredzi, gan braukšanas prieku. Šoreiz apvienojot abas īpašības guvu arī gandarījumu par izcīnīto uzvaru,” komentē Andrejs Švagris.

  Trīs posmu summā sezonas kopvērtējumā dalībnieku punktu skaits ir visai blīvs, tādēļ gan sportisti, gan līdzjutēji ar interesi gaida atlikušos divus Minišoseja posmus, kuros noskaidrosies 2014. gada kausu ieguvēji.

  Nākamās Minišosejas cīņas risināsies 19. un 21. augustā, pēc kura tiks atlasīti superfinālisti sezonas galvenajai balvai braucienam ar F1, ko nodrošina žurnāls TopGear Latvija. Lielais superfināls notiks Red Bull Kart Fight ietvaros 31.augustā Biķernieku trasē Brauciens ar F1 bolīdu notiks 3.septembrī Pērnavā, “Auto24 Ring” trasē.

  Kopvērtējums pēc 3 posmiem:

  • 1800 klasē, 1.Aleksandrs Grīva 61p, 2.Elvis Turāns 60p, 3.Ivo Eltermanis 49p.
  • 3000 klasē, 1.Kristaps Misjuns 64p, 2.Reinis Lazdiņš 58p, 3.Mārtiņš Gūtmanis 51p.
  • OPEN klasē, 1.Mareks Žukurs 75p, 2.Toms Lielkājis 53p, 3.Edgars Eriņš 41p.

  Video: Aleksandra Grīvas brauciens

  [youtube=http://youtu.be/Xluo1OInA5c?t=2m22s]

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma