Pie mums šķiet pierasts, ka internets ir gluži kā gaisma vai gaiss, pieejams daudzās vietās par brīvu un bez liekām problēmām. Sēdi parkā uz soliņa, kafejnīcā, vai vilcienā, un darbojies. Izrādās mūsu kaimiņvalstī Krievijā nupat pieņemts lēmums, kurš nosaka, ka turpmāk publiskajiem Wi-Fi piekļuves punktiem varēs pieslēgties tikai un vienīgi uzrādot pasi.

Atbilstošu lēmumu 31.07. parakstījis Krievijas premjerministrs. Tagad piekļuve internetam parkos, metro, restorānos, u.c. sabiedriskās vietās anonīmā variantā tiek aizliegta. Pakalpojuma nodrošinātājam obligāti jāveic lietotāja identifikācija. Nav gan īpaši saprotams, kā šo lēmumu reāli grasās realizēt parkos vai metro vagonos. Atliek priecāties, ka mums Wi-Fi pieejams normālā veidā. Un cerēsim, ka mūsu likumdevējiem neienāks prātā darīt līdzīgas muļķības.

Papildināts (08.08.2014)Комсомольская правда vēsta, ka situācija pagaidām nav tik briesmīga – personas dati būs jānorāda tikai dažos speciālos publiskos interneta piekļuves punktos.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Vigants

Laikam jau mūsu valdības mēģinājumi cenzēt pāris vietnes tomēr ir sīkums salīdzinot ar to, ka Krievijā vienkārši viss internets tiks uzraudzīt. Blogeriem jāreģisrējas kā medijiem, piekļūstot internetam jāidentificējas… ļoti izklausās, ka Krievija veidot īpaši kontrolētu interneta vidi.

Mārtiņš Vanags

a) Krievijā un pat Maskavā publiskie Wifi nekad nav bijuši ļoti daudz, Starbucks un labākās ēstuvēs vienīgi bija. Lidostās parasti nestrādāja. ŠIs attiecas tikai uz bezmaksas WiFi, maksiniekiem tāpat jau reģistrācija ir aktuāla. b) ISP un arī rūtera īpašnieks RU ir atbildīgi par visu saturu kas iet cauri, sākot ar e-pastiem un beidzot ar ftp saturu. Maskavā faktiski katram rūterim ir admins, ko var atrast un nopratināt. Un tas jau kādu laiku tā. Krievijai nav tālu līdz Ziemeļkorejas un ķīnas līmenim, kur internets tiks tikai dažiem. Nez Ušakovs arī paceltu balstiņu lai visi uz CoffeeInnu ietu ar pasēm un prasītu… Read more »

Krotow

Krievija šobrīd ar paātrinajumu transformējas par Ziemeļkoreju II. Tapēc nav tālu diena, kad pieeja pie globalā interneta paliks varai lojālām personām, kuras ieņem noteiktus amatus un pēc pieraksta. Pārējie varēs lietot tikai iekšējo “čeburnetu” ar vadoņa tekstiem gar pārlūkprogrammas malām.

Ušakovs un viņa sabiedrotie pēc savas pēdējo gadu rīcības klasificējas kā muļķi vai Latvijas valstij atklāti kaitīgas personas. Muļķis Ušakovs nav – kā nekā skaitās izglītots cilvēks, tātad atliek otrs variants un tad ir jautājums SAB, kāpēc tāda čammāsanās?

Mareks Matisons

Precīzi + 100 par Ziemeļkoreju v2

Kristaps Ungurs

Tas viss ir visai loģiski,jo internets ir viens no ātrākajiem plašsaziņas līdzekļiem un šķiet,ka Krievija daudz ko vēlas noslēpt no ārpasaules. Viss,kas notiek Krievijā, tur arī paliek.

raivobambis

Īsti neredzu satraukumu, ja to nevar dēvēt par atsevišķa globālā tīkla veidošanu Krievu zemē. Nesen ceļoju uz Franciju, pa ceļam bija pietiekoši daudz vietas kur piestājām. Tagad varu teikt, ka tā saucamais free-wifi man sagādāja problēmas, manuprāt, jau Lietuvā (@ Statoil). Mēģinot piekonektēties wi-fi tīklam, tiek izmests pop-up’s ar login sistēmu. Nesaprašanā domāju, ka atkal kaut kas jāmaksā un neturpināju ne reģistrāciju, ne arī logošanos. Turpinot ceļu sastapos ar šo stulbo situāciju vairākkārt. Domāju, tas takš nav nopietni, bet izlasot ar maziem burtiņiem zem login sitēmas rakstīts, ka viss ir bezmaksas, bet Tev ir jāparāda kas Tu esi un ko… Read more »