web analytics

FIB brīdina, ka autonomos auto var izmantot kā ieročus

Jaunākie raksti

Satechi prezentējis lādētāju, kurā var uzlādēt līdz pat piecām Apple ierīcēm

Šī gada CES 2021 izstādē Satechi prezentējis jaunu aksesuāru mobilo telefonu un planšetdatoru lietotājiem. Šis produkts tiek īpaši mērķēts...

“Cradlewise” rada mākslīgā intelekta kustinātu šūpuli, kas palīdzēs mazulim ātrāk aizmigt

Labs miegs ir tas, ko īpaši novērtēs jaunie vecāki, kuri bieži vien tā kārtīgi izgulēties nevar mēnešiem ilgi. Tā...

Savulaik populārais “Renault 5” atgriezīsies kā elektriskais hečbeks

Francijas autoražotājs "Renault" apstiprinājis, ka tas radīs jaunu versiju savulaik populārajam "Renault 5" hečbekam. Jaunais auto būs daļa no...

Zaļo tehnoloģiju akselerators attīstīs ilgtspējas uzņēmumus Baltijā

Lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus un tiecas uz labāku nākotni, Swedbank Latvija kopā ar tehnoloģiju...

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...Pirms pāris mēnešiem tehnoloģiju gigants Google prezentēja pilnībā autonoma automobiļa prototipu. Koala lācēna paskata auto nav ne stūres, ne pedāļu un divus drošsirdīgus braucējus tas spēj no punkta A līdz punktam B aizgādāt pilnībā autonomi. Lai arī vēl nav skaidrs kad un vai vispār šis konkrētais auto nonāks pārdošanā, autonomo auto tēma nu ir pavisam aktuāla. Mičiganas universitāte būvē pilsētu, kurā testēs autonomos automobiļus, Kalifornijā ar tiem var piedalīties satiksmē un arī Lielbritānijā plāno papildināt likumus, lai būtu ļauts satiksmē izmantot pašstūrējošas automašīnas.

Guardian medija rīcībā ir nonācis dokuments, kurā Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pauž savas bažas par to, ka sliktie zēni un meitenes šādus auto var izmantot kā nāvējošus ieročus. Piemēram, šobrīd ļaunprāšiem pašiem ir jāvada auto un tas nozīmē, ka nav iespējams pilnībā pievērsties slikto darbu veikšanai. Autonomā auto gadījumā tas pats pārvietojas uz priekšu un ļaunprātim abas rokas brīvas un pilna uzmanība likumpārkāpumu īstenošanai.

Autonomie automobiļi ir aprīkoti ar lāzeriem, radariem, video kamerām un GPS uztvērējiem, kas kopā spēj “uztvert pasauli” un droši pārvietoties tajā. FIB speciālisti paredz, ka ļaunprāši mēģinās apiet auto drošības sistēmas un var radīt autonomus transporta līdzekļus, kas “neklausīs” luksofora rādījumiem, pārsniegs ātruma ierobežojumus un var tikt izmantoti sprāgstvielu pārvietošanai vai pat to attālinātai detonēšanai. FIB autonomo auto izmantošanā saskata arī pozitīvās puses. Ērtāka kļūs, piemēram, izsekošana, jo policistiem vairāk nevajadzēs uztraukties par to, ka sekojamais varēs viņus pamanīt vai atrauties.

Google par saviem autonomajiem auto izsakās krietni pozitīvāk un cenšas iedrošināt sakot, ka tie tiks veidoti, lai bez cilvēka līdzdalības droši pārvietotos. Tos neietekmēs vadītāju noskaņojums, nogurums vai neuzmanība.

FIB paredz, ka jau tuvāko piecu līdz septiņu gadu laikā ASV Kongress atļaus šādus auto izmantot visā ASV teritorijā, tāpēc jācer, ka tehnoloģiju giganti pa šiem gadiem spēs radīt pietiekami pārdomātus drošības mehānismus, lai šādi auto tik tiešām nekļūtu par ērtiem ieročiem.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Pārtaisīt auto par autonomu sprāgstvielu “nogādāšanas” pēdējam posmam iespējams arī tagad. Pavisam lēti nebūs, taču tie, kuriem tas nopietni interesē, var atļauties.

Aigars Dzerviniks

Jebko var izmantot par ieroci. Burtiski jebko.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: