Web Analytics
More
  Reklāma

  Mobilais kultūras tūrisma ceļvedis Letonika Ceļo piedāvā vairāk nekā 2000 aizraujošu apskates vietu Latvijā

  Jaunākie raksti

  Vai zini, ka ne tikai Veronā Itālijā, bet arī tepat Rīgā atrodams slavenais “Džuljetas balkoniņš”? Kā to atrast? Uz šo un daudzām citām neparastām vietām Latvijā aizved jaunā bezmaksas mobilā aplikācija Letonika Ceļo. Baltijā vadošā informācijas un valodu tehnoloģiju kompānija Tilde ikvienam sarūpējusi iespēju labāk iepazīt Latviju, piedāvājot vairāk nekā 2000 apskates objektu un 60 tūrisma maršrutu — gan plaši zināmus, gan ceļotājiem mazāk pazīstamus. Mobilā aplikācija Letonika Ceļo ir kā profesionāls gids, kas vedina iepazīt un izzināt Latvijas kultūras mantojumu, ģeogrāfiju, dabu, kultūrvidi un vēsturi.

  Letonika Ceļo satura avots ir digitālais zinību resurss letonika.lv, kura attēlu, audio un video Latvijas kultūrvēstures kolekcija pārsniedz 10 000 vienību. “Veidojot Letonika Ceļo, mūsu mērķis ir padarīt pieejamu mobilajā vidē to unikālo saturu, kas atrodams portālā letonika.lv un ļauj ikdienā ieraudzīt blakus esošās Latvijas kultūrvides un dabas bagātības. Ceram, ka Letonika Ceļo veicinās interesi par Latviju jauniešu un citu vecumu ceļošanas entuziastu vidū,” stāsta letonika.lv vadītāja Anita Vasiļjeva. Ceļveža unikālo saturu veidojuši gan tūrisma nozares profesionāļi, gan vietējie novadu entuziasti, tāpēc tajā pieejamas arī tādas vietas un maršruti, kas nav atrodami standarta tūrisma ceļvežos, piemēram, Kino maršruts, Zudušo mājvietu dižkoku maršruts, Folkloras taka Gaujienā un daudzi citi.

  Atverot aplikāciju, lietotājs redz tuvākās apskates vietas un maršrutus un var izmantot kādu no piedāvātajiem vai veidot savu maršrutu. Kartes skats parāda tuvāko ceļu no pašreizējās atrašanās vietas līdz izvēlētajam apskates objektam. Ar vietas vai maršruta apskates pieredzi ikviens var dalīties arī savā Facebook lapā. Aplikācijas Letonika Ceļo jaunā versija lietotājiem ir pieejama līdz ar festivāla LMT Summer Sound 2014 atklāšanu. Iedvesmojoties no Latvijā nozīmīgākā vasaras pludmales festivāla, ikvienam interesentam ir pieejams īpašs maršruts Vasara Liepājā, kas piedāvā izbaudīt piedzīvojumus gan populārās, gan mazāk zināmās apskates vietās Liepājā.

  Letonika Ceļo iepriekšējā versija bija zināma kā Tildes Takvedis. “Sekojot mūsdienu tendencēm, nolēmām Tildes Takvedi būtiski pārveidot. Tagad aplikācija ir kļuvusi vizuāli daudz pievilcīgāka, informatīvi bagātāka un lietotājam ērtāka. Ņemot vērā ceļveža galveno satura avotu, tā pārdēvēšana par Letonika Ceļo bija loģisks solis. Plānojam turpmāk veidot arī citas letonika.lv tematiskās mobilās aplikācijas, kas ļautu portāla bagātīgo saturu integrēt arī mobilajā vidē,” skaidro A. Vasiļjeva.

  Letonika Ceļo bez maksas var lejupielādēt vietnēs GooglePlay un Apple AppStore. Visiem Tildes Takveža lietotājiem jaunā aplikācija ir pieejama kā iepriekšējās versijas atjauninājums.

  screen568x568 screen568x568 (2) screen568x568 (1)

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ivars Indāns
  15.07.2014 10:14

  Ielādēju, bet kaut kā neaizgāja. Maksimums, ko dabūju: atrādīja manu atrašanās vietu.
  Varbūt mans super-puper Prestigio par EUR 60 par vāju :)
  Bet pati ideja laba, daudz braukāju pa Latviju, bieži nav info :( Cenšos izlīdzēties ar panoramio.com u.c.
  Uzreiz ierosinājums: aplikācijas jātaisa daudzvalodīgas!

  Reklāma