Šonedēļ Google I/O 2014 konferencē uzņēmums izziņoja veselu kaudzi jaunumu un starp tiem bija arī paziņojums par Android Auto platformu, ko var uzskatīt par tiešu konkurentu agrāk izziņotajai Apple CarPlay platformai.

Šo platformu būtība ir vienkārša – pieslēdzot Android vai iPhone telefonus, auto multimediju displejā tiksim attiecīgi pie Android Auto vai Apple CarPlay sistēmas, kuras nodrošina navigācijas, multimediju un saziņas iespējas. Tas ļaus ērti no auto stūres vai multimediju sistēmas pārslēgt skanošo mūziku, atbildēt uz zvaniem vai īsziņām un pārvaldīt navigācijas rīkus. Android Auto gadījumā liels uzsvars tiek veltīts balss komandām un šo sistēmu varēs ērti pārvaldīt ar balss komandām, tādējādi atbrīvojot rokas nopietnākām nodarbēm, piemēram, stūrēšanai. Tas arī nozīmē to, ka dažādos auto, kas atbalsta vienu sistēmu, navigācijas, multimediju un saziņas iespējas darbosies vienādi un pat nomainot auto nebūs viss jāmācās no jauna.

Šobrīd internetā var ļoti aktīvas diskusijas par to kuri auto ražotāji sadarbosies ar Google un kuri ar Apple. Tabulā esmu apkopojis informāciju no Google aizsāktās Open Automotive Alliance un Apple CarPlay projektu vietnēm, lai varam gūt priekšstatu par to ar kuriem tehnoloģiju gigantiem plāno sadarboties konkrēti auto ražotāji.

Breg8KwCIAA7RmL

 

Tā kā laika gaitā šī informācija var mainīties, droši pakomentējiet komentāros un arī mēs parūpēsimies, lai rakstā apkopota aktuāla informācija.

3
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
lēpisLOOKKrotow Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krotow
Guest
Krotow

Sanāk tāds odzes un eža krustojums, tomēr pēc iespējām ļoti vilinošs. Pats arī neatteiktos dabūt telefonā instalēto Waze auto panelī. iespējams, ka pērkot nākamo auto, pievērsīšu uzmanību arī šādai iespējai.

LOOK
Guest
LOOK

Un kas notiek ar WP lietotājiem, tie var iet ar kājām?

lēpis
Guest
lēpis

Tā kā telefonos neviens no mūsu ģimenes mūziku neglabā un neklausās, un tam man ir iPod, ļoti žēl, ka Apple CarPlay būs tikai priekš iPhone. Vismaz tā es sapratu.