Reklāma

Tesla Motors atvērs visus patentus

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Pagājušajā nedēļā Tesla Motors dibinātājs Ilons Masks (Elon Musk) akcionāru sapulcē deva mājienu, ka kompānijai ir nolūks korporatīvos patentus nodot sabiedriskai lietošanai. Eksperti domāja, ka runa ir tikai par dažiem patentiem, taču Masks savā blogā sabiedrību pārsteidza vēlreiz: runa ir par pilnīgi visiem patentiem.

“Vēl vakar kompānijas galvenajā mītnē Palo Alto foajē sienu aizņēma patenti. Vairāk to tur nav. Tos noņēma, lai atvērtā pirmkoda garā turpinātu iedzīvināt elektrisko automobiļu tehnoloģijas”, – raksta Ilons Masks.

Daudzas IT kompānijas iestājas par patentu reformu un pret patentu kariem, taču vienlaikus atturas no patentu nodošanas sabiedrībai. Ilons Masks parādīja, kā jācīnās pa īstam.

Ikviens autoražotājs vai privātpersona tagad var brīvi izmantot Tesla Motors intelektuālo īpašumu. Ja lietošanas laikā tiek ievērotas pieklājības normas (labticīga izmantošana), Tesla Motors apsola netiesāties.

Masks skaidro, ka agrāk kompānija centusies patentēt unikālas tehnoloģijas, lai aizsargātos pret lielajiem autokoncerniem. Esot domājuši, ka tie arī masveidā sākšot ražot elektroauto. “Mēs esam stipri kļūdījušies”, – atzīst Masks. Kā rāda realitāte, koncerni vispār nav ieinteresēti attīstīt šīs tehnoloģijas. Joprojām auto uz ogļūdeņraža degvielas bāzes veido 99% no lielo koncernu pārdošanas apjomiem.

Citiem vārdiem, lielās kompānijas lēni reaģē uz revolucionāru tehnoloģiju parādīšanos. Tās ir pārāk koncentrētas uz pierasto biznesu. Ilons Masks sapratis, ka Tesla Motors biznesu apdraud nevis konkurence no citu elektroauto ražotāju puses, bet gan šādas konkurences neesamība.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
ABS
13.06.2014 11:39

Cepuri nost un kāju virsū!
Nevis kā Apple, kas tiesājas par katru nieku! :P

mankulito
15.06.2014 14:50
Reply to  ABS

Apple tagad uztaisis auto, balstoties uz siem patentiem, un tad iesudzes Teslu par kopeshanu :D

Jānis
16.06.2014 14:20
Reply to  ABS

Apple tieši tiesājas ar nelabticīgiem izmantotājiem, tādiem kā Samsung :)

17.06.2014 01:04
Reply to  Jānis

Jāni,Apple jau nav labāka par Samsung,jo dara tieši to pašu….

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: