web analytics

Noskaidroti digitālajām pārmaiņām atvērtākie skolotāji Latvijā

Jaunākie raksti

Samsung Galaxy Buds Pro bezvadu austiņu apskats

Gads tikko tikai sācies, bet Samsung bijis jau gana ražens savā jaunizlaisto ierīču apjomā. Jau jūsmoju par Samsung Galaxy...

Nvidia iepriekšējā ceturksnī ieņēmusi 5 miljardus dolāru, neskatoties uz piegādes problēmām

Vēl viens no lielajiem tehnoloģiju gigantiem Nvidia ir paziņojis par saviem 2020. gada ceturtā ceturkšņa finanšu datiem. Par pārsteigumiem...

Pavasarī no Lenovo gaidāms jauns Legion spēļu viedtālrunis

Lenovo jau pēc neilga laika grasās papildināt spēlēm paredzēto viedtālruņu ražotāju mazo pulciņu ar vēl vienu Legion zīmola viedtālruni....

“Volkswagen ID.Buzz” konceptauto nākotnē kļūs par pirmo koncerna pilnībā autonomi braucošo auto

"Volkswagen ID.Buzz" koncepts pirmoreiz tika demonstrēts vēl 2017. gadā, bet nu autoražotājs paziņojis, ka elektriskais pasažieru busiņš ražošanā nonāks...

200 000 budistu pulcējas “Zoom”, lai virtuāli sekotu līdzi savu nozīmīgāko svētku norisei

Pandēmijas dēļ šobrīd stingri jāierobežo visi publiskie pasākumi, izņēmums nav arī budistu vieni no nozīmīgākajiem svētkiem Makha Bucha diena,...

Pēc intensīvām piecu mēnešu digitālajām apmācībām bezmaksas programmā “Samsung Skola nākotnei”, ir noskaidroti digitālajām pārmaiņām un inovācijām atvērtākie skolotāji Latvijā. Tie ir skolotāji, kuri sīvā 30 skolu konkurencē uzrādīja labākos rezultātus un izstrādāja pārliecinošākos projektus, kā ar tehnoloģijām uzlabot skolēnu sasniegumus mācībās un radīt skolās mūsdienīgu un radošu vidi.

“Samsung Skola nākotnei” programmas finālā 22. maijā tiksies un par 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām sacentīsies skolotāji no Bauskas sākumskolas, Dobeles Valsts Ģimnāzijas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Madonas 1. vidusskolas, Mālpils internātpamatskolas, Rīgas 6. vidusskolas, Talsu 2. vidusskolas, Ulbrokas vidusskolas, Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra un Zemgales vidusskolas.

Lai motivētu skolēnus un ar digitālo tehnoloģiju palīdzību mācības padarītu par aizraujošu piedzīvojumu, skolotāji ir iecerējuši skolās radīt interaktīvo muzeju, ierīkot digitālās klases, attīstīt tālmācības iespējas, risināt zīmju valodas tulku problēmas vājdzirdīgiem bērniem un radīt virtuālu mācību vidi bērniem ar attīstības traucējumiem.

Savukārt komunikācijai ar skolēniem, skolotāji saredz iespēju vēl plašāk nodarbību laikā izmantot sociālos tīklos, bet intereses veicināšanai stundās izmantot interaktīvus uzskates materiālus – infografikas un prezentācijas. Tāpat skolotāji ir apņēmušies palīdzēt apgūt digitālās prasmes arī citiem skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem, savās skolās un novados rīkojot radošās nodarbības.

Skolotāju sniegumu programmā vērtēja izglītības jomas eksperti – Latvijas Universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš, “Iespējamā misija” pārstāvji, publicists Pauls Bankovskis, Rīgas Tehniskās universitātes pasniedzējs un mūziķis Kārlis Kazāks, UNESCO LNK izglītības sektora vadītāja Ilze Dalbiņa un citi.

“Izglītības programma ”Samsung Skola nākotnei” ir parādījusi, ka Latvijas skolām ir iniciatīva un vēlme digitāli attīstīties. Informāciju un komunikāciju tehnoloģijas nav iespējams atraut no pārējā mācību procesa. Tāpēc tikai integrēts risinājums, kas demonstrē pārmaiņas skolas kultūrā un vadībā, būs ilgtspējīgs un noteikti pozitīvi ietekmēs arī mācību sasniegumus,” skolu sniegumu vērtē žūrijas pārstāvis un IZM resora informācijas un komunikācijas tehnoloģiju vecākais eksperts Rūdolfs Kalvāns.

“Būtiski, ka Latvijas skolu direktori un skolotāji ir ne tikai ieinteresēti IKT mērķtiecīgā izmantošanā mācībās, bet arī nebaidās mācīties un apgūt jaunas zināšanas paši. Zinošs skolotājs ir kvalitatīvas izglītības atslēga, tāpēc ceram, ka programmas ietvaros apgūtās prasmes skolotāji plaši izmantos darbā, ieinteresējot skolēnus un uzlabojot to mācību rezultāts,” uzsver Ilze Dalbiņa, UNESCO LNK izglītības sektora vadītāja.

“Samsung Skola nākotnei” fināls notiks 2014. gada 22. maijā. Tajā 10 finālisti prezentēs digitālos pārmaiņu projektus savām skolām un programmas žūrija noteiks radošāko, pārliecinošāko un motivētāko skolu, kas saņems 10 000 eiro jaunākajām Samsung tehnoloģijām.

Samsung partnerībā ar “Iespējamo misiju” programmu izsludināja pērn oktobrī, kad papildu digitālās prasmes pieteicās apgūt 213 jeb ceturtā daļa Latvijas skolu. Šī ir jau otrā Samsung izglītības iniciatīvas aktivitāte Latvijā. 2013. gada vasarā Valmierā notika nometne, kurā 15 skolotāji un 15 skolēni no visas Latvijas profesionāļu vadībā apguva video, foto, animāciju un aplikāciju veidošanu un radīja digitālus mācību materiālus matemātikā, fizikā, bioloģijā, ķīmijā un informātikā. Plašāk par “Samsung” izglītības aktivitātēm var uzzināt mājaslapā www.draugiem.lv/skolanakotnei.

1 komentārs

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
vm

prieks ka mana vecā (kur pats mācījos) un jaunā skola (bērni mācās), abas, ir finālsitu sarakstā

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: