Lielais darījums ir pabeigts, un Microsoft īpašumā nonākusi Nokia mobilo ierīču ražošanas sadaļa. Un tikai, nevis visa Nokia, kā to mēģina iestāstīt daža Latvijas ziņu aģentūra. Tagad Microsoft pamazām sāk domāt, kā tad turpmāk saukt viedtālruņus un parastos mobilos telefonus, kuri nonāks pārdošanā jau tuvākajā laikā.

Kā vakar Nokia blogā atbildot uz jautājumiem izteicās Microsoft Devices Group vadītājs Stīvens Īlops, tad pagaidām Microsoft vēl lietos Nokia vārdu, bet tas būs tikai kādu laiku. Daudz skaidrāk par šo jautājumu savā Twitter kontā izteicies lietotājs ar vārdu Nawzil8, kurš pārzina Microsoft jaunumus no kompānijas iekšpuses.
navz
Šobrīd situācija ir tāda, ka Nokia vārdu viedtālruņiem Microsoft izmantošanai ir licenzējuši laika posmam 18 mēnešu garumā. Pēc tam, viedtālruņi tiks tirgoti ar citu nosaukumu. Atsakoties no Nokia Lumia vārda tagad un uzreiz, Microsoft riskē ar pamatīgu pārdošanas apjomu kritumu. Savukārt tās ierīces, kuras zināmas ar vārdu Asha, Nokia X Android ierīces un parastie mobilie tālruņi, arī turpmāk būs ar Nokia vārdu. Vai vismaz nākamos 10 gadus.

Izskatās, ka Microsoft nāksies krietni vien papūlēties nākamo pusotru gadu, lai radītu ierīces un vārdu tām, par kurām nebūtu jākaunas, un kuras cilvēki uztvers kā nopietnus viedtālruņus, jo pagaidām Microsoft vārds tomēr vairāk saistās ar Windows un biroja programmatūru.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krotow Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Krotow
Guest
Krotow

Ar Microsoft programmatūru iepazinušies lietotāji no šiem telefoniem tāpat turēsies pa gabalu, lai arī kādā vārdā tos nosauktu.