Milzīgais Ķīnas telekomunikāciju un interneta uzņēmums Huawei svētdien nācis klajā ar paziņojumu, ka nosodīšot ASV Nacionālās drošības aģentūras darbības un iespējamo spiegošanu, ja tā tiks pierādīta. Huawei min, ka Edvarda Snoudena (Edward Snowden) nopludinātajos dokumentos atrodama informācija par ASV Nacionālās drošības aģentūras centieniem izspiegot Huawei vadītāju saziņu.

New York Times ziņo par ASV Nacionālās drošības aģentūras operāciju ar kodētu nosaukumu “Shotgiant”. Tā saistīta ar Huawei padziļinātu izpēti, lai atklātu uzņēmuma saistību ar Ķīnas Tautas Atbrīvošanas Armiju.

ASV un daudzviet pasaulē tiek plaši izmantotas Huawei izstrādātās telekomunikāciju un interneta pārraides tehnoloģijas, un tiek pieļauts, ka tehnoloģijās iestrādāta iespēja nelegāli piekļūt lietotāju sakariem, ko savā labā izmanto Ķīna. Tai pat laikā nopludinātais dokuments liecinot par ASV Nacionālās drošības aģentūras centieniem pavērst spiegošanas tehnoloģiju pret pašu Huawei, izspiegojot uzņēmuma vadošos darbiniekus.

ASV jau ilgstoši uzskata Huawei piegādātās tehnoloģijas par drošības draudu. Tiek minēts, ka šādi Ķīna izspiego ASV valdību un lielākos tehnoloģiju uzņēmumus. Bet ASV valdība pilnībā noliedz jebkādu savu dalību Huawei darbinieku un Ķīnas valdības izspiegošanā.

Diez vai kādreiz uzzināsim par milzīgo uzņēmumu un valdību tehnoloģiju cīņām un spiegošanām. Iespējams, ka visas iesaistītās puses ir tā sasmērējušās, kas nevienam vairs nav izdevīgi atklāt visas kārtis un izbeigt šāda veida baumas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments