Samsung un Microsoft vakar paziņojuši, ka abi tehnoloģiju giganti pievienojas Wireless Power Consortium. Wireless Power Consortium ir uzņēmumu kopums, kas bezvadu uzlādei izmanto Qi lādēšanas standartu. Bezvadu uzlādes standartizēšana ir iegājusi nevēlamā gultnē, jo bija trīs lieli bezvadu uzlādes “grupējumi” – Wireless Power Consortium (WPC), Alliance for Wireless Charging (A4WP) un Power Matters Alliance (PMA). A4WP jau ir piekrituši apvienot spēkus ar PMA, lai samazinātu bezvadu uzlādes iespēju sadrumstalotību.

Interesanti, ka Samsung ir viens no Alliance for Wireless Charging dibinātājiem un pievienošanās Wireless Power Consortium ir negaidīts solis. Redzēsim, ko turpmāk Samsung izmantos savos viedtālruņos. Piemēram, Galaxy S4 un S4 Active ir pieejama bezvadu uzlāde ar atsevišķi nopērkamu un pievienojamu uzlādes plāksnīti zem aizmugures vāciņa. LG savos Nexus 4 un Nexus 5 aktīvi atbalsta bezvadu uzlādes iespējas.

Microsoft solis ir tikai loģisks, jo Nokia viedtālruņi jau izmanto WPC Qi standartu. Pastāv iespēja, ka kārtējo reizi nāksies iejaukties Eiropas Savienībai. Tā jau ražotājiem uzspieda ieviest vienotu microUSB uzlādes standartu, iespējams, drīzumā kārta būs bezvadu uzlādes standartizēšanai. No patērētāju un lietotāju viedokļa tas būtu tikai atbalstāmi.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kristaps S.Zoltners Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Zoltners
Guest
Zoltners

Un ko par visu šito “indukciju” saka dakteri, īpaši onkologi? Nekā jau laba nav, jo visas šīs bezvades uzlādes tehnoloģijas no tāda viedokļa, man šķiet, ir identiskas. Iespējams, paranoja, bet labprāt paklausītos viedokļus.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Es gan neesmu dakteris, bet konkrētā tehnoloģija ir relatīvi droša. Uzlāde notiek tikai brīdī, kad savietojamas ierīces tiek novietotas blakus. Proti, ja telefonu noceļam nost no lādētāja, tad uzlādes process tiek pārtraukts. Situācija paliks problemātiskāka, kad nonāksim līdz indukcijas uzlādei, kad ierīces uzlādēsies no viļņiem visā telpā nevis tikai noteiktā mazā reģionā virs lādētāja.