Tiek ziņots, ka Google beidzot varētu ķerties klāt ļaundabīgās programmatūras (malware) apkarošanai pašā saknē ar nākamo Play Services jauninājumu. Jau šobrīd Google pārbauda aplikācijas, bet nav tādas “vienmēr ieslēgts” funkcijas. Jauninājums ļaus Google pārbaudīt aplikācijas ar nemanāmu fona procesu. Visi sākumi ir grūti un varam jau sagatavoties palielinātam enerģijas patēriņam.

Kā ierasts, Google Play Services jauninājuma procesu lietotājs, visticamāk, nepamanīs. Google sola, ka arī jaunās darbības lietotājs nepamanīs, ja vien viedierīcē neatradīsies kāda ļaundabīga programmatūra.

Iepriekš Google pārbaudīja aplikācijas saturu tikai kad tā tika ievietota Play Store, kā arī pēc katra aplikācijas jauninājuma saņemšanas. Tiek pieņemts, ka zinot kā Google automātiski veic aplikāciju satura pārbaudi, to var apiet. Lai izvairītos no šādas iespējas, tagad Google veiks visu aplikāciju skenēšanu arī viedtālrunī.

Arī jaunā aplikāciju pārbaudes shēma nav bez trūkumiem, jo vienmēr var izgudrot kādu ļaundabīgu programmatūru, par ko Google vēl nenojauš un tādējādi apiet arī skenēšanu viedtālrunī, tomēr šis noteikti ir solis pareizajā virzienā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Loks

Kaut kā īsti nesapratu kas ir domāts ar virsrakstu…

Gigabaits

Tas ir domāts ka tagad vairs nevajadzēs antivīrusu (ja vien netaisās lādēt tādas lietas kas nav play storee) jo visu tāpat pārbaudīs play veikals automātiski!