Reklāma

Microsoft pagarina termiņu, kad uz jauniem datoriem būs pieejams Windows 7

Jaunākie raksti

Obsbot Tiny kameras apskats – kamera, kas seko runātājam

Gan jau, ka es neesmu vienīgais, kam pagājušais gads saistās ar ļoti daudz video zvaniem un konferencēm. Video zvani...

Toyota paziņojusi globālos ikgadējos rezultātus un atkārtoti apstiprinājusi apņemšanos sasniegt oglekļa neitralitāti

Toyota Motor Corporation (TMC) paziņojusi finanšu rezultātus fiskālajam gadam, kas noslēdzās 2021. gada 31. martā. Uzņēmums arī izklāstīja savu pieeju, lai...

Volkswagen prezentē jaunu septiņvietīgo Tiguan Allspace

Volkswagen pārdotākais apvidus auto Tiguan tika atjaunināts 2020. gada rudenī, bet tagad pienākusi kārta versijai ar pagarinātu riteņu garenbāzi....

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #417 (13.05.2021)

13. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

NASA un “Axiom Space” pirmā privātā misija uz SKS varētu notikt janvārī

Kamēr pašreiz esošās situācijas dēļ tūrisms uz Zemes, maigi izsakoties, nīkuļo, aktīvi norit gatavošanās ceļošanai kosmosā. Nesen "Blue Origin"...

Šorīt jau vēstījām, ka Microsoft pārdevis 200 miljonus Windows 8 licenču. Salīdzinājumam, pirmā gada laikā (īsāks termiņš) tika pārdoti 240 miljoni Windows 7 licenču. Tas liek domāt, ka Windows 8 netiek uztverts ar tādu sajūsmu kā savulaik Windows 7. Tas gan neizbrīna, jo Windows 7 mēdz salīdzināt ar veiksmīgo Windows XP versiju. Proti, priekš kam mainīt operētājsistēmu, kas lieliski darbojas.

Šodien Microsoft atjaunoja informāciju par Windows versiju tirdzniecības un atbalsta termiņiem. Oriģinālo ierīču ražotāji (OEM) uz jaunajiem datoriem Windows 7 Home Basic, Home Premium un Ultimate versijas varēs uzstādīt līdz šī gada 31. oktobrim un pēc tam vietā nāks Windows 8.1. Izmaiņas ir skārušas Windows 7 Professional versijas pieejamību uz jaunajiem datoriem – tagad šis laiks nav noteikts un Microsoft apsolās brīdināt gadu pirms pārdošanas termiņa beigām. Piezīmēšu, ka kopš pagājušā gada 31. oktobra Windows 7 vairs nevar iegādāties atsevišķi. Zemāk var iepazīties ar Windows versiju pieejamību uz jauniem datoriem.

2014-02-14_2255

Uzmetot aci jauno datoru aprīkojumam Latvijas interneta veikalos, var redzēt, ka vairums no tiem tiek aprīkoti ar Windows 7 Professional un tas nozīmē, ka vēl vismaz gadu varēsim nopirkt jaunus datorus ar iecienīto Windows 7 Professional un tiešā veidā nebūsim spiesti izvēlēties ierīci ar Windows 8. Lai arī kopumā es motivētu pircējus apsvērt datoru aprīkošanu ar jaunāko operētājsistēmas versiju, tomēr saprotu, ka ne visi ir mierā ar Windows 8 vizuālajām izmaiņām.

Microsoft norāda, ka šīs izmaiņas nav saistītas nedz ar Windows XP atbalsta beigām, nedz Windows 8 pārdošanas apjomiem. Windows 7 šobrīd ir populārākā Windows versija un to izmanto liela daļa biznesa klientu, ko Microsoft nevēlas apgrūtināt ar pāreju uz jaunāku versiju. Uz ļoti daudziem ar pāreju saistītajiem jautājumiem atbildes var izlasīt šajā lieliskajā ZDNet rakstā.

Šajā sakarā vēlos atgādināt, ka jau pavisam drīz beidzas Windows XP oficiālais (pagarinātais) tehniskais atbalsts un tas nozīmē, ka pēc šī gada 8. aprīļa šīs operētājsistēmas versijas lietotāji vairs nesaņems drošības atjauninājumus, uzlabojumus un tiešsaistes tehnisko atbalstu. Datori, protams, turpinās darboties, taču ar katru dienu to izmantošana kļūs arvien drošāka un es ļoti iesaku pāriet uz jaunāku Windows versiju vai izvēlēties citu (aktuālu) operētājsistēmu. Windows 7 atbalsts turpināsies līdz 2020. gada 14. janvārim. Ja vēlies vairāk uzzināt par Microsoft atbalsta cikla politiku, spied šeit.

2014-02-14_2259

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rihards

Bet no kurienes microsoftam zināt uz kāda datora tiek uzstādīts win7, veca vai jauna. Microsofts jau nepielāgo pašus datorus kādai konkrētai OS. Nesaprotu īsti viņu domu!

Un kas ar to ir domāts: Ka ar pagajušo gadu jau win7 nevar iegādāties atsevišķi ? Viņu var iegādāties prakstiski jebkurā veikalā.

vilnis

Microsoft draudēšana ar atbalsta pārtraukšanu ir saprotama uz uzņēmuma peļņas palielināšanu vērsta rīcība, piedevām jāņem vērā, ka datoru tirgus stagnē pateicoties pēdējo gadu datortehnikai, kuras jaudas rezerve ir vairākiem gadiem uz priekšu un konkurencei no mobilo ierīču puses. Savukārt man kā lietotājam nav ne mazākās intereses tērēt laiku un naudu, lai atteiktos kā jau Kristaps pareizi norādīja, no platformas kura lieliski darbojas. Līdz šim tiem kuri nepadodas MS draudiem un nepāriet uz jaunāku operētājsistēmu (XP gadījumā ~25% no pasaules pc jeb otra populārākā os) Microsoft ir piekāpies un nepartraukti pagarinājis atbalstu. Vai šoreiz noteiktais dedlains ir pēdējais un XP gadījumā… Read more »

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: