Web Analytics
More
  Reklāma

  Pērn Latvijā pieaudzis sakaru traucējumu pieteikumu skaits

  Jaunākie raksti

  VAS „Elektroniskie sakari” Radiofrekvenču uzraudzības nodaļas darbinieki pērn saņēmuši 101 pieteikumu par sakaru traucējumiem Latvijā, kas salīdzinot ar 2012.gadu palielinājies par 35%. Radiotraucējumu pieteikumu skaita pieaugumu daļēji var skaidrot ar DECT 6.0 radioiekārtu lietošanu, ko ikdienā mēdz izmantot iedzīvotāji, bet kas nav paredzētas lietošanai Eiropā šim mērķim atļautajā radiofrekvenču joslā.

  Visvairāk pieteikumu no Rīgas un tās apkārtnes

  Māris Aleksandrovs, VAS „Elektroniskie sakari” tehniskais direktors: „Traucējumu iemesli radioiekārtām var būt visdažādākie – uztvērēju pārslogošanās spēcīgu raidītāju tuvumā, bojātu iekārtu izraisīti traucējumi, atļauto tehnisko nosacījumu neievērošana, klimatiskie apstākļi un radioviļņu izplatīšanās īpatnības, u.tml. Pagājušajā gadā visbiežāk traucējumu iemesli bija saistīti ar neatbilstošu iekārtu lietošanu un tehniskiem bojājumiem, kas radīja traucējumus apkārtējiem sakariem.”

  Reklāma

  Vairāk nekā puse radio sakaru traucējumu saņemti par traucējumiem Rīgā un tās apkārtnē, ko var skaidrot ar šajā apvidū lielāko koncentrēto radiosakaru lietotāju skaitu. Salīdzinājumam Kurzemē šādu pieteikumu īpatsvars veido 13%, Zemgalē un Latgalē – 10%, bet Vidzemē – 9%.
  64% jeb lielāko radiotraucējumu pieteikumu skaitu pērn veidojuši pieteikumi par traucējumiem sauszemes mobilā radiosakaru dienesta tīklos. 12% pieteikumi saņemti par traucējumiem apraides dienestā, kas sevī ietver gan iedzīvotāju individuālos pieteikumus par traucējumiem radio programmu uztveršanā, gan pieteikumus no apraides radiostaciju īpašniekiem.

  Pieaug neatbilstošu sakaru iekārtu DECT 6.0 izmantošana

  Pēdējo gadu laikā pieaug radiotālruņu izmantošana, kas nav paredzēti izmantošanai Eiropā, tostarp Latvijā, bet gan ASV un Kanādā, kur ir atšķirīgs radiofrekvenču spektra sadalījums. Šādu radiotālruņu izmantošana var radīt traucējumus mobilo tālruņu, mobilā interneta modemu un citu ierīču, kuras izmanto trešās paaudzes, jeb UMTS tīklu, lietošanai tuvējā apkārtnē.

  Māris Aleksandrovs, VAS „Elektroniskie sakari” tehniskais direktors: „Lai izvairītos no neatbilstošu radiotelefonu iegādes, „Elektroniskie sakari” aicina iedzīvotājus pirms radiotelefona iegādes pievērst uzmanību iekārtu marķējumam un iekārtām pievienotajai informācijai par to lietošanas reģionu. DECT 6.0 iekārtām parasti ir attiecīgs logo, kurš atšķir to no Eiropas DECT. Ja uz radiotelefona nav CE zīme, tad arī šādu iekārtu izplatīt un lietot Eiropas Savienībā nedrīkst, jo iekārta nav paredzēta Eiropas tirgum un tās atbilstība Eiropas Savienībā noteiktajām drošības un citām būtiskajām prasībām nav novērtēta.”

  Mājsaimniecībās biežāk sastopamā DECT ierīce ir radiotelefons, kas sastāv no bāzes bloka un bezvadu klausules, ko ērti izmantot, jo nelielā rādiusā ap to iespējams nodrošināt telefona sakarus, pārvietojoties pa māju vai dārzu. Arī bērnu uzraudzības iekārtas (rācijas), bezvadu austiņas un Skype (IP) telefoni mēdz izmantot DECT tehnoloģiju.

  VAS ”Elektroniskie sakari” pārvalda radiofrekvenču spektru, plāno radiofrekvenču spektra tehnisko izmantošanu un nosaka radiofrekvences piešķīrumus radioiekārtu darbībai, sniedz elektromagnētiskās saderības un numerācijas nodrošināšanas pakalpojumus, veic darbības radiotraucējumu novēršanai.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  mrserge
  12.02.2014 10:30

  Radiotelefons?

  Reklāma