Google ik pa laikam jūtami izmaina Android izskatu, iespējas un papildfunkcijas. Android 3.0 ieviesa iespēju operētājsistēmu uzstādīt planšetdatoros, Android 4.0 pilnībā pārstrādāja bērnišķīgo saskarni, Android 4.4 operētājsistēma tika optimizēta darbībai arī vājākās viedierīcēs ar 512 MB RAM.
Tagad, iespējams, Google strādā pie Project Hera, kas vienā veselā lietotāja saskarnē apvienos Android, Chrome un Search. Šo savienojumu vispirms redzēsim Android viedtālruņos. Tiks likts lietā speciāli pielāgots Chromium būvējums, kas izmantos internetu, lai darbinātu Google un arī citu izstrādātāju aplikācijas.
Ekrānšāviņi parāda interesantu vairākuzdevumu risinājumu. HTML5 lietotāja saskarne pieļaus daļēju aplikācijas funkciju izmantošanu tiešsaistē, bet pati aplikācija netiks (vai tikai daļēji tiks) startēta. Vairāku Android viedierīču lietotāju dzīve tiks atvieglota, jo ierīces ar vienu un to pašu Google lietotājvārdu sinhronizēs visas darbības aplikācijās, līdzīgi kā to šobrīd dara Chrome interneta pārlūks. Jaunā vairākuzdevumu sistēma otrā viedierīcē parādīs atvērtās aplikācijas, ievadīto informāciju un meklēšanas, kas veiktas pirmajā ierīcē un vice versa.
Tiek pieļauts, ka Google vēlas pilnībā izmainīt Android saskarni un pamatfunkciju nodrošināšanu. Project Hera vajadzētu uzlabot vairāku uzdevumu veikšanu paralēli, kā arī padarīt Android par daļēju tiešsaistes operētājsistēmu. Pamatsistēmu, protams, vēl arvien vajadzēs instalēt viedierīcē, bet papildfunkcijas un aplikāciju darbību nodrošinās tiešsaistes servisi.
Pagaidām visa pieejamā informācija ir minējumi, kas balstās uz dažiem ekrānšāviņiem, un jācer, ka plašāk par Project Hera dabūsim zināt tuvāko mēnešu laikā.





Tas, ka Google ir pārāk sadrumstalots un viņiem ir tieksme visu padarīt atkarīgāku no web sen ir skaidrs un paredzams. :)
Kolosālākā stratēģija – ar “atvērtā koda” Androīdu un Chrome paņemt tirgu, bet pēc tam pateikt, ka nemaz jau tik atvērta viņa nav (mēs te jau esam visu kaut ko paši salikuši virsū un tagad tas ir mūsu produkts) un savākt zem sevis.
Tā gan var “gadīties”. Galvenais jau visus uzsēdināt uz adatas (lētie Nexus), pēc tam dara kā pašam labāk.
Kaut kā ne visai ticami tie ekrānšāviņi. Vienkārši neticu, ka Google plāno desmito daļu ekrāna veltīt tam, lai parādītu, kādu aplikāciju/servisu/sauc kā gribi pašlaik lietotājs ir atvēris. Vienkārši neticu.