Web Analytics
More
    Reklāma

    1000km brauciens ar atjaunoto Hyundai Ioniq 6 elektroauto (video)

    Jaunākie raksti

    Iepriekšējā nedēļas nogalē ar atjaunotā Hyundai Ioniq 6 testu aizsākām jau septīto Kursors.lv 1000km elektroauto testu sezonu! Tas pēc skaita ir jau 55 elektroauto, ko esam pa šiem gadiem notestējuši un šovsar plānojam līdzīgā manierē iepazīstināt jūs ar veselu lērumu interesantu elektroauto!

    Hyundai Ioniq 6 man ir īpašs modelis, jo, kad pirms pāris gadiem testēju pirmās paaudzes Hyundai Ioniq 6, rakstīju, ka tas ir labākais auto ar ko esmu savā dzīvē braucis. Tieši tā, nevis labākais elektroauto, bet auto kopumā. Plus, toreiz šis auto mūsu topā ierindojās pirmajā vietā no kuras līdz pat šim brīdim to nespēja izstumt laukā neviens cits auto. Tātad, kaut ko Hyundai bija izdarījuši ļoti pareizi.

    Tāpēc lieki teikt, ka uz jauno feislifta Ioniq 6 jau pašā startā tika liktas milzu cerības. Vai tas ir labāks par savu priekšgājēju un spēs mūsu testu nobraukt ātrāk par visiem?

    Šis ir feislifta modelis un izmaiņas nav fundamentālas

    Uzreiz gribu pateikt, ka jauno Ioniq 6 ir jāuztver kā vienkāršu feislifta modeli un šis auto nav ticis fundamentāli pārstrādāts. Tā kā 2022. gadā izlaistais pirmās paaudzes Ioniq 6 elektroauto bija izdevies tik lielisks, varbūt arī labi, ka Hyundai nav mēģinājuši salauzt to, kas darbojas. Un ar to es domāju sekojošo – Ioniq 6 ir efektivitātes etalons elektroauto pasaulē, taču reizē tas ir arī ļoti komfortabls auto tālākiem braucieniem.

    Ja uzmanīgi ieskatīsimies attēlā zemāk, redzēsim N Line bļembuku. Jaunais feisliftotais Ioniq 6 ir ne tikai ticis pie N Line vizuālajiem uzlabojumiem, bet šim auto ir sarūpēta arī īpaši piparotā Ioniq 6 N versija, kas spēj attīstīt ap 640 Zs jaudu. Analoģijās runājot, šo auto varam vai nu apkarināt ar N Line paku, vai nopirkt jau kā gatavu N’ku. Konkrētais testa auto ir pirmais variants.

    Lai arī no sāna auto joprojām atgādina niknu kosmisku banānu, priekšpusē un aizmugurē vizuālās izmaiņas ir diezgan jūtamas. Ja priekšējo lukturu niknais sašaurinājums man tīri labi iet pie sirds, aizmugure man labāk patika pirmsfeislifta modelim. Tiesa, mēs varam nepirkt N Line versiju un tad auto aizmugure būs līdzīgāka iepriekšējās paaudzes auto. Katrā ziņā šī auto dizains joprojām ir pamanāms un tāds, kas vai nu patīk, vai riebjas. Jo vairāk skatos uz šo auto, jo vairāk man tas patīk. Īpaši šajā koši sarkanajā krāsā.

    Tā aizmugure! Es nevaru! Viens no šī auto plusiem ir arī tas, ka šādu mašīnu uz ceļiem ir maz un nopērkot Ioniq 6, tu būsi pamanāms.

    Akumulatori kļuvuši ietilpīgāki

    Jauno Ioniq 6 mēs joprojām varam nopirkt vai nu pakaļpiedziņas (170 Zs vai 229 Zs), vai pilnpiedziņas (325 Zs) versijās. Pircējiem tiek piedāvāti divi akumulatori varianti – 63 kWh Standard Range (iepriekš 53 kWh) un 84 kWh Long Range (iepriekš 77.4 kWh). Cenu ziņā šis ir tāds ne pārāk lēts un ne pārāk dārgs auto salīdzinot ar citiem līdzīgu spēju konkurentiem.

    Maksimālo nobraukumu dabūsim, ja izvēlēsimies pakaļpiedziņas Ioniq 6 ar lielo 84 kWh akumulatoru. Hyundai sola, ka šāds auto spēs nobraukt līdz pat 680 km ar vienu uzlādi. Savukārt, mazais 63 kWh akumulators spēs nodrošināt līdz 521 km nobraukumu. Pilnpiedziņas versijai ar lielo akumulatoru tiek solīts līdz 650 km nobraukums. Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, nobraukuma pieaugums ir 100 km. Neslikti!

    Iespaidīgas uzlādes spējas

    Šī joprojām ir 800V arhitektūras mašīna, kas spēj nodrošināt līdz 350 kW līdzstrāvas ātro uzlādi un līdz 10.5 kW maiņstrāvas uzlādi. Jau iepriekšējās paaudzes modeļa testā mēs izmantojām toreiz vienu no Latvijā ātrākajiem 200 kW Ignitis lādētājiem un šoreiz gājām līdzi laikam un piestājām pie vēl ātrākiem 300 kW Elektrum lādētājiem. Pirmajā uzlādes reizē Grobiņā kaut kas līdz galam nesagāja un auto spēja uzlādēties ar “tikai” nepilnu 200 kW jaudu, bet brauciena otrajā pusē Rēzeknē jau varējām redzēt ap 260-270 kW uzlādes jaudu. Praksē tas nozīmē, ka nieka 10 uzlādes minūtēs mašīnā ielādējām ap 200 nobraukuma kilometrus. Un šis auto 200+ kW uzlādes jaudu spēj nodrošināt līdz pat kādam 70% uzlādes līmenim. Tādējādi ar šo auto būs ērti ceļot, jo varēsim izmantot pašus ātrākos pieejamos lādētājus un uzlādēm veltīt ļoti īsus laika sprīžus.

    Ļoti informatīvs ir arī digitālais mērinstrumentu panelis, kas ļoti uzskatāmi parāda uzlādes jaudu, kā arī laiku līdz 80% vai 100% uzlādei. Atliek vien uzmest aci uz šo displeju un uzreiz skaidrs, cik ilgi vēl jālādējas.

    Modernizēts salons

    Ioniq 6 būtība nav mainījusies arī iekšpusē, taču šādas tādas vizuālas pārmaiņas ir. Uzreiz acīs krīt modernizētā N Line stūre. Uz tās ir vesels lērums pogu, slēdžu un rullīšu. Kopumā esmu podziņu fans mašīnās, taču šajā auto man nācās pavērst skatienu uz stūri, lai saprotu, kuru pogu jāspiež. Kas par daudz, tas par skādi.

    Viduskonsole ir pārstrādāta un kļuvusi komplicētāka. Te ir daudz fizisku pogu, taču temperatūru regulēsim ar skārienjūtīgām virsmām. Labā ziņa gan ir tāda, ka tās reaģē labi un precīzi. Logu pacēlāji arī jaunajā versijā ir pie labās rokas un es varu pateikt, ka tas ir diezgan ērti. Telefona bezvadu lādētājs tagad ir ērtāk aizsniedams, taču vismaz mans testa iPhone 17e samērā bieži zaudēja kontaktu pārstāja lādēties bezvadu režīmā. Par laimi tur priekšā ir divi USB-C porti vada uzlādei. Jaunajam Ioniq 6 beidzot ir bezvadu Android Auto / Apple Carplay un te viss darbojas kā nākas. Gan mērinstrumentu panelis, gan multimediju displejs ir atsaucīgs un ar glīti uzzīmētu saskarni.

    Testa auto bija aprīkots ar digitālajiem sānu spoguļiem, kādus jau redzējām arī iepriekšējā modeļa testā. Lai arī no sākuma šādi spoguļi šķiet nepierasti, tomēr visai ātri pieradu un vismaz uz ceļa man ar tiem nebija nekādu problēmu. Stāvvietās parkoties ar šādiem spoguļiem/displejiem gan drusku vairāk jāpiešaujas.

    Kopumā es gribu teikt, ka jaunā Ioniq 6 versija turpina to virzienu, ko aizsāka pirmās paaudzes Ioniq 6 un uzlabojumi ir pozitīvi vērtējami.

    N Line versijā šis auto ir saņēmis arī pārstrādātus divu materiālu krēslus. Tie varbūt neizskatās nekādi dižie, taču braukšana tajos ir ērta. Krēsli ir elektroniski regulējami, kā arī apsildāmi un ventilējami. Beidzot mums ar lielu joni ir pienākusi vasara un sēdekļu ventilāciju es izmantoju teju visā testa brauciena laikā.

    Vienīgais, ja runājam par sēdpozīciju šajā auto, tad pirmajās dienās man galva visu laiku dūrās griestos un tikai pēc vairāku dienu braukšanas es atgāzos krēslā tik tālu uz aizmuguri, ka šī vairs nebija problēma. Tiesa, tad man vajadzēja pastiepties uz priekšu, lai aizsniegtos līdz ekrānam. Noteikti “pie vainas” ir arī lūka, kas griestus padara zemākus. Arī aizmugurē garākiem cilvēkiem galva varētu durties griestos. Vismaz man ar manu 1.85m garumu tā bija jūtama lieta. Bet vismaz kājām ir tik daudz vietas, kā nevienā citā auto.

    Bagāžnieks šim auto ir ar elektroniski paceļamu vāku un samērā ietilpīgs, taču tā atvere (kā jau sedanam) nav diez ko plata un lielgabarīta mantas būs pagrūti dabūt iekšā. Šim auto joprojām ir arī priekšējais bagāžnieks, taču tas ir drīzāk simbolisks, jo ir tik sekls, ka tur pat uzlādes kabelis nesatilps. Man šķiet, ka esmu šiem auto redzējis arī dziļākus priekšējos bagāžniekus, iespējams, tas bija pakaļpiedziņas versijai.

    Braukt ar šo auto ir kaifs!

    Lai arī kopš iepriekšējā Ioniq 6 testa ir aiztecējuši daudz ūdeņi un esmu pabraucies ar daudz citiem (arī dārgiem un šikiem) auto, tomēr man joprojām patīk gan iepriekšējais, gan jaunais Ioniq 6. Tas ir auto ar kuru ir ārkārtīgi patīkami braukt. Tas ir pietiekami kluss, pietiekami žiperīgs un pietiekami mīksts, lai varētu ērti pārvietoties gan pilsētā, gan neierobežoti tālos ceļojumos. Ar šo auto braukt ir ārkārtīgi viegli un tas nerada nekādus stresa momentus nedz ar savām gaitas īpašībām vai jaudu. Tas ir ļoti paredzams auto gan braukšanā, gan uzlādē un izlādē.

    Galvenās atziņas 1000km braucienā ar atjaunoto Hyundai Ioniq 6

    • 1000km brauciena laikā es auto lādēju trīs īsas reizes, tam veltot precīzi 35 min. Brauciena gaitā veiktās uzlādes man izmaksāja 42,38 eiro. Ignitis stacijā uzlādes process bija stabils un maksimālā ap 200 kW jaudā auto lādējās līdz kādiem 70% no akumulatora uzlādes līmeņa. Elektrum 300 kW uzlādes stacijās pieredze bija dažāda. Vienā auto uzlāde nesasniedza pat 200 kW, bet otrā redzēju arī ~270 kW uzlādes jaudu. Mājās auto stabili lādējās ar savu maksimālo ap 10.5 kW maiņstrāvas uzlādes jaudu.
    • Šajās 35 min auto tika ielādētas 98 kWh enerģijas.
    • Auto šo braucienu noslēdza ar vidējo enerģijas patēriņu 16.2 kWh uz 100km un tas man šķiet mazliet par daudz. Hyundai Ioniq 6 kopumā skaitās ārkārtīgi ekonomisks auto, taču ne ar 20 collu riteņiem, kādi bija uzstādīti konkrētajam demo auto. Šis ir auto, kas ļoti precīzi parāda nobraukuma atlikumu. Citi auto zīmoli no korejiešiem varētu šo pamācīties.
    • Auto ir pietiekami ietilpīgs un ļoti ērts ne tikai braucot divatā, bet tajā ērti jutīsies pasažieri. Ja esi garāks par 1.85m, galva dursies griestos.
    • Braukt ar Hyundai Ioniq 6 ir viegli – auto brauc un stūrējas paredzami un komfortabli. Ar šo auto būs viegli pārvietoties kā pilsētā, tā arī garākos ceļojumos. Runājot par ceļojumiem, ar šādu auto es pavisam noteikti nebaidītos doties braucienos uz Eiropu.
    • Hyundai Ioniq 6 šo testa distanci veica 13h un tādējādi mūsu rezultātu tabulā ierindojās otrajā  vietā uzreiz aiz pirmās paaudzes Ioniq 6. Esmu diezgan drošs, ka šis auto varētu atbraukt pirmais, ja tam būtu mazāki riteņi, kas ļautu braukt ar mazāku enerģijas patēriņu.

    Testa pēcgarša ir lieliska

    Jāsaka, ka līdz pat pašām testa beigām man nebija skaidrs, kurā vietā mūsu topā atbrauks šis jaunais Ioniq 6 un testa beigās biju patīkami pārsteigts par to, ka pat neskatoties uz palielo patēriņu, šis auto tomēr spēja atbraukt otrais. Protams, bija nozīme arī tam, ka tagad mūsu maršrutā ir 300 kW lādētāji, kas ļauj ļoti īsā laikā ielādēt vairākus simtus kilometru nobraukumu. Jau iepriekšējos gados šie testa braucieni nebija nekāds plezīrs un tagad pat paēst pa ceļam vairs nebūs laika :)

    Es pats braucu ar Hyundai elektroauto un labi zinu, kas korejieši ražo vienus pa labākajiem elektroauto pasaulē. Abu paaudžu Ioniq 6 augstais rezultāts to tikai apliecina. Piezīmēšu, ka labu rezultātu var sasniegt tikai tad, ja auto spēj braukt efektīvi un nodrošina ātru uzlādi.

    Starp citu, lietoti pirmās paaudzes Ioniq 6 joprojām ir lieliski auto un šobrīd maksā jau zem 30 tūkstošiem eiro. Mazās baterijas versijas cena tiecas uz 20 tūkstošu atzīmi, bet lielās – uz 30 tūkstošu atzīmi. Varbūt tas varētu būt mans nākamais auto? Hmm…

    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    58 komentāri
    Niks
    06.05.2026 07:00

    Reti neglīts auto.

    JanisB
    07.05.2026 12:45

    Man iepriekšējais tīri labi patika, tāds interesants, šis gan kaut kā liekas citādāks un vairs nepārāk.

    Pēc dizaina mazliet velk uz Nissan 350z.

    Graunds
    06.05.2026 14:44
    Reply to  Niks

    Nu kad zilonis netīšām uzkrīt uz auto aizmugures, tad dizains sanāk pavājš

    Bats
    06.05.2026 21:34
    Reply to  Graunds

    Alpine A110 arī zilonis uz pakaļas uzkritis, bet tas izskatās lieliski. Šis nē.

    Bicals
    06.05.2026 08:28

    Tātad 192 cm garam puisim ne pie stures ne aizmugurē sēdēt neizdosies?

    Graunds
    06.05.2026 14:45
    Reply to  Bicals

    Tieši manas domas, mašīna apaļa kā ziepjugabals, plūdlīnija pateicīga, bet tur iekšā vietas sanāk maz. Lai kā tur ko saplānotu vai izkārtotu. Kubs tomēr ir praktiskāka forma

    Elektriķis
    06.05.2026 08:46

    Par galvas brīvību gan dīvaini: tieši vidū ir jumta apaļais pacēlums…
    Cenu tabulā ir kļūda – 84kW nav 325zs.
    Rezultātu tabulā “Griezes moments” ir lieks, tas neko īpašu neizsaka. Tur varētu būt 0-100km/h laiks.

    Fakts
    06.05.2026 13:14

    Paātrinājuma informācija līdz 100kmh ir ļoti būtiska. Pēc tas ļoti precīzi var noteikti, kā ar šo auto būs faktiski braukt. Vai tas ir nīkulis vai sportisks.

    Fakts
    06.05.2026 14:12

    Un kā vēl ir. Uz koplietošanas ceļa, būs liela atšķirība vai tu veic apdzīšanu ar auto kuram paātrinājums ir 12s vai 8s. Pat ļoti būtiska. Ir pat video, kur Bolt 1 litra nīkulis uz Rīgas apvedceļa izmisīgi mēģina apdzīt un kā tam izdodas tikai pēdējā brīdī izvairīties no pretīm braucošā.

    Karlis
    06.05.2026 14:36
    Reply to  Fakts

    uz koplietošanas ceļiem tas nav svarīgi. bet trasē 333 – tur gan

    Sergejs
    06.05.2026 15:58
    Reply to  Fakts

    Ar litru (kas parasti ir 100-110Zs) nevar apdzīt tikai pakaļas ostītāji. Ja ievēro normālu distanci tad redzi kas notiek aiz apdzenamā pretējā joslā, laicīgi ieskrienies un apdzen droši, bez stresa un bakstīšanās. Ir braukts 5 gadus ar 105zs 1.6TDI Octavia – nekādu problēmu apdzīt tur kur vajag, bet pilns tādu kas ar 3 litriem sēž 5 m no bampera, neko neredzot, un raustās turp-šurp kā puņķis uz drāts.

    Graunds
    06.05.2026 14:49

    Kā reizi paātrinājums nodrošina spēju uzsākt no krustojuma dinamiski. Nevis kad pirmais ir beidzot pārrāpies pāri krustojumam, tad jau nākošais sarkanais ir iededzies. Dinamiska paātrināšanās līdz atļautajam ātrumam nenozīmē ātruma pārsniegšanu. Tāpat nenozīmē izspolēšanu(kas ir agresīva braukšana un tiek sodīta). Nozīmē adekvāti raitu satiksmi. Vot max ātrums toč ir lieks

    Karlis
    06.05.2026 14:54

    kā reiz to visu nevajag.
    vajag attaisnojumu.

    Graunds
    06.05.2026 15:01

    Tas gan, ielas un internets pilns ar komentētājiem, kuri “prot braukt”un māca citus kā ir pareizi braukt :) Un kas vajadzīgs pareizai braukšanai.
    Stāsts jau nav par prašanu, bet par iespēju kustēties raiti, nevis stenēdams uzsākt. Pats taču esi attiecies no ICE, jo tie tādi kusli, grab, smird, bet patīkami pārvietoties iespēju nenodrošina

    Fakts
    06.05.2026 15:38

    Bet cieņa plus jauda, vēl labāk :)

    Graunds
    06.05.2026 17:15

    Par cieņu piekrītu 100%. Bet tas ka ir jābūt cieņai automatiski nenozīmē, ka nedrīkst būt jauda. Tad jau sanāk, ka visi, kuri iesēžas jaudīgā mašīnā uzreiz ir klaji necienoši pret apkārtējiem. Tikai ar to, ka atļāvušies iekāpt mašīnā, kura spēj ātrāk paātrināties.
    Un tābūšana nometnē, kura uzskata, kas citiem būtu labi un ar ko pietiktu, ir jau tāds neliels pirmais solis uz necieņu. Vismaz iedomību gan

    Elektriķis
    06.05.2026 17:27
    Reply to  Graunds

    Arī piekrītu. Braucot ar Teslu, kurai ir ļoooti laba jaudas rezerve, aizmugurē bieži vien, sprīža attālumā, “iesēžas” kāds, kuram nepatīk ka braucu, ne pārāk pārsniedzot ātruma ierobežojumu. Tad man dubultā jāuzmanās no bremzēšanas. Kurš šeit ciena kuru?
    Domāju ka ierobežojumam ir jābūt nevis auto jaudā, bet gan galvā.

    Normunds
    06.05.2026 19:44

    Tagad moralizē, bet pats atzinies, ka pirms 3 mēnešiem, ziemā testējot savu tosteri, pārsniedzi ātrumu un nācas parunāt ar Rožupes reindžeru. Sanāk, kaTavs tosteris arī ir pārāk jaudīgs :)

    Bats
    06.05.2026 21:37
    Reply to  Graunds

    Paātrinājums no krustojuma nav problēma ar elektroauto. Apdzenot pie >100km/h jau sākas atšķirības, bet kāda ir nepieciešamība apdzīt kādu, kas brauc uz 100?

    Usinss
    06.05.2026 20:44
    Reply to  Fakts

    Elektroauto ar vismaz 200 zirgspēkiem jau sit pušu parastos dīzeļus. Nezinu kur kaut ko sportiskāku vajag, lai pēc 3 sekundēm neattaptos bez tiesībām pilsētā

    Elektriķis
    06.05.2026 21:49
    Reply to  Usinss

    Ko nozīmē “sit pušu”? Pilsētā, startējot pie krustojuma ir labāks paātrinājums, bet kad jāapdzen ar 80km/h braucošais, 200zs ir abiem, arī dīzelim, nav īpašas starpības. Pilsētā, lai pazaudētu tiesības, var ieskrieties arī ar 100zs dīzeli.

    Usinss
    08.05.2026 13:56
    Reply to  Elektriķis

    Tieši tā, startā sit pušu. Viss. kur jēga vairāk zirgus. īsti bezjēdzīgi tie 500 utt. Startā jauda ir uzreiz. Nav jāgriež dzinējs uz noteiktu diapazonu lai dabūtu maksimālo jaudu. Tāpēc jau elektroautoi nevajag 500 zirgus, lai kā dīzelim, pie 2k apgriezienu būtu vismaz 200…. elektro tie 200 ir uzreiz. un griezes moments ir uzreiz.

    Usinss
    06.05.2026 08:57

    Interesanti. Bet palietojot elektroauto mēnesi, esmu sapratis, ka ātrā uzlāde nepieciešama, kad atgriežos no tālāka brauciena (400+ km) Un tur jāvelta 20 minūtes (nav jaunākais elektroauto). Pārējā laikā pietiek ar lēno maiņstrāvas uzlādi, un tur rodas ekonomija,.. Kur enefit vai Elektrum par 1 kW samaksāju 36-42 centi, mājās sanāk 3-5 kW ierēķinot pārvadi, un jaudas uzturēšanas maksu. Žēl ka nebija testā RWD, kas noteikti samazinātu patēriņu. Par patēriņu, samērā daudz, šādus skaitļus varu izspiest arī no SUV tipa elektromobīļa, kurš noteikti ir smagāks par doto eksemplāru.

    Bats
    06.05.2026 21:42
    Reply to  Usinss

    Ārpusmājas uzlādes ir aktuālas tikai braucot kaut tālu. Ikdienā nav vajadzīgas, pilnīgi pietiek ar lēno mājās. Un tajos tālajos braucienos uzlādes, kas ir <30min vairs neko daudz neietekmē salīdzinot ar degvielu. Nevar normāla ģimene aiziet visi uz tualeti un iztaipīt kājas pa 5min., arī vairāk kā 3h no vietas braukt nevar.

    kkā tā
    07.05.2026 09:45
    Reply to  Bats

    Nu, būtu interesanti testa tabulā ailīte – bānis, kruīzā, 200km/h patēriņš.
    Bet nu par Kristapu skaidrs, mēnesi pabrauc ar Dacīti, pēc tam iekāpj Aijonikā un raksta ar kreiso roku (nu tā pēc kļūdām izksatās). Ko ar labo darīja? :D

    Bats
    07.05.2026 13:50
    Reply to  kkā tā

    Lielākā daļa lielceļu ir 110 vai 130. Jā, Vācijā ir neierobežotie, bet mēs nedzīvojam Vācijā – īpaši neinteresē kāds patēriņš uz 200km/h sēžot. Reizi pāris gados gadās uz bāņa būt, neesmu arī ar iekšdedzes auto tur uz 200 sēdējis. Īsu brīdi patestēt uz cik iet jā, bet gaisa pretestība pie tādiem ātrumiem un slodze riepām padara to izpriecu tik neekonomisku, ka nav vērts.

    Usinss
    08.05.2026 13:59
    Reply to  Bats

    Nu man uz 160 2.0 dīzelim patēriņš no vidējiem 5.5 izauga uz 8-9 litri. pieaugums manāms. Tik tas, ka ar tādu patēriņu joproijām varēju nobraukt vismaz 300-400 kilometrus bez problēmām. Elektroauto īpašnieki, nu es tai skaitā, sāk nervozi meklēt lādētāju kad tik strauji krītas atlikums

    Usinss
    08.05.2026 13:57
    Reply to  kkā tā

    Cik reizes esi bijis vācijā. Elektro auto pēc būtības pēc 120km/h paliek nelietojami no skata punkta range. Lietuvas bāņa 130 braucot patēriņš uzkāpa uz 22kw/h. joprojām normāls nobraukums paredzams. Bet šeit, protams, IC ir nepārspējami pagaidām.

    nedarata
    06.05.2026 09:29

    Visi tie areo mēsli un tik mazs ieguvums, Inster pat saliek efektivitātē.

    Bats
    06.05.2026 21:43

    Tas tiesa, bet fakts paliek fakts – Hyundai reiz bija efektivitātes līderi. Te kaut kādi bezjēdzīgi 20″ diski un body kits.

    Elektriķis
    06.05.2026 22:02

    Riteņi visiem vienādi, atšķiras tikai diski. Līdz ar lielāka diametra diskiem pieaug riteņu gaisa pretestība. Bet ir viena problēma: ja gribi nopirkt labas komlektācijas auto, tev “uzbāž” tos idiotiskos lielā diametra diskus – jo tie bildēs izskatās forši.

    Tāuntā
    07.05.2026 11:14
    Reply to  Elektriķis

    Hm, vai tad auto riteņu gaisa pretestību tik lielā mērā nosaka to diametrs? Garenass skatā auto riteņi par 95% slēpjas riteņu arkās. Ja nu runājam par gaisa pretestību auto apakšā, tad laikam par bundžas augstumu virs zemes (clearance), bamperi u.c. kas virza gaisa plūsmas auto apakšā, apakšas līdzenumu (detaļas, hidrolīnijas, izpūtējs utt), varbūt riteņu arku konstrukciju (dodiet slēgtās!) un riteņu vākus (kurus cilvēki negrib, jo nav smuki un papildu svars). Par vākiem – kaut kāda ietekme jau ir, bet tie % ir gana mazi, lai cilvēki izvēlētos “smukumu” nevis efektivitāti.

    Bet tas “lielāks = labāks” ir iekalts galvās teicami – paskatāmies uz velosipēdiem, uz kuriem maza auguma cilvēki pa gludu veloceliņu brauc ar neproporcionālie lieliem 29″ riteņiem….

    Elektriķis
    07.05.2026 16:15
    Reply to  Tāuntā

    Parasti riteņu ārējais diametrs un platums konkrētajam auto ir nemainīgs. Mainīgā daļa ir “tukšums” riteņa iekšpusē. Iedomāsimies robežgadījumus: ļoti plāna riepa un tukšums ritenī pret pilnībā aizpildītu riteni. Pilnībā aizpildītajam būs mazāka gaisa pretestība.
    Teslai, atkarībā no riteņu diska izmēra, tiek doti diezgan atšķirīgi nobraucamie km. Riteņu ārējie izmēri ir vienādi.

    REALAIS
    06.05.2026 11:06
    Reply to  nedarata

    Salīdzina Mazauto ar Premium klases mašīnu. Tādas gudrības pateikt, lai tikai parādītu, ka viss būtu tik slikti ar EV?
    Cik sver tas ioniq 6? 2x vairāk nekā Inster?

    Last edited 28 days ago by REALAIS
    JanisB
    07.05.2026 12:47
    Reply to  nedarata

    Te jau drīzāk būtu jāsalīdzina šis ar kaut kādu etronu vai kādu palielāku BMW. Inster jau maza masīnīte.

    Carmanis
    06.05.2026 12:46

    A kas apskatniekam tad nepatika Hyundai Ioniq 5, ka tas tikai 31.vietā? Mehāniski tie ir gandrīz identiski!

    Kas
    06.05.2026 13:15

    Nu tomēr no iegādes viedokļa un auto ietilpības, Es izvēlētos Ioniq 5, tur viss ir skaidrs. Šo auto pēc pieci gadi dēļ dizaina būs grūti pārdot, tas ir tāds nišas produkts…

    nedarata
    06.05.2026 13:29
    Reply to  Kas

    Nez, es par Ioniq 5 dizainu domāju to pašu. Bildē super, dzīvē meh. Ātri novecos tas dizains.

    JanisB
    07.05.2026 12:49
    Reply to  Kas

    Slikts darījums pērkot jaunu, labs darījums pērkot lietotu. Ja grūti pārdot, tad lietotā auto meklētājs var dabūt diezgan iespaidīgu aparātu par labu cenu.

    Abolnīdējs
    06.05.2026 18:03

    Klau Kristap. Ar visām atbalsta programmām, kas apskatot un parēķinot kļūst interesantas un pēc jāšanās ar dīzeļiem, kas panikusi liekas ka arī jāsāk lūkoties EV virzienā. Paskatījos Tavu testēto listi, ir daži ģimenes auto kas pat varētu būt ok 3+ ģimenei, un pēc bildēm izskatās ka kādā bagažniekā var ielikt arī salocītu ratiņkrēslu. Tev nav doma patestēt Opel Frontera un Grandland autiņus? Sasodīti pievilcīgas cenas (ja atmet skepsi ka Oopeļam pat gumija rūsē).

    Ābolnīdējs
    06.05.2026 21:31

    👍👍👍

    Valērijs
    06.05.2026 22:41

    Paldies par testu! Ioniq 5 būs praktiskāks, ar lielāku bagāžnieku un plašāku salonu.
    Bet Ioniq 6 dizains nedaudz atgādina leģendāro Citroen DS

    JurisF
    07.05.2026 09:24

    Nebūtu slikti tajā tabulā iekļaut arī āra t testa laikā.

    Reklāma