Web Analytics
More
    Reklāma

    Baumo, ka “Apple” nākas samazināt “iPhone Air” ražošanas apjomus

    Jaunākie raksti

    Pēc Japānas investīciju bankas Mizuho Securities paustās informācijas un spekulācijām, Apple ir ieplānojis samazināt plānā iPhone Air ražošanas apjomus, bet palielināt tos pārējiem trim jaunajiem modeļiem.

    Šādas rīcības skaidrojums ir pavisam vienkāršs, jo pēc jaunā iPhone Air nav pietiekami liels pieprasījums. Ar savu plānumu un dažādiem tehniskajiem risinājumiem telefons nav veicinājis tādu pircēju interesi, kā tika prognozēts no Apple puses. Pēc Mizuho Securities pieejamās informācijas, ražošanas apjoms tiks samazināts par 1 miljonu vienību. Tiesa, netiek pausts, cik vienību tika plānots saražot sākotnēji.

    Tikmēr baumas norāda, ka tiks palielināts ražošanas apjoms iPhone 17, iPhone 17 Pro un iPhone 17 Pro Max modeļiem. Attiecīgi par 2, 1 un 4 miljoniem vienīgu, kas kopumā palielinās plānoto saražoto iPhone skaitu no 88 līdz 94 miljoniem. Tas vēlreiz apstiprina mūsu iepriekš rakstīto, ka pēc jaunajiem iPhone modeļiem ir lielāks pieprasījums nekā prognozēja pats Apple.

    Plānais iPhone Air ir bijis ļoti apspriests no dažādiem apskatniekiem, jo tas ir kaut kas svaigs ilggadējā piedāvājumā. Taču dati apliecina, ka tas vairāk tikai dzīvo sarunās, bet nenonāk pircēju rokās. Pie riskiem tiek minēts gan īsais baterijas darbības laiks, gan karšanas problēmas. Plāno telefonu nepopularitāti apliecina arī tas, ka Samsung nākamgad plāno neizlaist otrās paaudzes Galaxy S25 Edge modeli.

    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    30 komentāri
    Biteme
    21.10.2025 09:41

    Loģiski. Pircēji dod priekšroku īstam, nevis apgraizītam aifonam.

    Uldis
    21.10.2025 10:18

    Materiālu ziņā AIR pat ir labāks par Pro, jo izmanto pulētu titāna rāmi un pret skrāpējumiem izturīgo stiklu abās pusēs. Arī displeja izmērs ir ļoti optimāls 6,5″, bet acīm redzot vairāk kameras un lielāks akumulators ir galvenie iemesli kādēļ daudzi joprojām dod priekšroku Pro, pat neskatoties uz tā korpusa nepilnībām.

    ching ching
    21.10.2025 13:03

    Pro – Profesionālai darbībai. Ne vienmēr apzīmē labākais. Piemēram CAT ir Pro. Vāji ar skaitļošanas jaudu, bet profesionālai lietošanai ir perfekti.

    Ir vārdam vieta
    21.10.2025 12:55
    Reply to  Uldis

    Ņemot vērā visas funkcijas, ko savu dzīvi pārdigitalizējušie neprātīgi uztic vienam telefonam – kartes, ID, atlaižu kartes utt., loģiski, ka tieši baterijas ietilpība ir ļoti svarīga, sevišķi ziemeļos. Gan jau ziemā gribēsies kaut ko nofočēt vai nofilmēt, bet tad attapsies, ka telefons vēl ir jāizmanto vairākām lietām, un zemais atlikušais uzlādes līmenis to neļauj normāli izdarīt.

    Uldis
    21.10.2025 15:16

    Par to var diskutēt, gluži kā par elektroauto akumlatoriem. Katram ir savi paradumi un lietošanas specifika. Dzīvi pārdigitalizējušie ikdienā nedodas ārpus civilizācijas uz vairākām dienām. Mājās, mašīnā, darbā, visur ir kur lādēties. Ieraugi ka baterija zema – piemet, palādē, pārdesmit minūtes un darbojies tālāk. Vai arī ja esi ļoti aktīvs telefona lietotājs, lādē katru nakti uz naktskapīša, un dienu jebkurš modelis izvilks. Kā reklāmās saka – All day battery…

    nedarata
    21.10.2025 10:42

    Varu apstiprināt šīs baumas.
    (Avoti: mana tante un pārdevēja centrāltirgū)

    Ir vārdam vieta
    21.10.2025 12:52

    Tomēr. Tad ko – stāvēt rindā uz jauno Air nākamgad jau tagad, vai pārdot vietu?

    hu435r4tje
    21.10.2025 13:03

    Kādā rindā? Air ir pieejami veikalos no pirmās dienas :D

    Ir vārdam vieta
    21.10.2025 13:39
    Reply to  hu435r4tje

    Va vellos… Paga, es atzvanīšu tev biku vēlāk.

    Ivis
    21.10.2025 13:41
    Reply to  hu435r4tje

    Tas nav šķērslis veidot tradicionālo rindu, tāda kā sentimentāla paraža, ar kopīgu nakšņošanu un sarunām .)

    Uldis
    21.10.2025 15:29

    Rindā? tu ko, dzīvo vēl 2010tajā? Mūsdienās ir jākļūst par ietekmīgu ietekmeli un ražotājs savus jaunos modeļus tev iedos vēl pirms maģiskā datuma, lai vari paspēt uzfilmēt glaimojošu apskatu.

    Ir vārdam vieta
    21.10.2025 15:54
    Reply to  Uldis

    Un, kā tad Tev veicas ar kļūšanu par ietekmelīgu ietekmeli?

    mbs
    21.10.2025 13:48

    Iespējams ka Air patiesībā bija nosacīti eksperiments, lai varētu piepulēt konstrukciju un dizainu pirms nākamgad Air pārvērtīsies par Fold variantu.
    Lai notestētu plāno konstrukciju reālos apstākļos, jo fold būtībā sastāv no 2 plāniem telefoniem :)

    Elektriķis
    21.10.2025 14:01

    Vai tomēr e-SIM nav īstais iemesls?

    Kursors.lv
    21.10.2025 15:51

    Vieglāk pārnest starp ierīcēm. Es ar šausmām gaidu tos laikus, kad telefoni vairumā kļūs par eSIM only ierīcēm. Tas būtiski apgrūtinās mūsu testētāju darbu.

    Krotow
    21.10.2025 15:56

    Testētāji ir sīkums – viņiem parasti ir pieejami rīki piesaistes pārnešanai un prasme tos lietot. Drīzāk iedomājies miljonus netehnisko lietotāju, kuriem bez operatora iesaistīšanas būs kā būs.

    Karlis
    21.10.2025 17:51
    Reply to  Krotow

    A vispār, kā tas varētu notikt LV apstākļos?

    Krotow
    21.10.2025 18:42
    Reply to  Karlis

    Gan jau ka caur operatora mājas lapu (manslmt, manabite utt.). Pie līguma ierakstīs jauno IMEI uz ko numurs jāparceļ un kaut ko palaidīs telefonā. Vnk iedomājos ka ar to (ne)tiks galā vecāki cilvēki u.c. ar tehnoloģijām uz “ak vai” esošas personas.

    Krotow
    22.10.2025 11:50

    Telefoni… Pastāsti kā lai noskanē QR kodu IoT iekārtai kurai nav kameras un pat USB nav.

    Krotow
    22.10.2025 16:11

    IoT iekārtam, kas darbojas caur mobilajiem tīkliem – jā. eSIM gadījumā reizēm var nopirkt jau paku ar eSIM mikroshēmām, kam pieslēgums jau nokonfigurēts un kaut kādi free gigabaiti iekšā. Taču uz to nevar paļauties un tas viss vienalga jālodē iekšā. Ja iekārtas dzīves laikā pieslēgums jāmaina, aiziet dejas ar tamburīnu (un/vai karstā gaisa lodēšanas staciju).

    Last edited 7 months ago by Krotow
    Elektriķis
    21.10.2025 19:19

    Teorētiski jā. Vai bez šī, ir vēl zināmi telefoni, kuriem ir tikai e-SIM? Pulksteņiem tas ir ierasti, bet cik ir tādu pulksteņu lietotāju?
    Līdzīgi kā ar e-parakstu – forša lieta, bet brīžiem tā ir cīņa ar visādām savietojamībām.

    mbs
    21.10.2025 22:30
    Reply to  Elektriķis

    Ja nemaldos, arī iPhone un iPhone Pro ir eSIM only for US market, tāpēc arī viņiem ir lielākas baterijas

    Elektriķis
    22.10.2025 08:12
    Reply to  mbs

    Nemaldies. Vēl dažās valstīs. Pieņemu, ka tur telefonus vairāk pērk no operatoriem.
    Tas sākās tikai ar 17 – to.

    J.G
    21.10.2025 19:20

    Neesmu bijis baigais apple fanāts, bet lietojot savu uzticamo iPhone 13, varu secināt vienu, nav jēgas iespringt un mainīt telefonus katru gadu, man pietiek ar to kas man jau ir pašlaik, plus es tik viņu nesen iegādājos jaunu.

    Reklāma