Pateicoties Apple izstrādātajam mobilā savienojuma modemam, pēc pāris gadiem arī MacBook portatīvie datori varētu saņemt mobilā interneta savienojuma iespējas.
Uzņēmums jau vairākus gadus strādā pie sava mobilā tīkla modema, ko nākamajā gadā beidzot ieraudzīsim ceturtās paaudzes iPhone SE un īpaši plānajā iPhone 17 Air modelī. Tieši sava modema izstrāde ļauj spekulēt par plāniem to ievietot citos Apple produktos. Pagaidām gan MacBook pie tā netiks ātrāk par 2026. gadu.
Tas saistīts ar to, ka ir jāsagaida nākamās paaudzes modems, kas sniegs ātrāku mobilā interneta savienojumu. Šobrīd jau ir zināms, ka Apple komponente nespēs nodrošināt tik ātru datu apmaiņu kā Qualcomm radītais un izmantotais modems. Taču Apple modems būs mazāks un efektīvāks, kas to ļaus labāk integrēt uzņēmuma produktos.
Šobrīd MacBook lietotājiem jāturpina izmantot vai nu blakus esošais iPhone kā interneta tīkla nodrošinātājs vai bezvadu Wi-Fi savienojums. Tikmēr mobilo internetu ir iespējams izmantot gan iPhone, gan iPad ierīcēs. Tieši mobilā interneta savienojuma izmantošana varētu sniegt vēl vienu ieguvumu Apple portatīvajiem datoriem.



Beidzot. Apnicis jau ir bez maksas izmantot automātisko Macbook saslēgšanos ar WIFI vai Iphone hotspotu. Gribu pievienot atsevišķu esim un maksāt par to naudu, jo bieži ar savu macbook dodos tur, kur nav wifi un telefonu speciāli neņemu līdzi.
Likās jau, ka laptopi ar sim-karti ir pagātne. Vai esim spēs atdzīvināt šo ideju? Tas taču svarīgi ļoti nelielai lietotāju daļai – tiem, kas fiziski ir laukā, ārpus wifi zonas.
Es domāju, ka te neliek uzsvaru uz sim izmantošanas atjaunošanu. Tas nāks līdzi automātiski, jo procesorus telefoniem un datoriem sāk veidot pēc viena koncepta. Attiecīgi vienā čipkopā tev pēc noklusējuma jau būs pilna funkcionalitāte ar esim. Cita lieta, ka var nākties maksāt par to, lai tā tiktu iespējota tavam datoram.
Ja Apple sāks ražot vienu wifi/gsm moduli, tad krāmēs to iekšā gan iphone, gan datorā. Nav jēgas ražot vienu un to pašu elementu 2 līnijās. Tas ir dārgāk nekā pēc noklusējuma ierobežot kādas funkcijas. Pat intel tirgo i7 pročus kā i5
izgudroja riteni papuasiem zelta krāsā – jo dārgāk, jo labāk ;)
Man thinkpados SIM kartes slots ir jau bijis gadus 7-8 lol…