Viens no pasaulē lielākajiem autokoncerniem Stellantis uz vairākām nedēļām spiests apturēt atsevišķu savu modeļu ražošanu, jo tiem ir ārkārtīgi zems pieprasījums. Viens no galvenajiem vaininiekiem – Alfa Romeo Tonale krosovers.
Vismaz uz divām nedēļām apturēts darbs Stellantis rūpnīcā Pomigliano pilsētā Itālijā, kur tiek saražota Tonale un vēlviena itāļu autoražotāja Fiat modelis Panda. Arī Panda ražošana nenotiks no 29. septembra līdz 10. oktobrim. Šī gada pirmajos astoņos mēnešos Fiat pārdevis 84 793 Panda vienības.
Sāpes nebeidzas vien ar itāļu mašīnām – no 10. oktobra līdz pat 31. oktobrim tiks apturēta ražošana Puasī rūpnīcā Francijā, kur tiek salikts DS3 un arī pie mums gana populārais Opel Mokka. Stellantis to skaidro kā “ražošanas apjomu pielāgošanu grūtai tirgus situācijai Eiropā”.
Kopējie Stellantis koncerna pārdošanas dati Eiropā ir tālu no spožiem – gada pirmajos septiņos mēnešos pārdoti nepilni 1,2 miljoni auto, kas ir par 8,1% mazāk nekā attiecīgajā laikaposmā pērn. Tā liecina Eiropas Autoražotāju asociācijas apkopotie dati. Opel, Citroen, Fiat un DS pārdošanas rādītāji ir kritušies, savukārt Peugeot, Lancia, Alfa Romeo un Jeep ir izdevies palielināt apjomus, ja salīdzinām ar pagājušo gadu.



Diez cik tie brīnumi maksā. Nepērk gan jau jo nevar atļauties vai neredz jēgu pārmaksāt.
Tieši tā. Ne visi var atļauties auto, par kuriem nodomā – kas tas par spoku tikko pretī pabrauca.
:-) Šitais labs!
Nav tā ka Stellantis ir tik pat daudz Itāļu autoražotājs kā Dansuker LV cukura ražotājs (pieder Jelgavas cukura zīmols)?
Tas Alfa Romeo Tonale (Dodge Hornet) nav īsts Alfa Romeo, tāpēc arī alfisti viņu nepērk.
Ka Giulia īpašnieks sākotnēji izteikti viebos, bet pēc tam izbraucot un salīdzinot ar t-roc, qashqai, x1 un tucson varu teikt ka priekš cilvēka kam interesē tāda tipa auto (pacelts hečbeks kas tēlo bezceļnieku), Tonale ir loti cienījams auto. Brauc labi, salons uz tirgus fona ļoti patīkams, jēdzigs motors.
Nav Giulia vai Stelvio vow efekts braucot, bet tie jauni maksā ar citu ciparu.
Tagad pa 33k tonale ar veloce paku (brembo, sporta kausi) jauns no dīlera ir labs piedāvājums.