Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropas Savienībā visos jaunajos auto turpmāk obligāti jāuzstāda “inteliģentā ātruma ierobežošanas” sistēma

  Jaunākie raksti

  Jaunie auto jau kādu laiciņu spēj noteikt vai mēs kā autovadītāji pārkāpjam ātrumu – tie spēj nolasīt ceļazīmes, kā arī navigācijas sistēmās ir informācija par ātruma ierobežojumiem. Tas, cik veiksmīgi strādā zīmju lasīšana, tas gan lai paliek uz katra autoražotāja sirdsapziņas, taču no 7. jūlija visiem jaunajiem auto, kas tiek tirgoti Eiropas Savienībā, jābūt aprīkotiem ar “inteliģento ātruma ierobežošanas” funkciju.

  Pašas sistēmas pamazām tiek iekļautas mašīnās jau vairākus gadus, taču tagad tas ir obligāts uzstādījums visiem. “Mērķis ir aizsargāt eiropiešus no satiksmes negadījumiem, sliktas gaisa kvalitātes un klimata pārmaiņām, kā arī veicināt jaunus mobilitātes risinājumus, kas atbilst cilvēku mainīgajām vajadzībām,” teikts Eiropas Komisijas paziņojumā.

  Reklāma

  Lai ierobežotu ātrumu, sistēma izmanto gan ceļazīmju nolasīšanu, gan arī GPS datus un navigācijas sistēmās iekļautus datus. Ir plānoti četri veidi, kā šī sistēma darbosies, bet autoražotāji paši varēs noteikt, kā to iekļaut savās mašīnās.

  Autovadītāju var brīdināt ar skaņas signālu, kā arī pakāpenisku, vibrējošu brīdinājumu. Noprotams, ka vibrācija tiks nodota caur stūri. Tāpat ražotāji var izmantot risinājumus akseleratora pedēļa atgriezeniskajai saitei, lai brīdinātu vadītāju, kā arī risinājumu, lai auto ātrums pakāpeniski tiktu samazināts. Eiropas Komisija gan norāda, ka vadītājs tik un tā varēs apiet šo sistēmu, stingrāk nospiežot gāzes pedāli.

  Kritiķi jau paguvuši izteikties, ka šīs metodes var būt pārāk neefektīvas, nenesot cerētos rezūltātus, turklāt var izraisīt arī pretestību pret citiem ātruma ierobežošanas veidiem satiksmē.

  Arī pie mums Latvijā šovasar kārtējoreiz aktualizēts jautājums par atļauto ātrumu un satiksmes drošību pēc vairākām avārijām uz Liepājas šosejas, kas beigušās ar cilvēku upuriem.

  Kas attiecas uz ceļazīmju nolasīšanu un ātruma ierobežojumiem pēc navigācijas datiem, tad mana pieredze, testējot visdažādāko autoražotāju mašīnas ir stipri atšķirīga – ir mašīnas, kuras tiešām lieliski nolasa ātruma ierobežojumus, arī dažādas pagaidu zīmes utml, attiecīgi ļoti ātri sāc uzticēties tam, ko dara auto un tam, ko redzi ekrānā, jo tas sakrīt ar to, ko redzi ārā pa vējstiklu. Ir arī otra galejība – mašīna spītīgi negrib lasīt ceļazīmes. Uz Tīnūžu-Kokneses šosejas vasarā atļautais ātrums ir 100km/h. Esmu nobraucis visu šo posmu, mašīnai spītīgi rādot, ka ātruma ierobežojums ir 90 nevis 100km/h. Un ar dažādiem auto. Ir bijis arī tā, ka mierīgi brauc pa šoseju, bet auto pēkšņi izdomā, ka te ir 70km/h vai 50km/h, lai gan nav nevienas ceļazīmes vai kā tamlīdzīga, kas uz to norādītu. Vienvārdsakot, ir ražotāji, kuriem savas ceļazīmju lasīšanas sistēmas ir stipri jāpilnveido. Un arī navigācijas datus vajadzēs atsvaidzināt biežāk.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  120 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  azad
  10.07.2024 17:41

  Vieglākais variants ir ierobežot, ienesīgākais sodīt🤷🏼‍♂️ Dolbīti pie stūres neglāba ne sodi, ne ierobežojumi, tie arī pie 30 sataisīs sūdus. Labs piemērs dzērājšoferi, bija, ir un būs DIEMŽĒL. Un nebaidās nenokādiem sodiem. Tagad ar visiem ierobežojumiem satisksme ir pamatīgi sačakarēta. Nav iespējams pabraukt jēdzīgi pa lielākajiem ceļiem, pilns ar radariem, un ne jau es gribu zemi lidot pa ceļu, bet tas ka liela daļa grib vilkties. Normāli būtu turēt 100 spidometrā, realitāte tas ir kādi 95. Normāls ātrums, bet ir tādi kas brauc 70 un 80 spidometrā, tādus apdzen un tur veidojas bīstamība.

  azad
  10.07.2024 17:42
  Reply to  azad

  Gaidu mīnusiņus no tiem, kas domā ja nepārsniedzu 90, tad braucu kā gribu, kaut stumju pa ceļu😄

  Edgars K
  10.07.2024 17:48
  Reply to  azad

  Ko nozīmē “pabraukt jēdzīgi”?
  No kura laika normāli ir turēt 100 spidometrā? Atļauts taču 90…

  azad
  10.07.2024 18:10
  Reply to  Edgars K

  Nu vismaz 90 spidometrā jau būtu pieņemami. Atļauts ir 90, bet spidometrā 90 reāli ir 85. Var būt tev tas ir kāds jaunums, bet spidometrs melo par aptuveni 5km/h. Ja tu brauc ceļa kādus 20km no tuvējās pilsētas uz savu māju, tev tas neko nemaina brauc 90, 100 vai 70, taču tanī pat laikā uz tā paša ceļa ir cilvēki kas brauc 100 un vairāk km. Cits dienā 300km nobrauc. Un tad tiem ir jāmuļļājas aiz tādiem kā tu, ja pat tev ir tiesības.

  Edgars K
  10.07.2024 18:15
  Reply to  azad

  Tev jau nav jāprāto, cik ir “reāli” :) Normāls autovadītājs brauc pēc spidometra. Pietiks jau attaisnot un normalizēt atļautā ātruma pārkāpšanu…

  Not urlaub
  11.07.2024 04:49
  Reply to  Edgars K

  Tavi daudzie komentāri pierāda, ka esi egoistisks narciss, kas velk uz kašķi, kaut nav taisnības.

  Māris
  11.07.2024 08:12
  Reply to  Edgars K

  “Normāls” autovadītājs vadās pēc apstākļiem. Ja Tevi sāk apdzīt fūres un satiksmes autobusi, tad nevajag spītīgi turēties pie tā, ko rāda spidometrs, bet pacensties iekļauties plūsmā. Bet runājot par pēdējā laika avārijām, sodīt par agresīvu braukšanu vajadzētu sākt arī tos ostīšanas entuziastus, kas konsekventi brauc otram astē, neapdzenot un neievērojot drošu distanci un neļaujot citiem droši apdzīt.

  Janis
  11.07.2024 08:47
  Reply to  Edgars K

  Nedaudz kaitina Baltezera caurbraukšana – ir informatīvais ātruma radars un tur regulāri var redzēt, ka tauta brauc 50 km/h vai mazāk pēc spidometra, jo radars bieži uzrāda 43..49 km/h + arī pie fotoradara ātrums daudziem samazinās līdz 45..49km/h

  Tas pats berģos – fotoradars, zīme 70km/h. Pie fotoradara sabremzējas līdz 65 km/h un pēc 100 metriem atkal jau 80..90 km/h

  Kas ir labāk – puņķis, kas šādi raustās vai es es – braucot konstanti – atļautais ātrums + 9km/h pēc spidometra?

  Edgars K
  11.07.2024 10:05
  Reply to  Janis

  Jā, tev taisnība – caur Baltezeru cilvēkiem būtu visu laiku jābrauc uz 50 pēc spidometra. Tāpēc jau nav labi, ka visādi gudrinieki brauc “pēc GPS” un normalizē ātruma pārsniegšanu.

  Kkā tā
  11.07.2024 10:28
  Reply to  Edgars K

  Pēc GPS uz 50 ir ātruma pārsniegšana, bet pēc spidometra ir ok? Kur tādi dau.. rodas, gan jau kāds progresīvais pilsētu cilvēkiem bezsmadzeņu sojas lates dzērājs..
  lol nau vērc..

  Bats
  11.07.2024 15:35
  Reply to  Kkā tā

  Jā, nav loģikas ka 50 pēc GPS dēvē par ātruma pārsniegšanu. Rodas gan jautājums, kāds ir minūtēs ieguvums izbraucot cauri tai zonai uz 50 pēc GPS vai uz 50 pēc spidometra. Sanāk minūte vai tomēr sekundēs mērāma atšķirība?

  Last edited 7 days ago by Bats
  kkā tā
  11.07.2024 16:09
  Reply to  Bats

  Jāsaprot viena būtiska lieta – ja visi brauc uz 50km/h pēc GPS – visi brauc vienādā ātrumā, bet, ja visi brauc uz 50km/h pēc spidometra, tad viens brauc uz 49, otrs 47, trešais 44 – atkarīgs no riepu atbilstības u.c. faktoriem. Te nav runa par ieguvumu sekundēs, bet par to, ka uz ceļa nav muļķīgu sastrēgumu
  Re kur, lūdzu, video – https://www.youtube.com/watch?v=Rryu85BtALM

  Biteme
  11.07.2024 16:38
  Reply to  kkā tā

  Pirmkārt, visi cilvēki nekad nebrauks ar vienādu ātrumu, jo…viņi ir cilvēki. Ja auto vadītu roboti, tad to panākt būtu vienkārši.

  Otrkārt, kur es raušu precīzu GPS iekārtu? Cik tā maksā? Kā es to novietošu acu priekšā lai nebūtu jāskatās sāņus? Un visbeidzot – kā vārdā, ja likums man neprasa visu ceļu veikt ar +-1km ātruma precizitāti? Es tak neesmu robots, jopcik, vienā brīdī man ir jāpakasās, otrā – jāpadzerās un pēc tam jāpaskatās, ko aizmugurē dara bērns vai suns.
  Es piekrītu, ka perfektā pasaulē dzīvot ir vieglāk un patīkamāk, bet pasaule ir tāda, kāda tā ir. Arī mežā nav divu vienādu koku)

  Biteme
  11.07.2024 16:30
  Reply to  Kkā tā

  Varu iedomāties, kā satiksmē uzvedas cilvēks kas uz līdzenas vietas kādu var nosaukt par dauni….tiklīdz nebrauc pēc viņa kalibrētās ātruma mērīšanas iekārtas, tā kļūsti par “bezsmadzeņu sojas lates dzērāju”. Ceru, ka šitāds gudrinieks netaisa straujas bremzēšanas priekšā, lai parādītu kā tā late īsti ir dzerama))

  NuNu
  12.07.2024 01:04
  Reply to  Edgars K

  Normāls vadītājs mūsdienās brauc pēc navigācijas un zin kāds ir reālais ātrums. Neatceros kad pēdējo reizi būtu ieskatījies spidometrā, kurš pie tam nav acu aukstumā un dēļ kura būtu speciāli jānovērš skatiens no ceļa.

  Biteme
  10.07.2024 20:07
  Reply to  azad

  Kas traucē braukt tos 300km, rēķinoties ka visu ceļu nevarēs braukt uz 90km/st? Pa ceļam ir apdzīvotas vietas, kāds kurš nogriezīsies, kāds kas brauc uz 80. Piemet klāt 30-40min. savam optimistiskajam laikam un būs OK. Ak jā – vēl taču ir ceļu remonti, ir avārijas. Arī tādas lietas gadās.

  azad
  10.07.2024 22:26
  Reply to  Biteme

  Ieliekot galamērķi navigācijā, tā izkaukulē brauciena laiku balstoties uz atļauto ātrumu. Kad tu iestrēgsti aiz kāda ietiepīga uz 70-80 braucēja, tas man čakarē laiku. Gribu aizbraukt kur man vajag kad man vajag🤷🏼‍♂️ Ja kāda tev vestu pasūtījumu un sarunātajā laikā tev zvanītu sr teksti ka es te braucu uz 80 pa šoseju, negirbu skriet, būšu 40min vēlāk, nez vai tev patiktu.

  Jurro
  11.07.2024 06:33
  Reply to  azad

  Braucu kā gribu un kā varu. Neviens man neaizliegs pārvietoties…arī gribu aizbraukt kur man vajag kad man vajag.

  Biteme
  11.07.2024 09:07
  Reply to  azad

  Vai tad esošās navigācijas sistēmas neņem vērā ceļu remonta un dzīvos trafika datus? Vismaz guglei tie ir pieejami. Ja tas nestrādā, tad cilvēkam ir galva – piem. piektdienas pēcpusdienā un pusnaktī braucot cauri Rīgai laiks atšķirsies vairākas reizes, nav jābūt ekspertam lai to saprastu.

  Ja tā precizitāte ir TIK svarīga (parasti gan klients saņem laika intervālu, kurā kurjers atvedīs vedamo – nevis precīzi laiku), tad var taču rādīt savu atrašanās vietu un lai cilvēks pats seko un atskrien uz noteikto vietu, redzot piegādes auto tuvošanos reālā laikā. Tas ir daudz vienkāršāk, nekā izmainīt visu satiksmi dažu cilvēku dēļ))

  Edgars K
  11.07.2024 10:06
  Reply to  azad

  40 min vēlāk :D Tev laikam skolā matemātikā un fizikā bija grūti :)

  Bats
  11.07.2024 15:36
  Reply to  azad

  Tās nav 40min

  Arnis
  11.07.2024 19:58
  Reply to  azad

  Aizbrauc uz Norvēģiu, nomierināties!

  Māris
  10.07.2024 19:48
  Reply to  Edgars K

  Kad Tavā spidometrā ātrums ir 100 km tad patiesais ātrums ir 92- 95 km. ( +vēl 5 km radara kļūda) Ar to vienkārši cilvēki rēķinās tāpēc arī brauc ar 100 (spidometrā)

  Edgars K
  10.07.2024 22:04
  Reply to  Māris

  Nu tas ir katram alnim zināms, ka ir tāda spidometra kļūda. Bet kas tieši tiek iegūts, braucot ar “īsto” ātrumu? Kaut kāds īpašs kaifs, rēķinot un springstot, lai brauktu ar maksimālo iespējamo zem soda? Kāpēc cilvēki apgrūtina sev dzīvi un tad metas mācīt citus, ka tieši tā ir jābrauc, ar “īsto” ātrumu?

  azad
  10.07.2024 22:23
  Reply to  Edgars K

  Neviens tev neko nepārmet ka tu brauc uz 90. Pārmet tiem, kas nespēj aizspiest spidometra bultiņu līdz tam 90 un brauc reizēm krietni zem.

  Es nebraucu aiz tādiem, bet apdzenu viņus. Neesmu no tiem, kas pa katru cenu kur vien iedomājos to daru, apdzenu kur ir droši to izdarīt. Tikai tiek, kurus apdzen, bļaustās ka redz kāda lidotājs, pārkāpējs, bez maz slepkava😄 Paši paskatītos savā spidometrā un saprastu kāpec cilvēki tā dara un atkristu šausmināšanās daļa.

  mbs
  10.07.2024 23:26
  Reply to  azad

  CSN ir pat atrunāts ka bez īpašas vajadzības nedrīkst raukt lēnāk par max atļauto ātrumu, protams ja ir stiprs lietus vais slidens tad nesties uz 110 (kur tas ir atļaut) nav prāta darbs

  grh
  11.07.2024 00:59
  Reply to  mbs

  e? Tev no lietus bail? Jāsāk ar to, ka ir jāmāk braukt un auto ir jābūt aprīkotām ar normālām nenodilušām riepām nevis ziemenes ar 2mm. 110km/h ir adekvāts ātrums pa lietu. Te skaidri parādās, ka mums uz ceļiem ir braucēji ar dažādām prasmēm.

  Pēča
  11.07.2024 08:27
  Reply to  grh

  Vakar ejot pa Jūrmalā, pa jūras ielas stāvvietu un citām ieliņām speciāli pievērsu uzmanību uz riepām – gandrīz katram trešajam autiņam ar LV nr. zīmi vasarā virsū stāv padilusi ziemene, turklāt no tiem vairak, kā pusei bija mīkstā sastāva jeb ‘skandināvu tipa’ vismaz cik no viņas palicis….. Ārzemniekiem riepās viss bumbās visiem vasarenes un diezgan pasvaigas vismaz uz aci skatoties galīgi ne ar pēdejiem mm, jo ZIN, CIK SVARĪGA drošībai ir šī lieta. Bet pie mums…. Galvenais ka ir kaut kāda melna baranka virsū ar vismaz to minimalo atļauto protektu! Tad PAR KĀDU drošību jēl vispār var būt runa? ;) Brauc kaut uz 40, atliks sekundi par vēlu noreaģēt, ka neko ar savām slīdošajām ziemenēm neizdarīsi(arī jebkāda pārgudrā automasīnas elektronika neizglābs, jo laba saķere automasīnai ar ceļa virsmu ta nebūs.) Mļin es jau šajā svēlmē jūtu ka uz sakarsušā asfalta manas Bridgestone vasarenes palikušas ir mīkstākas, ka asāk jāgriež līkumā vai mazā aplī asas kustības jāveic, nespeju iedomāties kā vispār var patikt cilvēkam reāli ‘peldēt’ griežot to stūri ar ziemenēm braucot cauru vasaru. Nerunājot par neparedzemajām situācijām, par ko Latvijā laikam neviens neaizdomājas un visi domā, ka ‘ar viņu’ nekas nenotiks…. Nu un arī daļējs rezultats uz mūsu šosejām, kas… Read more »

  Last edited 7 days ago by Pēča
  KKTK
  11.07.2024 09:03
  Reply to  Pēča

  Lūk šis. Tad šo nodilušo ziemeni saliekam kopā ar “drošo” krosoveru un onku uz 50+ un šis ļodzīgais cirks jau sāk ņemt līkumus pa pretējo joslu, jo auto šķobās, riepas šķobās. Un dēļ saviem 50+ reakcija kā amerikas gliemim – pamana tikai kad esat jau kaut kā samainījušies.

  Sergejs
  11.07.2024 14:21
  Reply to  KKTK

  Atkarīgs, protams no konkrētiem modeļiem ko salīdzinam, var būt gan pieņemami gan visai bēdīgi. Ir mēģināts savulaik vasarā Dunlop DS2 dabraukt – sūdi vagā, lietus laikā vāks, neizdevās eksperiments. Nokian WR D3 savukārt tīri labi , it īpaši lietuslaikā jo uz slapju asfaltu ir tēmētas. Bet nu sen vairs nebakstos, ziemā ziemenes, vasarā vasarenes.
  Te video par tēmu nodilis premium vs jaus SuperRoadKingPro no kanāla kur daudz ko par riepām var paskatīties:
  https://www.youtube.com/watch?v=PXOE1DpjQGg

  jegx
  11.07.2024 09:48
  Reply to  Pēča

  Vispārināti ziemas/vasaras riepa vispār neko nenozīmē. Vadāmību/bremzēšanu ietekmē viss kopā – piekares, bremžu sistēmas un pašu riepu stāvoklis – vecums, kvalitāte utt. Varu droši pateikt, ka mana “sagurusī” Michelin ziemas riepas bremzē labāk par tavu “sagurušo” vasaras riepu

  Sergejs
  11.07.2024 14:24
  Reply to  Pēča

  Eee, tu neesi UK gar parkingu pie lidostas pastaigājies, tur lielākai dāļai ir Lisjen, turklāt bieži visas 4 dažadu modeļu un sezonu😁
  No paša novērojumiem Luton lidostā 10 gadi atpakaļ

  Sergejs
  11.07.2024 08:56
  Reply to  grh

  Nevajag braukt ātrāk kā redzi.
  Cik tālu redzi pastiprā lietus laikā?
  Kāds ir max rādītājs akvaplanēšanai vislabākajai JAUNAI riepai (ar jaunu domāts ar nobraukumu 500-2000km bez drifta)?
  Kāds ir vislābākās riepas bremzēšanas ceļš uz slapja asfalta pie 110km/h?
  Kāds ir tavs reakcijas laiks (cik sekundes daļas paies starp brīdi kad beidzot pamani aiz lietus plīvura avarējuša baļķvedēja piekabi un nospied bremzes)?
  Tā kā jā, cilvēkiem ir dažādas domāšanas un realitātes uztveršanas spējas.

  Pēča
  11.07.2024 09:23
  Reply to  Sergejs

  Atbildešu uz tavu jautajumu ar pilnīgi jaunām bridgestone turanza T005 225/55R19 lietus laikā, kur pielijušas rises mierīgi pa risēm varu braukt ar 120-130km/h atkarīgs no rises dziļuma, līdz elektronika sak piepalīdzēt un midžinās panelī.

  Testa nolūkos akvaplanesanas brīdi uz sekundi-divām iebraucot pēksņi pilnā risē esmu noķēris ar 150km/h ātrumu, bet tur arī tad auto drošības sistēmas uzreiz bļauj, atmet ātrumu un nemaz i neļauj braukt/peldēt talāk. Respektīvi sistēma speciāli ‘izvelk ārā’ no šīs situācijas.

  Protams ja ārā kāda pēksņa vētra ar visu iespējamo no debesīm, kur diži neko tālāk par 50-100m neredzi un slotiņas strādā ar maksimālo ātrumu, tad galīgi ar tādu atrumu nav jabrauc! Pat arī uz 90 nav! Tikai tapēc ka drīkst…

  Tad ir jādomā ar galvu un jaizvērtē situācija savai un citu drošībai!
  Un ļoti stipra lietus gadījumā vasarā vai kādā putenī ziemā arī smuki sagrupējas autovadītaji 2 kategorijās:
  * kuri tehniski kārtībā uztur savu autiņu
  * kuri vienkarši ar to ‘brauc’

  Biteme
  11.07.2024 09:40
  Reply to  Pēča

  Redzēsim, kas šodien pēcpusdienā notiks negaisa laikā, cik daudzi zaudēs orientāciju telpā un galvā. Cerams, nebūs kārtējie 2-3 aukstie.

  nedarata
  11.07.2024 10:18
  Reply to  Pēča

  Šhiiieit, laikam man bija viltotās T005 (bez XL, ļoti plāna sieniņa, viegla) vai arī kautkas sačakarēts auto, pirmo gadu vēl ok, bet 2. gadā es uz sausa asfalta varēju zaudēt saķeri 70kmh pagriezienā, uz bruģa jau uz 50kmh bija slikti. + vēl 2 sadūru atsevišķos gadījumos. Pat apdzenot varēju uztaisīt priekšas izslīdēšanu.

  Sergejs
  11.07.2024 11:36
  Reply to  Pēča

  Tikai navajag, ja, uz 150 pilnā risē viņš neuzpeld. Te ir objektīvi mērijumi kur cilvēkiem ir gan budžets gan iespējas nomērīt un salīdzināt: https://www.tyrereviews.com/Article/2023-Tyre-Reviews-Summer-Tyre-Test.htm Kaut kā šiem, dīvainā kārtā, bremzēšana uz sausā asfalta 100-5 sakrīt ar bremzēšanu uz slapja asfalta, bet jau 80-5… Un 005(turklāt šaurāka) uzpeld jau ap 75km/h. Ja ir kas dzirdēts par fiziku tad kinētiskās enerģijas formula ir e=mv^2/2, pieņemot ka auto masa ir vienāda ar 1t (kas vienkāršo aprēķinu) iegūstam ka kinētiskā enerģija (tas ir tas ko mums jānoslāpē ar bremzēšanas palīdzību) pie 100km/h būs 1.56 reizes lielāka kā pie 80km/h . Tātad saglabājot pārējos parametrus vienādus sanāks ka ja uz slapja ceļa pie 80km/h bremzēšanas ceļs ir 35m, tad pie 100km/h tas būs jau 35*1.56=54.6m nevis 35×1.25=43.7. Tad tālāk saliekam šos 54.6m ar reakcijas laiku un bremžu sistēmas iedarbināšanas laiku (no “kaut ko pamaniju” līdz “riepas sāk mēģināt ieķerties asfaltā”) iegūstam aptuveni 54.6+27.77(100km/h=27.7m/s)*2 =~ 110m APSTĀŠANĀS ceļu pie 100km/h lietus laika ar jauniem Bridgestone Turanza 005. Tālāk papētam: ja redzam nākamo 100m stabiņu tad braukšanas ātrums nepārsniedz redzēšanas ātrumu, ja neredzam tad vai nu stabiņa nava vai nu jau maucam “uz dullo”. P.S. Lietus laikā bez slotiņu izmantošanas redzu labāk nekā 90% ar slotiņām kas… Read more »

  Sergejs
  11.07.2024 14:12
  Reply to  Sergejs

  nodublēšu linku kur var atrast profesionālas atbildes uz vairākiem maniem jautājumiem par riepām, kam ienteresē bet nezin kur var iegūt gana plašu info gandrīz par visām apritē esošiem ripuļiem:
  https://www.tyrereviews.com/Article/2023-Tyre-Reviews-Summer-Tyre-Test.htm

  Edgars K
  11.07.2024 10:09
  Reply to  grh

  Cilvēks rakstīja “stiprs lietus”. Tev laikam tik smagi ar pašapziņu, ka jāizmanto katra iespēja, lai izceltu savas pašpasludinātās prasmes? :)

  Biteme
  11.07.2024 09:14
  Reply to  mbs

  >>CSN ir pat atrunāts ka bez īpašas vajadzības nedrīkst raukt lēnāk par max atļauto ātrumu

  Vispār jau CSN saka ko citu:

  104.3. traucēt ceļu satiksmi, bez vajadzības braucot ar pārāk mazu ātrumu;

  T.i. lai ar bojātu auto auto nevelkās pa šoseju ar dzīvu satiksmi uz 10km/st, bet lai izsauc evakuatoru. Savukārt laikā, kad nav dzīva satiksme un īpaši netraucē, tā vilkties varētu būt pieļaujam – īpaši, ja jābrauc vien neliels attālums.

  Lasot CSN, vajag mēģināt saprast jēgu, nevis interpretēt to sev komfortablā veidā. CSN tomēr pamatā ir par drošību.

  Sergejs
  11.07.2024 11:38
  Reply to  Biteme

  Vēl ir opcijas izvēlēties sev tīkamus punktus selektīvi😁

  karlis
  11.07.2024 14:51
  Reply to  Biteme

  šeit nu pēdējai rindkopai nevar piekrist.
  tiesā prokurors kā reiz lasa to, kas ir rakstīts melns uz balta.
  bez dziļākas jēgas, tā teikt.

  Biteme
  11.07.2024 15:10
  Reply to  karlis

  Nu, lasot “pārāk mazu ātrumu” vajag pacensties tur ieraudzīt “mazāku nekā maksimālo”. Jebkurš jurists to atspēkos, un ir vēl punkts

  99. Transportlīdzekļa vadītājam jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz noteiktos ierobežojumus, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, transportlīdzekļa un kravas īpatnības un stāvokli, kā arī ceļa un meteoroloģiskos apstākļus (īpaši redzamību braukšanas virzienā).

  Edgars K
  11.07.2024 10:08
  Reply to  mbs

  Nē, tu runā nepareizības. CSN nav teikts, ka nedrīkst braukt lēnāk par atļauto ātrumu.

  Biteme
  11.07.2024 12:09
  Reply to  Edgars K

  Mīnosotājs ir vīlies, ka nav spējis pareizi izlasīt īsu teikumu CSN. Es pat nesaku – saprast, bet vienkārši izlasīt))

  aaa
  11.07.2024 09:26
  Reply to  azad

  Es tevi saprotu, bet nākamreiz, kad brauksi teiksim to pašu Rīga – Liepāja, tad uztaisi eksperimentu – brauc uz 95 spidometrā un paskaiti cik automašīnu pa ceļam nāksies tev apdzīt un cik automašīnas apdzīs tevi…

  Sergejs
  11.07.2024 11:47
  Reply to  aaa

  Braucot Baldone-Rīga pa apvedceļu ar 96-97 uz spidometra (inforadari parāda ka tas ir 90-91 real) sanāk gan apdzīt kādus 5-15 auto, ja protams satiksme to atļauj darīt bez avārijas situāciju izraisīšanas. Vēl intersanti tas ka prāvu tiesu vidējā ātruma kontroles zonā, kur braucu 93-94 spidometrā uz kruīzes bet apdzenamie brauc 70-80 pie iebraukšanas un izbraukšanas un raustās 80-93 starp kontrolstabiem. Pārsvarā tie ir bariņi kas mīcās un raustās kā puņķis uz drāts un puse ir 5-10m attālumā no priekšābraucošā bampera. Ja šamie mācētu braukt stabilu ātrumu un ievērot distanci (tātad to uzvedība būtu paredzama un droša) nekādu problēmu nebūtu arī braukt tāpat ar stabiliem 90-94 uz spidometra (85-90 real).

  grh
  11.07.2024 00:56
  Reply to  Edgars K

  Ko tu iegūsti braucot ar atļauto ātrumu nevis braucot lēnāk? Kāpēc pēc spido brauc ar 90km/h, ja vari braukt ar 80km/h? Ko iegūsti? Kāpēc nebrauc pa šoseju ar 50km/h ātrumu? Tas ko mēģinu pateikt – kāpēc tev liekas, ka mūsu psrs ātruma ierobežojums ir kaut kāds perfektais drošais ātrums uz ceļiem? Tieši deviņdesmit. Kāpēc Uz Tallinas šosejas 100 vai cik tur ir tik pat drošs kā citur 90? Tad jau beigu beigās ne jau ātrums ir vainīgs, bet infrastruktūra. Bet infrastruktūra arī nav nekāds garants drošībai. Infrastruktūra patiesībā ir paredzēta, lai nodrošinātos pret neapdomīgiem braucējiem, kuri neseko līdzi satiksmei, sēž telefonos, dzer, apdzen kā lohi. Beigu beigās nonākam pie tā, ka patiesībā 90km/h uz LV šosejām ir tāds vidējais balanss starp to ko varētu lietot normāli braucēji un daudz zemāks ātrums ko vajadzētu lietot idiotiem uz ceļa. Ja mēs izdzēstu no mūsu sabiedrības tādus autovadītājus, kas nemāk apdzīt bez avārijām, nemāk braukt skaidrā, nemāk braukt nespaidot telefonu, tad nonāktu situācijā, ka mēs droši varētu daudz posmos braukt arī 120km/h. Un tad beigu beigās šī visa palaga doma man ir tāda – tu prasīji par to ko iegūst braucot ar īsto ātrumu .Es tev atbildu – neinteresē ietaupītās sekundes. Man vienkārši… Read more »

  KKTK
  11.07.2024 09:05
  Reply to  grh

  Paprasi tiem kas notriec kārtējo maža dzīvnieku. Cik viņiem bija laiks bremzēt un paskaties uz dzelžiem cik viņi veiksmīgi nobremzēja. Tomēr ir jārēķinās arī ar citiem nevis tikai savu spidometru.

  Last edited 7 days ago by KKTK
  Sergejs
  11.07.2024 11:51
  Reply to  KKTK

  Tas pats jautājums par to ko dara atrāk: brauc vai redz. Lietāinā novembra vakarā pie 100km/h sadursme ar dzīvnieku būs garantēta ja vien būs iespēja ka ceļi krustojās laikā un telpā, pie 70km/h jau ir labas izredzes izvairīties. Savukārt gaišā jūnija dienā uz tā paša ceļa vilkties 70km/h ja redzamība ir 500+m manuprāt nav drošas satiksmes principa ievērošana.
  Nu CSN jau ir punkts ka jāņem vērā ceļa stāvoklis un laikapstākļi

  Pēča
  11.07.2024 09:36
  Reply to  grh

  Latvijā jau ar +10km/h ļoti gaužām maz iegūst, esam niecīga valsts braucot no Liepājas līdz Daugavpilij jeb no viena gala līdz otram, kas ir aptuveni 400km varbūt 30-40min iegūsi…. Jo tas kilometru attālums ir mazs.

  Eiropas līmenī kur pa šoseju tev janobrauc 1000..2000 vai 3000km maršruts uz vienu galu, iekļaujot ‘+10km/h’ kur to droši var darīt, starpība ir STUNDĀS! ;)

  Tādejādi Latvijā baigā jēga kur skriet nav.. jo tas viss aiziet kaķim zem astes ja kur apstājies čuru pauzē vai iebrauc pēc hotdoga. ;)

  Ikrīta agresīvos skrejējus vispar nesaprotu, kāda tam ir jēga. 1-2L degvielā vairak iztērē lai ‘darbā’ būtu 1minūti ātrāk. Tak vienkarsi piecelies un izbrauc 5min ātrāk, nevis hroniski spied +10/+15 pa pilsētu!!!!!

  Last edited 7 days ago by Pēča
  Biteme
  11.07.2024 09:42
  Reply to  Pēča

  Braukt 2-3Kkm ar auto ir feini tieši 1, nu 2 reizes – pēc tam cilvēki to nolido vai brauc ar vilcienu, ja ir jelcik jēdzīgs savienojums. Visi jau nevar būt tālbraucēji, un tiem vismaz maksā))

  Sergejs
  11.07.2024 11:56
  Reply to  Pēča

  Runa nav tik daudz par tiem + vai – 10. Vairāk par to ka nemāk ne konstantu ātrumu uzturēt, ne distanci, ne apjēgt ka nevajag dzēsties līdz 70 pie radara kur atļautais ir 90 – raustās kā puņķis uz drāts tajā vilcieniņā uz visām četrām pusēm.

  Edgars K
  11.07.2024 10:15
  Reply to  grh

  Šobrīd fizikas likumi ir tieši tādi paši, kā PSRS laikā :)
  Braucot ar atļauto ātrumu, pārvietošanās ir daudz mierīgāka un relaksējošāka. Nav jāuztraucas par policiju vai radariem, viss ir drošāk. Arī degviela mazāk iztērējas. Vieni vienīgi labumi :)
  Gribi vai negribi, tev nāksies izdomāt jaunu komforta ātrumu. Nākotnē, turpinoties esošajai anarhijai uz ceļiem, kontroles ierīču būs vairāk, un tu ar savu komforta ātrumu lieliski papildināsi valsts kasi.
  Aizbrauc kādreiz uz ārzemēm. Attīstītās valstīs cilvēki kaut kā spēj braukt ar atļauto ātrumu, kurš pie tam bieži ir zemāks nekā pie mums, un iztikt bez vaidēšanas vai visādu absurdu argumentu piesaukšanas. Komforta ātrums, ibio :) Varbūt esi nopircis neadekvātu auto, kurš paredzēts citam pielietojumam :)

  dsfd
  11.07.2024 12:07
  Reply to  Edgars K

  Tu pats to izdomāji? T.i. tev ir taisnība, jo tu izdomā, ka tev ir relaksējoši braukt ar atļauto ātrumu, tad tā ir citiem?
  Vecīt. Iedod argumentētus faktus, kuri nav balstīti uz ” man liekas, man patīk”

  Te daži runā par rietumeiropu, bet laikam nav bijuši pat Lietuvā. Dīvainā kārtā Lietuvā nav lietus, nav sniegs, nav dzīvnieki, ja jau var braukt ātrāk par 90km/h :D
  Te skaidri pierādās, ka ir braucēji, kuriem automašīna ir dzelzs kaste ar ko tikt no A uz B un braukšanas prasmes ir stipri minimālajā līmenī, UN ir braucēji, kuri ir auto entuziasti, māk braukt ar auto, ir vairākkārt braukuši slēgtās trasēs un taml.
  Beigu beigās šie paši nabagi sajūtas kā eksperti un mēģina iestāstīt, ka nepieredzējušie braucēji skaitās drošāki par pieredzējušajiem. Tikai nez kāpēc statistika rāda pilnīgi pretējo. Uz Liepājas šosejas nositās pieredzējušie?
  Kur jūs kaut ko tādu varat izdomāt?
  Tas smieklīgākais ir tas, ka ātrāks braucējs vienkārši pabrauc garām pārējiem un pazūd savās darīšanās. Panikotāji un lēnie braucēji cepjas un cenšas pārmācīt citus. Nu sēdi un brauc zem atļautā ātruma un relaksējies. Liec mieru citiem.

  Edgars K
  11.07.2024 12:14
  Reply to  dsfd

  Uz Liepājas šosejas nositās tāds kā tu, kurš domā, ka ir baigais nazis un brauc labāk par citiem.
  Lietuvā, tāpat kā Latvijā, atļautais ātrums ir 90kmh, izņemot autostrādes, kur, tāpat kā Latvijā, atļautais ātrums ir augstāks.

  Braucējs
  11.07.2024 12:31
  Reply to  Edgars K

  Rodas sajūta, ka neesi bijis ārpus LV, bet raksti standarta formu – Citās valstīs dara šādi *Ievieto jebkuru argumentu šeit*.

  Eiropa krustu šķērsu izbraukta nav, bet šur tur ir pabūts. Nu zini… Ļoti nesās arī citur vietējie tā kā nevajag ļaļa. Jo īpaši, kur atļautais ir virs 90km/h tas ir ātrgaitas šosejas. Vietēji mierīgi mizo 140km/h dažs pat vairāk. Un ar tiem 140km/h pa ātrgaitas ceļu sajūta ir 10x drošāka kā mūsu sarasutītās 70-90km/h šosejas.

  JRage
  11.07.2024 10:49
  Reply to  grh

  Mana statistika = 20 gadi pie stūres. 0 soda punkti. 0 avārijas.
  ====
  Šie ir visbīstamākie. Kad šķiet, ka 20+ gadus neiekuļoties nepatikšanās, tu esi pēkšņi nonācis augstākā līmenī ar īpašām spējām visu paredzēt un no visām bīstamām situācijām izvairīties. Zinu, jo pats arī piederu šai kategorijai, tāpēc cenšos piedomāt, ka prognozējot uz priekšu, nedrīkstu pārlieku uz iepriekšējo statistiku paļauties :)

  Last edited 7 days ago by JRage
  Sergejs
  11.07.2024 12:03
  Reply to  JRage

  Piekrītu, rodās ar laiku tāds sindroms. Un 20gadi pie stūres bez ķibeles STATISTISKI nozīmē tikai to ka tā ķibele ir maksimāli tuvu🤔 Tāpēc tiešām ir jābūt akurātākam un jādomā arī par to “ko varētu sagaidīt no tās dīvainas mašīnītes kas tā aizdomīgi piespiežās pie labās ceļa malas?” Pareizi, ka neparādot kreiso raus apgriezties, tas ir no paša pieredzes.

  Bats
  11.07.2024 15:57
  Reply to  grh

  Neapšaubu Jūsu pašpasludinātās braukšanas prasmes, bet likums visiem viens. Tiem kas sevi uzskata par braukšanas dieviem un tiem, kas vienkārši brauc kā māk, jo stūrē pirmo auto un to pašu ne katru dienu. Un tas likums sargā abus vienādā mērā.

  Last edited 7 days ago by Bats
  Jurro
  11.07.2024 06:36
  Reply to  Edgars K

  Maksimāli iespējamais zem soda? Tam būtu jābūt +10 ne vairāk, tālāk maksas pakalpojums…par katriem vēl +5 vismaz 50 eiriki

  Likuma kalps
  11.07.2024 11:23
  Reply to  Jurro

  Jābūt progresīvajai sodu sistēmai. Tikai tad sodu sistēma būs efektīva. Progresīvajai domāts sods jāmaksā vainu procentuāli vidējiem mēneša ienākumiem, vainu no auto vērtības. Tad viss pats sakārtosies.

  Biteme
  11.07.2024 12:49
  Reply to  Likuma kalps

  OK, cilvēkam dārgā auto ienākumu nav (slēpj vai vecāki uztur), auto pieder kaut kādam SIA – sistēma apkakājas uz līdzenas vietas, un beigās šis ņirgājoties uzraksta iesniegumu pašvaldībai – piešķiriet pabalstu, lai varu sodu nomaksāt, un nav likumīga veida atteikt.

  Sergejs
  11.07.2024 13:53
  Reply to  Likuma kalps

  Arī būtu par šo, vienīgi tad ir valsts pārvalde kā pakalpojums no Somiem vai vismaz Igauņiem jāpērk. Kāpēc tā ir Biteme uzrakstijis.
  Kautgan ja sodu uzliek auto īpašniekam tad tas tiezgan ātri iemācīsies to nedot kam pagadās, iespējams.

  Sergejs
  11.07.2024 08:50
  Reply to  Edgars K

  Braucot ar tiem 96-100 spidometrā sanāk ka diezgan maz apdzen mani un ne sevišķi daudz citus ir jaapdzen, izņemot kad tiek panākts aunu bariņš kur priekšā vadonis mīcās 80-90 uz spidometra un pārējie, nemākot šo apdzīt jo sēž 5-10m aiz viņa bampera, mīcās. Tātad 96-100 uz spidometra (89-94 faktiskais) tomēr sanāk ir vistuvāk pamatplūsmas ātrumam un ir drošākais variants. Mīcīšanās bariņā kur ir acīmredzami nepieredzējuši vadītāji ar neprognozējamu uzvedību un kur kā likums retais ievēro distanci nav drošākais veids kā braukt.
  Gan tas kas velk 120 gan tas kas “droši” brauc 85 (ideāls variants vēl ir raustīties 80-90) vienādi ir bīstams satiksmei jo provocē nevajadzīgus manevrus un padara satiksmi nevajadzīgi stresainu.

  Edgars K
  11.07.2024 10:17
  Reply to  Sergejs

  Nu re. Tās ir sekas ātruma pārsniegšanas normalizēšanai – ka “normālais ātrums” ir VIRS atļautā. Tāpat arī distances neievērošanai nevajadzētu būt “likumam”.

  Sergejs
  11.07.2024 12:08
  Reply to  Edgars K

  Tu to kas iekavās par faktisko rakstīts redzēji? Pārbaudi kādreiz arī savu mērierīci pie inforadariem pie dažādiem ātrumiem, tā novirze nav visiem vienāda un piedevām atkarīga no ātruma, pie 53-54 uz spidometra man, piemēram rāda 50 radars, savukārt 89-91 viņš rāda pie 96-97 uz spidometra (ko arī lieku kruizē). Un CSN ir bāzēti uz faktisko ātrumu, nevis uz to kas kuram spidometrā rādīsies (jā, tieši rādīsies, jo skatoties uz bultiņas spidometru saskatītais būs arī stipri atkarīgs no skata leņķa).

  NuNu
  12.07.2024 01:12
  Reply to  Edgars K

  Ar maksimālo iespējamo brauc tad, kad dienā tepat pa Latviju ir jānotrin vairāki simti (virs 3) kilometru un pa vidu vēl jāpaspēj pastrādāt..

  braucošais
  11.07.2024 07:44
  Reply to  Māris

  Saliekat vismaz paredzētās riepas un bruacat plūsmā neapdzenot un neveloties ar saprātīgu distanci bet ceļs pie mums ir vieta kur pirādīt savu ES

  NuNu
  12.07.2024 01:00
  Reply to  Edgars K

  Bet spidometrs nekad nerāda taisnību…

  KKTK
  11.07.2024 08:58
  Reply to  azad

  Vari neliet to mazvērtības kompleksu pārmākto sviestu par bīstamajiem uz 70-80. Piemkār tādi ir daži tikai veci cilvēki kad brauc vīkendā uz veikalu. Darbadienu satiksmē tādu vispār nav. Un ja ir, tad tie pilnīgi neko neietekmē. Pabrauc pakaļ, apdzen. Tie tomēr nav sapuvuši dīzeļi, kas smago dzenot nespēj paātrināties no 90 un 120, tikai dūmo.
  Tavi komentāri liek apšaubīt vai vispār pazīsti tādu jēdzienu, kā laika plānošana un rezerve. Savā nemācēšanā nevajag vainot citus.

  Kkā tā
  11.07.2024 10:24
  Reply to  azad

  Dzērājšoferus vienkārši kopā ar auto vajag uz Ukrainu sūtīt – win win situācija.

  Krotow
  10.07.2024 18:05

  Ko tikai neizdomā lai nebūvētu normālus ceļus :D Taču dabiskā izlase izdomās citu veidu kā paretināt mazdomājošo pūli.

  Māris
  10.07.2024 20:23

  Precīzi kā autors raksta. Droši vien kā kuram auto bet sistēma gļuko pamatīgi. Gan uz Salu tilta gan uz Dievidu tilta vienā vietā pēkšņi auto bremzē un brauc ar 50. kur ir 70. Citreiz ārpus pilsētām kur 70 brauc ar 50. Vietām dažās LV apdzīvotās vietās paātrinās uz 70 kur ir 50 nemaz nerunājot par ceļa remonta darbiem un pagaidu zīmēm. Bija viena vieta kur 70 bet auto pēkšņi parāda 30 un bremzē. Tur agrāk bija bijis remonts.. 100 un 110 neņem vērā (vasaras sezonu)
  Ja rādītu pareizi tad protams būtu ērti.

  Sergejs
  11.07.2024 09:04
  Reply to  Māris

  Un super ir kad tā sistēma pēkšņi izdomā ka velobraucējs uz apmales (kam eju garām ar 2.5-3m intervālu) ir briesmās un met pa mēmajiem. Kad šādā situācijā aiz tevis ir pakaļas ostītājs tad ir sūdi uz līdzenas vietas. Tas ir no personīgās pieredzes ar 2019g Octavia, ja kas.
  Uzspiežot nedrošas drošības sistēmas cer iegūt drošāku satiksmi? Nu jā, tā ir mūsu novadays realitāte kad lēmumu pieņēmējiem nav nemazākās saskarsmes ar realitāti.

  Biteme
  11.07.2024 10:50
  Reply to  Sergejs

  Lēmumu pieņēmēji mēģina izvēlēties starp diviem ļaunumiem – ļoti nepilnīgām drošības sistēmām un cilvēkiem, kas pārpratuma dēļ ir ieguvuši auto vadīšanas apliecību. Par daudz aunu uz ceļiem – lūk, kur problēma. Vieni brauc par ātru, citi – par lēni, trešie – nerēķinoties ar citiem, ceturtie – nerēķinoties pat ar sevi. Un visa tā putra kaut kā ir jāsavalda))

  Sergejs
  11.07.2024 12:12
  Reply to  Biteme

  Nevar nepiekrist par putru. Skumji ka to treknāko putru vāra ap 0.1%, bet dresē visus pēc kārtas bez īpašas jēgas.

  Braucējs
  11.07.2024 12:41
  Reply to  Sergejs

  Tās drošības sitēmas ir vairāk traucējošas kā noderīgas. Arī bijis, kas līdzīgs, bet uz apdzīšanu. Uzsāku ieskrējienu jau ar pus mašīnu esmu pretējā joslā, kad pēkšņi sistēma uzskata, ka tūlīt ieskriešu aizmugurē un met pa bremzēm. Nu ļoti droša apdzīšana pateicoties “drošības” sistēmai.

  Un līniju asitenti, kas rausta stūri brīdi, kad pekšņi vairs nesaprot tās līnijas, arī ir super sistēma.

  Valdis
  10.07.2024 22:50

  Cīņa ar simptomiem, nevis ar iemesliem. Svarīgākais būtu būvēt labākus ceļus. Sliktais piemērs Tīnužu šoseja, kur nav vidus atdalošās joslas. Labais piemērs – Vācijas bāņi. Skaidrs, ka jaunībai ir trakuma gēns, ka gribās paskriet. Tā ir objektivitāte. Vēl realitāte, ka dzīve nav tikai lēnā braukšana – visur ir jāpaspej – tas ir gan transporta piegādes, gan pasažieru vešana – ne tikai autobusā, bet arī privātā mašīnā. Viss ir organizēts tā, ka gribi vai negribi, ir jābrauc. Apmēram trešā daļa “rīdzinieku” dzīvo pierīgā un katru rītu brauc uz un vakarā atpakaļ. No lielām noliktavām piegādā preces. Arī baļķu vedēji. Samazinot ātrumu realitātē samazinās ienākumi. Cik tonnas aizvedīsi, cik pasažieru (arī sevi) ātri nogādāsi. Nu līdz ar to ir kompromiss – skarbi runājot, cik atļaujam bojā gājušos pret valsts labklājību. Lai neviens neietu bojā – ātrums tad =0. Var ielikt visādas sistēmas, kuras kādā brīdī strāda un kādreiz arī nestrādā. Ja paskatās auto (jaunu) tirgošanā, tad katrs modelis / eksemplārs ir apgādāts kādām drošības sistēmām. Diemžēl pērkot nav precīza saraksta, kas tieši ir un arī ko tās nodrošinā ar kādu ticamību. Lai arī elektronika paliek lētāka, taču summāri auto cenas pieaug tieši uz aprīkojuma rēķina. Izskatās, ka EU vadība ir liela birokrātija,… Read more »

  Varga
  11.07.2024 20:16
  Reply to  Valdis

  Svarīgāk varbūt, bet praksē tam ne tuvu nav nauda valstij. Arī, ja būtu, tad ir vismaz dažas citas un svarīgākas nozares, kur to ieguldīt

  Diesel und Schnitzel
  10.07.2024 23:55

  Tāpēc ieguldījumi klasiskos un retro dampjos fāterlandē ir vesela investīcijas nozare.

  Biteme
  11.07.2024 14:51

  Ar tiem tak ikdienā neviens nebrauc, tik pa šoviem un pa retam jaukā vasaras dienā. Nevajag stāstīt par vecajiem labajiem laikiem, kad bikses šuva no brezenta un tās varēja salāpīt 82 reizes, atšķirībā no mūsdienu audumiem.

  grh
  11.07.2024 01:06

  Šī gada vasaras avāriju stāstā pats smieklīgākais ir tas, ka Policija joprojām turpina atkārtot, ka tā neveic avāriju analīzi. Tā rezultātā mūsu politiķi pieņem lēmumus nevis balstoties uz faktiem un to analīzi, bet pēc viena mainītā – avārija bija vai nebija? Kā ziņās stāstīja, tad divas avārijas izraisīja mācībnieki. Kāpēc pēkšņi ir jāsoda no pirmā pārkāpuma kilometra, ja šīs avārijas izraisīja nepieredzējuša šofera kļūda, kurai nav saistība ar ātrumu? Ja cilvēks nemācēja izvērtēt vai apdzīšana būs droša, tad tas pats notiktu arī, ja tajā brīdī brauktu ar 10km/h lēnāku ātrumu. Cik ilgi turpinās sodīt normālos autobraucējus par to, ka 0.0000001% braucēju nemāk adekvāti uzvesties uz ceļa? Tad taisiet infrastruktūru, lai neļautu tādiem šoferiem braukt citiem purnā nevis sodiet tos šaušalīgos pārķāpējus, kuri apdzen uz šosejas droši nevis ar +2km/h ātruma pārsvaru. Tagad jau ir smieklīga situācija, ka, ja tu apdzen fūri sākot ar 85km/h un pabeidz drošo apdzīšanas manevru ar 120km/h, tad tevi par to var sodīt. Redz labāk ir ilgstoši sēdēt lielai kolonnai astē tai fūrei un gaidīt to super perfekto taisno šosejas gabalu (kādi mums ir retums), kur nebrauc neviens pretī vismaz 1km lielā distancē, lai ar 90km/h ātrumu varētu apdzīt fūri. Un beidzas visa vilkšanās ar to,… Read more »

  KKTK
  11.07.2024 09:12
  Reply to  grh

  Varbūt, jā. Taču šobrīd tie daži mīzēji, kas brauc pie radara uz -10km/h apdzīvotā vietā brauc ar +20km/h Burtiski tie paši. N-gadījumi novēroti. Un notriektie cilvēki parasti ir apdzīvotās vietās. Nu tad nu lai drāž tos ūpjus no pirmā pārsniegtā kilometra. Bērni varbūt varēs droši iet uz sklolām. Bet es pērsonīgi no teikti izdzīvošu šo drauzmīgo problēmu, kad kāds pie radara brauc ar -20km/h. Man nervi ir kārtībā.

  Torsons
  11.07.2024 11:19
  Reply to  KKTK

  Šosejas caur apdzīvotām vietām arī nav prāta darbs. Piemēri: Vidzemes šoseja, Garkalne un Vangaži – tur bija jābūt tiltiem vai tuneļiem, lai gājēji un velo var netraucēti šķērsot šoseju. Nevis gājēju pārejas ar luksoforiem uz četrjoslu šosejām. Berģos nez kāpēc varēja tiltu uzcelt.
  Par Jelgavas “šoseju” … tā ir vispār. Tā ir tā izpurgāta ka tā nav šoseja, iela. Mājas 5m no šosejas, nezinu kā to atļāva.Protams, tad vajag gājēju pārejas, luksoforus utt… Pārvadus un tiltus? KO-E? Priekš kam!
  Rīgas apvedceļš – kāds tur apvedceļš, iela caur guļamrajonu. Utt…

  Last edited 7 days ago by Torsons
  KKTK
  11.07.2024 12:28
  Reply to  Torsons

  LV trūkst civlēku! Trūkt nodokļu maksātāju! Tāpēc arī tik vien varam atļauties. Salīdziniet valsts izmēru m2 un cilvēku daudzmu piem Šveicē. Tad sapratīsiet kāpēc viss tur tik labi, bet mums tik nabadzīgi.

  Sergejs
  11.07.2024 13:38
  Reply to  KKTK

  O, par Šveici shorts, par ceļu remontu organizēšanu(nu lai kāds pasaka ka nedzīvojam matricā, tieši vakar youtube izmeta video):
  https://www.youtube.com/shorts/Qji6ksQmc08

  Sergejs
  11.07.2024 09:14
  Reply to  grh

  Lai pieņemti lēmumi būtu prātīgi vajag:
  1. Datu bāzi uz kā tos lēmumus pieņem ar detalizētu analizī kas ir cēloņi un kas ir sekas, nu tas ko jau saki
  2. Lēmējiem ir jābūt apveltītiem ar prātu un saikni ar realitāti, kas nu jau ir retums
  3. Lēmēju prātiem ir jābūt ar loģisku domāšanu vairākus soļus uz priekšu, kas nu jau ir palicis mission impossible.

  Tā kā ar šiem punktiem ir zināmas problēmas tad tiek pieņemti ātri (kaut kas tak ir jādara) lēmumi, turklāt populistiski, kas ja arī dod kādu efektu tad uz papīra (nu birokrātijai tak pats galvenais lai papīr kārtībā) un īstermiņā (pēc 4 gadiem tāpat citi nāks, ja lēmums ir sūds tad tā nebūs mana problēma).

  Žans
  11.07.2024 01:35

  Pag pag lai samazinatu izmešus, ja man ev tad es varu spiest pedali grida! Muļķības lielakai dalai auto nestrādā normali zimju atpazīšana kur nu vel pati samazinatu atrumu 🤣 totals murgs

  braucošais
  11.07.2024 07:34

  Maz labuma no tādas fīčas jo gps dati noveco ātri et atjaunot klapataini un jūs par savu naudu iegūstat vēl vienu uzmanības novērsēju

  Māris
  11.07.2024 08:53

  Ir jau gan medaļai arī otra puse- izmaksas un cenas. Pieņemu, ka korekti strādājoša sistēma varētu sadārdzināt jaunos auto vēl par kādu 1k eur, atbilstoši samazināsies vēlme šadus jau us auto pirkt un autoparka vecums palielināsies

  Ainārs
  11.07.2024 09:13

  Ir lieki raudāt par tiem, kas brauc ar mīnuss 10-20 no spidometra. Jā, nepatīkami, jā, padara plūsmu nedrošāku, taču reāli uz katru tādu gadījumu ir vismaz 5-10, kas dara to pašu braucot ar +20 un vairāk. Daudz vairāk gan skaita, gan novirzes ziņā!

  Skābene
  11.07.2024 09:23

  Man lielākais kuriozs ar ceļa zīmju atpazīšanu bija Spānijā, kur auto šoseja bija tieši blakus ātrgaitas vilcienam un tā kā vilciena ātruma zīmes bija lielākas, kā mašīnu ceļa zīmes, tad mašīna lasīja vilciena ātruma ierobežojumus, kā rezultātā, iebraucot apdzīvotā vietā mašīna rādīja, ka var dragāt ar 130 km/h.
  Un vilcienam tās zīmes ir kantainas, nevis apaļas! :D

  nedarata
  11.07.2024 09:31

  Braucu ar atļauto kruīzā (GPS+radara kļūda) un uzjautrinos par jaunajiem Hamiltoniem, kurus tāpat noķeru pie fūres aizmugures vai pirmā luksofora. Nav arī jēga ieekonomēt laiku, ja pēc tam tas tiks notērēts tiktokā. Latvija ir pārāk maza.

  Sergejs
  11.07.2024 12:21
  Reply to  nedarata

  Yup, jo fūri šie jau apdzīt nemāk, kaut vai tāpēc ja sēžot 5m aiz bampera vieglajam kaut ko vēl var priekšā redzēt, bet 5m no fūres bampera vienīgi tās numurzīmi var saskatīt, pie neveiksmes arī sev uz pieres to uzlīmēt ja fūre kāda iemesla pēc strauji apstājas (sabučojas ar pretīmbraucošu fūri, piemēram)

  Zorge
  11.07.2024 09:32

  Brīvdienās biju spiests izbraukāt nepazīstamus Latgales ceļu, kur bija jālieto navigācija un pamanīju, ka brīžiem navigācija uzrāda kaut kādu neesošus ātruma ierobežojumus, kas nesakrīt ar ceļazīmēm.

  Ivars
  11.07.2024 10:02

  Labākais iespējamais risinājums, nevajag ne fotoradarus ne policijas ekipāžas, pat ceļa zīmes, nav visu laiku jālūr spidometrā(!), navigācija ved ar tādu ātrumu kāds konkrētajā vietā atļauts. Nevis pīkst un vibrē bet ātrāk neiet.

  Ivars
  11.07.2024 11:48

  Kā jābrauc lai riepas sāktu “strādāt”. Pirms līkuma izkāpju, ieklausos vai kāds netuvojas, ja ir pasažieris aizsūtu ar karodziņu uz priekšu. Tad droši turpinu ceļu.

  Ivars
  11.07.2024 12:06

  Ikdienā pārvietojos ar mopēdmašīnīti 45km/h, 103 km sniedzamība. Lādēju 1-2 reizes nedēļā un par tādiem ātruma ierobežojumiem un apdzīšanu varu tikai pasapņot.

  Kaspars
  11.07.2024 14:39
  Reply to  Ivars

  vai tik nav tā, ka par to sapņo arī katrs, kas reiz nokļuvis Tev aizmugurē satiksmes plūsmā?

  Ivars
  11.07.2024 19:31
  Reply to  Kaspars

  Ja dzīvo Berģos un darbs uz Elizabetes ielas (kur vispār nav kur apstāties) neko ērtāku nespēju iedomāties.

  Kaspars
  15.07.2024 11:54
  Reply to  Ivars

  Nu, ja nelien ārā no sastrēguma, tas ir viens, bet tiklīdz sastrēgums beidzas, tā ērti vairs nav nevienam, ja vien noskatīties, kā citi Tevi stresaini pilsētā mēģina apdzīt Tev nesagādā baudu.

  Reiz gadījās, kad vilku kādu citu auto no vietas, kur salūza uz servisu..tur pat nebija runa par max ātrumu, bet to cik ātri mūsu sakabe varēja ieskrieties

  otreiz paša auto ātrumkārba aizgāja avārijas režīmā un arī spēja pabraukt virs līdzīgiem 45km/h bija ierobežota

  abas šīs reizes par ērtām neanosaukšu, tieši tapēc, ka tiklīdz brauc zem atļautā, tā citi uzreiz grib apdzīt (un ne vienmēr tur, kur to var ērti, droši un atļauti izdarīt) un tur jau ir drošības riski, pie tam ne tikai tam, kurš apdzen

  Skābene
  11.07.2024 15:30
  Reply to  Ivars

  Ir pāris reizes redzēti visai bīstami atgadījumi ar tiem mopēdauto uz Jūrmalenes! Kreisā joslā sēņo opis, vidējā joslā fūre bet labā josla vizuāli brīva! Džigits kā velk no kreisās uzreiz labā malējā, bet tur aiz fūres mopēdauto! ātruma atšķirība 110-45=65 km/h. Un tad ir bremzēšana ar kūpošām riepām un apbraukšana pa nomali, lai neizšķaidītu to mopēdvāgenu! Pa pilsētu vēl ir ok, bet uz šosejas tas mopēdvāgens ir stipri par lēnu. Kaut gan viens vīlēts Aixam ir manīts braucam uz 90 km/h, tā kā tur kaut kāds vīlēšanas potenciāls ir! ;)

  Ivars
  11.07.2024 18:27
  Reply to  Skābene

  Būtu 50% mopēdauto nebūtu kritušo.

  Robčiks
  11.07.2024 20:52
  Reply to  Ivars

  Būtu labi, ja mopēdauto arī maksātu ceļa nodokli. Pārbaudīju csdd. Maksa 0eur.

  Ivars
  11.07.2024 23:39
  Reply to  Robčiks

  Sagribēji gan, tā tāda neliela kompensācija.

  KKTK
  11.07.2024 14:54

  Pēc plašajām diskusijām, autors varētu pievienot šo raidījumu, kurā runā profesors: https://www.youtube.com/watch?v=3yNEmh5lJqo

  karlis
  11.07.2024 15:03

  ir vairāki veidi, kā panākt, ka uz ceļiem ir lielāks vai mazāks ātrums. var panākt, ka vispār nav ierobežojuma. var vēl panākt, ka vispār nav nekas jārāda, ne pagriezieni, ne tuvās gaismas, ne stop signāli. faktiski var definēt to joslu, kur var pārvietoties auto un it sevišķi moto, par vietu, kur nekas nav jāievēro. pilnīgi nekas. …
  bet lai tas tā būtu … vajag nedaudz piepūlēties un to visu legalizēt.
  cik tur tā darba, vai ne?

  tad arī redzēs patiesu dabisko izlasi, pavērosim visus tos, kas MĀK un PROT braukt.

  Bats
  11.07.2024 15:31

  Šķiet lielākie protestētāji varētu būt tie, kas nekad nav pārbaudījuši cik laika ceļā ietaupa +5 vai +10km/h un kādu daļu no visa ceļa tie var braukt ar tiem +10 (ārpus apdzīvotām vietām un 70 zonām). Tajā pašā Liepājas šosejā izrādās gala mērķī nonāk burtiski par dwžām minūtēm ātrāk, ietekme uz vidējo ātrumu ir neliela. Pie tam nākas apdzīt bieži un daudzus, katru reizi tomēr palielinot riskus. Tas vienkārši nav to vērts.

  Slais
  11.07.2024 17:02

  Palasot komentārus skaidrs, ka neko tie sodi neatrisinās.
  Nepārliecinātie brauks vel lēnāk, ātrāk braucošie turpinās dzīt, tikai ar mazāku ātruma starpību! Dirsas ostītāji turpinās ostīt, degvielas/elektrības taupītāji turpinās taupīt, spoguļos neskatošie turpinās būt egoisti utt.
  Un fakts, kā ir tāds “strīdu koncepts” komentāros norāda uz problēmām. Te tie daži komentētāji ļoti iespējams arī ir tie sūdu vārītāji.
  Ja cilvēki nespēj komunicēt komentāru sadaļā, tad kādēļ, lai kas būtu citādāk uz ceļiem?
  Tā arī ir tā problēma – savstarpēja necieņa vienam pret otru, nezināšana un egoisms.
  Lai ko labotu ir vai nu jāmaina infrastruktūra, vai jāceļ vadītāju prasmju un zināšanu līmenis.