Web Analytics
More
  Reklāma

  Svaigi.lv kļūst par platformu zemniekiem, kur tirgot lauku labumus bez uzcenojuma

  Jaunākie raksti

  Sadarbībā ar Latvijas zemniekiem, IziPizi un Svaigi.lv izstrādā risinājumu, lai palīdzētu Latvijas pārtikas ražošanas nozarei. Mazie un vidējie ražotāji ne vienmēr ir spējīgi konkurēt ar mazumtirdzniecības milžiem, tādēļ Svaigi.lv ir kļuvusi par platformu, kur ražotāji tirgo savu produkciju par pašnoteiktām cenām, bez uzcenojuma, savukārt, IziPizi turpina sniegt loģistikas pakalpojumus ar termoregulācijas iespēju.

  Svaigi.lv platforma veido kopīgu tirgus vietu, kas, kā norāda IziPizi un Svaigi.lv pārstāvji, veicina Latvijas ražotāju konkurētspēju un pieejamību.

  Reklāma

  “Jaunais sadarbības modelis paredz, ka ražotājs – piemēram, zemnieku saimniecība –  pati nosaka pārdošanas cenu un, ar kopprojekta palīdzību piegādājot mazus daudzumus, netiek zaudēta peļņa. Iepriekšējais darbības modelis maza apjoma pieprasījumam bija ierobežojošs, proti, ražotājiem bija dārgi un neizdevīgi, piegādāt dažus produktus pircējiem, kuri atrodas krietnā attālumā no ražotnes. Pircēji nereti vēlas vien degustēt kādu produktu vai ikdienas vajadzībām pasūta nelielus apjomus,’’ stāsta IziPizi un Svaigi.lv vadītājs Rolands Dzenis.

  “Nupat mums izdevās saamazināt gala cenu Latvijas Liellopa produkcijai par 25% un zemnieku saimniecības Jaunsenči produkcijai gandrīz par trešdaļu. Esam ārkārtīgi priecīgi redzēt, ka šis modelis strādā,” pauž R. Dzenis.

  R. Dzenis atzinīgi norāda – “mums ir patiess prieks redzēt, cik strauji var novērot vietējo ražotāju produktu pieejamības uzlabojumus – ir izveidota krietni plašāka piegādes teritorija un uzlabots process, lai piegādei būtu pieejami saldētie produkti.” Tostarp tiek aktīvi strādāts pie piegādes ātruma uzlabojuma,  lai, pircējs preci saņemtu jau nākamajā dienā.

  ‘’Pateicoties vienotam pakalpojumu klāstam, ko piedāvā IziPizi un Svaigi.lv, ir izdevies samazināt piegādes izmaksas, paplašināt klientu loku un paaugstināt pieejamību plašākā Latvijas teritorijā,’’ norāda uzņēmuma Latvijas Liellops pārstāve Inga Trēziņa.

  Atrisināti termorežīma pārtikas piegādes izaicinājumi

  Sadarbības partneri vienotās pārtikas produktu tirgus platformas vērtību izjūt jau pēc pirmās nedēļas. ‘’Ir krietni auguši pārdošanas apjomi, un beidzot mums ir izdevība izvietot pārdošanā visu sortimentu. Iepriekš saskārāmies ar izaicinājumiem nosūtīt saldētus produktus, taču tagad tie tiek nogādāti pie pircēja, saglabājot tikpat izcilu kvalitāti kā tikko no ražotnes,’’ pauž Wild’N’Free dibinātājs Justs Dzedons,

  Saimniecības Rīta Putni pārstāvis Roberts Inapšs uzskata, ka IziPizi un Svaigi.lv apvienošanās izveidojās organiski. ‘’Tika sperts loģisks solis un rezultātā ieguvēji ir visi. Mūsu uzņēmuma ģeogrāfija ir ierobežota un nogādāt pāris olu kastītes uz Liepāju ir neizdevīgi, taču, sadarbojoties ar Svaigi.lv un IziPizi, ir pavērušās iespējas gan izdevīgām piegādēm, gan noliktavu pakalpojumiem Rīgā, kur, protams, ir vislielākais pieprasījums,’’ stāsta R. Inapšs.

  Svaigi.lv dibināts 2015. gadā. Piegādes platforma IziPizi ar Svaigi.lv apvienojās 2024. gada pavasarī. Zemnieki un ražotāji var izmantot platformu par fiksētu mēneša maksājumu, kurā ietilpst noliktavu komplektēšana, e-komercija, piegāde un produkts netiek noslogots ar uzcenojumu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  8 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Ziecha
  09.07.2024 19:36

  Pilnīgs BS… “kur tirgot lauku labumus bez uzcenojuma” kā tad.. te uzcenojums pat lielāks nekā Rimi..

  Labrīt
  09.07.2024 23:50
  Reply to  Ziecha

  Rimi utt., praktiski nekas nav no lauku labumiem, galvenokārt importētais vien.

  Ziecha
  10.07.2024 06:06
  Reply to  Labrīt

  Un kas te ir? Latvijas kartupeļi pa kosmisku naudu? Vai polijas aveņu/dzeltenais tomāts?

  Kaspars
  10.07.2024 10:05
  Reply to  Labrīt

  uzmanību vērts pievērst, bet ta nu gan nav nekas tur nav
  Latvijas kartupeļi, gurķi, tomāti, kabači, bietes, loki un dilles…tas no mana pēdējā pasūtījuma vien

  Protams, problēmas ar šo to ir (piemēram āboli, it īpaši pirms sezonas)
  Grūti arī ies, ja mekle Latvijas gaišās vīnogas bez kauliņiem, citronus un arbūzus :)

  bet reģionam un sezonai raksturīgie produkti tomēr ir gan arī rimi

  Pēča
  10.07.2024 10:28
  Reply to  Ziecha

  +1 Iegāju platformā, paskatījos cenas aizvēru. Cenas tādas it kā būtu iegājis sky lielveikalā!

  1.5-2€/kg par kartupeļiem… Mja… Pagājušogad Septembra beigās no vienas zemnieces nopirku 50kg nesen novāktus kartupeļus par 40c/kg(iedevu 25€ un pateicu lai patur)

  Sadalījām pa 3 mājsaimniecībām pagrabos kas pietika dažiem mēnesiem.
  Katupeļi superīgi tīri, bez acīm un kvalitatīvi! Pēdejos celām ziemassvētku galdā! ;)

  Turklāt man interese, kurš zemnieks latvijā audzē avokado, ka tas būtu nācis no ‘Latvijas’ :D :D :D Tā kā tāds pats imports, kā rimi vai maximā ir….

  Kartējā vietne kur perekupčiki kas iegādajas dārzeņus/augļus vairumā no polijas noliktavām un var uzlikt savu uzcenojumu pārdodt mazumtirdzniecībā, kā savu.Turklāt tiek aizmālētas acis ar ”vietējo” produkciju.

  Tagad parastie veikali pilni ar vietējo produkciju un nevajag nekādus īpašus ‘lauku labumu’ stendus kur pārmaksā par placebo efektu!

  Gribi ‘dārza’ augļus/dārzeņus, tad tos pašam jaaudzē! Nevis jāsēž dīvanā un jāmeklē fancy veikalu plauktos kādas dārgas utopoijas, priekš pārdošanas neviens neaudzēs, kā dārzā!

  Last edited 8 days ago by Pēča
  Skābene
  10.07.2024 08:35

  Es kaut kā jau sen zaudēju patriotismu uz Latvijas lauku labumiem. Agrāk gāju uz tirgu, lai pirktu no zemniekiem, bet tad pamanīju, ka Latvijas zemenes no poļu kastēm tirgo par 8EUR kilogrmā, bet poļu zemenes no tām pašām kastēm par 3Eur. Nu ja godīgi, tā Latvijas zemene negaršoja par 5 eur dārgāk. Tas pats ar kartupeļiem, Latvijas kartupelis dārgāks par Marokas kartupeli. Zemnieka burkāns dārgāks par to pašu Latvijas zemnieku Maximas burkānu utt. Un tā visās jomās, gan piens, gan sviests, gan gaļa. Kad prasīju zemniekam, kāpēc viņa sviests ir dārgāks par itāļu sviestu veikalā, šis man sāka stāstīt par biržas cenām, par iepirkuma cenām un ka viņš tak netirgos zem biržas cenas. Un tajā brīdi mans patriotisms noplaka un pārgāju uz biržas cenām, kas dod lētāk, no tā pērku. Ja zemniekam tik ļoti patīk biržas cenas, lai dzīvo ar biržas cenu.

  Torsons
  10.07.2024 10:27
  Reply to  Skābene

  Iegāju tai svaigi.lv apskatīties, uzspiedu uz “maize” – viena “bio” maize. Viss.
  Ar to mans patriotisms noplaka. Aiziešu uz vietējo tirdziņu, tur viss pa normālām cenām.

  Robčiks
  10.07.2024 18:39

  Izklausās pārāk labi, lai būtu labi. Ja strādā bez uzcenojuma, tad no kā viņi maksā algas un no kā uztur autotransportu, kā arī visi pārējie obligātie izdevumi. Tas ir tāpat, kā alko veikali bez uzcenojuma vai taxfree. Tie ir veikali cilvēkiem, kuri tic pasakām.

  Reklāma