Web Analytics
More
  Reklāma

  Atvērtajā HPC nedēļā RTU varēs noskaidrot, kā superdatori palīdz izaugsmei

  Jaunākie raksti

  Paveikt liela apjoma skaitļošanas darbus ātrāk, precīzāk un efektīvāk, apmācīt mākslīgo intelektu, veidot 3 D modeļus vai digitālos dvīņus – tie ir tikai daži uzņēmēju, zinātnieku un studentu ieguvumi, izmantojot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) klasteri. Lai radītu lielāku izpratni par HPC un tā lietošanu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) jau ceturto gadu aicina uz atvērto HPC nedēļu, kas ilgs no 10. līdz 16. jūnijam.

  Atvērtās HPC nedēļas laikā tiek organizēti vairāki publiski pasākumi, uzsverot šā gada tematu – superdatori zinātnei, studiju procesam un jaunu inovāciju radīšanai. 12. jūnijā plkst. 14.00–17.00 pirmo reizi notiks superdatoru pēcpusdiena uzņēmējiem, kurā ar prezentācijām piedalīsies zinātnieki. Doktoranti dalīsies savos superdatoru lietošanas pieredzes stāstos. Lai sadarbotos un kopīgi pretendētu uz Eiropas projektu grantiem, piemēram, «Fortissimo Plus» (FFplus), kas nodrošina 100% līdzfinansējumu jaunu produktu izstrādei, izmantojot HPC, notiks arī uzņēmēji un zinātnieku Speed-dating. Vairāk informācijas un reģistrēšanās dalībai.

  ReklāmaAdvertisement

  Savukārt 13. jūnijā plkst. 11.00–13.30 notiks informatīvs seminārs par superdatoriem, uz ko aicināti biznesa eņģeļi, uzņēmējdarbības konsultanti, politikas veidotāji, IT un programmēšanas skolotāji un skolēni, kā arī ikviens, kuru interesē mākslīgais intelekts, lielie dati, superskaitļošana un inovāciju radīšana. Pēc semināra būs iespēja apskatīt RTU superdatoru Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Datu centrā Ķīpsalā. Vairāk informācijas un reģistrēšanās.

  Savukārt 13. jūnija pēcpusdienā plkst. 14.00–16.00 HPC iespējas aicināti izzināt zinātnieki, doktoranti un studenti no dažādām Latvijas augstākās izglītības iestādēm. Arī viņiem būs iespēja pirms pasākuma doties ekskursijā uz IZM Datu centru un klātienē apskatīt Latvijas superdatoru. Vairāk informācijas un reģistrēšanās.

  Atvērtajā HPC nedēļā pirmatskaņojumu piedzīvos arī mākslinieciska performance «Superdatora sirdspuksti», kurus pēc tam varēs klausīties arī Latvijas HPC kompetences centra «SuperS» YouTube kanālā.

  Pasākumu norises vieta – RTU Zinātnes un inovācijas centra zāle «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2.stāvā. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma