Web Analytics
More
  Reklāma

  Kanāda iekasēs 5% no straumēšanas servisu apgrozījuma, lai stiprinātu vietējos satura radītājus

  Jaunākie raksti

  Sākot ar šī gada septembra, Kanāda nolēmusi iekasēt 5% no pasaulē populārāko straumēšanas servisu apgrozījuma, lai ar šo naudu atbalstītu vietējos medijus un saturu.

  Šāda komisijas maksa iespējama pateicoties Kanādas valdības izdotajiem likumiem 2023. gadā, kas nākotnē ļaus iekasēt papildu 200 miljonu dolāru gadā. Tas attieksies uz tiem straumēšanas servisiem, kuru apgrozījums Kanādas tirgū ir sākot no 25 miljoniem dolāru gadā. Līdz ar to tā netiks piemērota visiem servisiem.

  Reklāma

  Protams, komisija būs jāmaksā visām lielākajām un populārākajām straumēšanas platformām, kas jau izteikušas savu neapmierinātību. Regulējums neattieksies vienīgi uz audiogrāmatām, raidierakstiem, videospēļu straumēšanu un lietotāju pašu radītu saturu. Līdz ar to YouTube varēs izvairīties no šīs 5% komisijas maksas, tikmēr tā skars Spotify, Netflix, Amazon, Apple u.c.

  Nauda tiks novirzīta, lai stiprinātu vietējos medijus, kā arī saturu, lai aptvertu pēc iespējas lielāku lietotāju bāzi. Vienīgās bažas ir par to, ka straumēšanas servisi varētu celt savas abonementu maksas, lai kompensētu gaidāmo komisiju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  09.06.2024 10:19

  Re, Kanādā komunisms….

  KaliLinuxUser
  10.06.2024 00:08
  Reply to  Biteme

  Šveicē to pašu pieņēmr raisās, Eiropā ne vienā vien valstī līdzīgi.

  Reklāma