Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropa: Nav pieņemams, ka Meta pieprasa samaksu par neizsekošanu

  Jaunākie raksti

  Lai vismaz daļēji apietu Eiropas Savienības Digitālo tirgu likumu, kas visa cita starpā nosaka arī to, ka uzņēmumiem ir jāsaņem lietotāja piekrišana pirms to izsekošanas reklāmas nolūkos, Meta ieviesa abonēšanas plānu. Neizsekošanas abonēšana nav lēts prieks, tā maksā starp 10 un 13 eiro, cena gan ir atkarīga no tā, kur šo pasūtījumu veic.

  Meta abonēšana tīmekļa pārlūkā maksā 9.99 eiro mēnesī. Taču, ja izvēlaties abonēt savā Android vai iOS ierīcē, cena palielinās līdz 12.99 eiro mēnesī, jo Google un Apple paņem savas komisijas.

  Reklāma

  Aptuveni divi duči dažādu privātuma aizstāvju grupu jau iesnieguši sūdzību Eiropai par šādu Meta pieeju, kas komercializēt izvairīšanos no izsekošanas. Maksāt vairāk nekā 250 eiro gadā par neizsekošanu ir vājprāts.

  Meta gan šo visu cenšas dēvēt citos vārdos – lietotājs maksā par to, lai netiktu rādītas reklāmas un mērķētas reklāmas. Vienlaikus ir jāatzīmē, ka Eiropa pret Meta ir uzsākusi formālu izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai Meta nepārkāpj Eiropas Savienības Digitālo tirgu likuma prasības. Izmeklēšana vēl arvien noris, nav arī zināms, kad tā noslēgsies un vai Eiropa ko uzsāks tālāk pret Meta.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karlis
  23.04.2024 15:05

  Tak nafig viņus.

  Skābene
  23.04.2024 15:21
  Reply to  Karlis

  Vajag tak ES kasi papildināt ar soda naudu $ čunguru! :D

  Profs
  23.04.2024 20:49

  ko var auklēties – nu jātaisa ciet to FB/META, jo tāpat tur nezinu nevienu normālu cilvēku, kas tur atrastos

  Reklāma