Web Analytics
More
  Reklāma

  ASV Intel un Qualcomm pavisam aizliedz sadarboties ar Huawei

  Jaunākie raksti

  Vēstījums ir skaidrs – ASV darīs daudz un pat šaus sev kājā, lai tikai Ķīna netiku pie ASV tehnoloģijām. Iepriekš ASV bija sākusies šūmēšanās par Huawei jaunākā klēpjdatora MateBook X Pro iznākšanu – vēl 2019. gadā tābrīža ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija liedza ASV uzņēmumiem sadarboties ar Huawei, jo bija aizdomas par spiegošanu no Ķīnas valdības puses. Jauno Huawei klēpjdatoru darbina Intel Meteor Lake Core Ultra procesori, paša Trampa administrācija lēma, ka var būt izņēmumi sadarbībai ar Ķīnu, un Intel ir viens no retajiem izņēmumiem.

  Tika ziņots, ka Intel vēl šogad drīkst tirgoties ar Huawei, bet šī atļauja netikšot pagarināta. ASV Republikāņu partija jau uzskata, ka MateBook X Pro nevajadzēja saņemt jaunos Intel procesorus, tiek runāts, ka Džo Baidena administrācija ir ļāvusi Intel turpināt sadarbību ar Ķīnu. Pagaidām tiek uzskatīts, ka lielākais cietējs šajā visā būs Intel, kas zaudēs klientu, bet Huawei spēs aizstāt Intel ar ko citu.

  ReklāmaAdvertisement

  Šobrīd piegrieztas pēdējās iespējas Intel sadarboties ar Huawei, kas gan ir vairāk trieciens Intel, ne Huawei. Huawei strādā paši pie savu procesoru ražošanas. Procesoru izveide un ražošana ir ļoti dārga, laikietilpīga un nepieciešami arī spicākie prāti, kas ļautu veidot konkurētspējīgus procesorus. Ja var ticēt Nikkei, tad Huawei ir no Intel un TSMC pārvilinājis vairākus vadošos darbiniekus, kuri ir tieši atbildīgi par procesoru veidošanu un ražošanu.

  Ķīnas Loongson Technology esot izdevies izstrādāt 3A6000 procesoru, kas aptuveni atbilst Intel Core i3-10320 spējām. Iespējams, Huawei turpmāk nāksies izmantot tikai pašmāju veidotos procesorus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  10.05.2024 11:55

  Kāda jēga ja Ķīnas valdība vajadzīgos speciālistus, īpaši ķīniešu izcelsmes, vienkārši pārpērk.

  Reklāma