Web Analytics
More
  Reklāma

  RTU godina uzņēmumus, kas būtiski uzlabo savu energoefektivitāti

  Jaunākie raksti

  Apliecinot uzņēmumu un organizāciju augsto energopratības līmeni un to, ka viņu lēmumi un rīcība atbilst labajai praksei, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts vairākiem lieliem ražošanas uzņēmumiem, izglītības un valsts un pašvaldības iestādēm pasniedz ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājumu «Energovienoti».

  To saņem lielākais siltumapgādes uzņēmuma Baltijā «Rīgas siltums», lielākais stikla izstrādājumu ražotājs Latvijā «Stikla serviss», mašīnbūves uzņēmums «Bucher Municipal» un IK «Obelisk Farm», kas nodarbojas ar kaņepju audzēšanu un kaņepju produktu izgatavošanu. Īstenojot energeoefektivitātes pasākumus, piemēram, mainot apgaismojumu, logus, durvis, jumtus, siltinot ēkas, modernizējot apkures sistēmas, būvējot saules paneļu parkus, monitorējot un regulējot iekštelpu temperatūru, uzņēmumi panākuši ievērojamu enerģijas ietaupījumu līdz 30 un pat vairāk procentu apmērā.

  ReklāmaAdvertisement

  AS «Rīgas siltums» ilgtspējas vadītāja Linda Rence pauž: «Ikvienam ir jātērē enerģija tik, cik nepieciešams, un ne vairāk. Šodien «Energovienoti» ir izveidojies kā ilgtspējas paraugprakses apliecinājums energoefektivitātes jomā. Esam gandarīti, ka kopīgie centieni kļūt energoviedākiem rezultējās arī skaitliski, Rīgas iedzīvotāji pērnajā sezonā patērēja par 12% mazāk siltumenerģijas. Arī AS «Rīgas siltums» administratīvās ēkās un darbnīcās ir panākts siltumenerģijas patēriņa samazinājums par 15,09% (276 MWh), samazinot CO2 par 55 tonnām emisiju gadā. Ceram, ka arī šīs sezonas siltuma patēriņa dati būs iepriecinoši, bet pavasarī aizvien vairāk redzēsim namus, kas uzsāk ēku renovāciju. Pievienojieties!»

  Ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājumu «Energovienoti» RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts pasniedz arī Būvniecības Valsts kontroles birojam un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībai par efektīvu energoefektivitātes pasākumu veikšanu Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā, Zaļajā sinagogā, kuras enerģijas ietaupījums sasniedz pat 36%, sociālajā dienestā, Sporta pārvaldes sporta kompleksā un domes pagalma ēkā.

  Paraugprakses apliecinājumu «Energovienoti» piešķir dažādu jomu saimnieciskās darbības veicējiem, uzņēmumiem, valsts un pašvaldības iestādēm. Līdz šim marķējums piešķirts vairākām daudzdzīvokļu dzīvojamajām ēkām Tukumā un Gulbenē, uzņēmumiem «Jelgavas tipogrāfija» un «Ar B Agro», Valsts kasei, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA) un piecām Rēzeknes izglītības iestādē. Nacionāla mēroga projektu «Energovienoti» (Nr. 1-08/76/2022) RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts īsteno ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Tajā institūta zinātnieki veido informatīvu un analītisku platformu, nodrošinot sabiedrībai rīkus, kas palīdz mazināt energopatēriņu. Tiek izstrādāta metodika energoaudita veikšanai – informatīvas un interaktīvas vadlīnijas, lai ikvienam būtu pa spēkam apsekot savu mājokli un identificēt būtiskākos enerģijas patēriņa avotus un faktorus, kas ietekmē patēriņu. Projektā top arī energoefektivitātes pasākumu katalogs, ko iedzīvotāji varēs izmantot, lai mainītu paradumus. Būtiska loma ir arī konsultatīvam atbalstam iedzīvotājiem, zināšanu pārnesei un izpratnes veidošanai.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Raivis Bergs
  10.04.2024 08:53

  Interesanti, ka runājot par energoefektivitāti visi vienmēr aizmirst pieminēt ūdeni. To mēs arī sildam un patērējam. Nedomājot par ūdens taupību, lielām sabiedriskā ēkām rēķini par ūdens patēriņu var pārvērsties par būtisku izdevuma sadaļu. Un tas viss protams ar to, ka ūdens arī ir jāsilda un jāpatērē enerģija.

  Reklāma