Web Analytics
More
  Reklāma

  CarlinKit 5.0 bezvadu Android Auto/Apple CarPlay adaptera apskats

  Jaunākie raksti

  Diviem pēdējiem maniem auto ir iebūvēts Apple CarPlay un Android Auto atbalsts (ar vadu), un es šo iespēju izmantoju ikdienā. Esmu pieradis ērti klausīties mūziku no Spotify, kā arī navigācijai izmantoju Waze. Kad tiku pie sava lietotā elektroauto, tad vienu brīdi pamēģināju A Better Routeplanner lietotni, lai precīzāk zinātu, kad un kur uzlādēties. Šad un tad noder kalendāra vai podkāstu lietotnes, bet neko citu īsti mašīnas multimediju displejā nemēdzu izmantot. Ko tu izmanto?

  Nevarētu teikt, ka bezvadu savienojuma neesamību es uztvēru kā baigo problēmu. Patiesībā pat tieši pretēji. Jo pie vada pieslēgts telefons visu laiku uzlādējas, savienošana neaizņem pārāk daudz laika un manā pieredzē ar citiem modīgākiem auto, tie bezvadu savienojumu nereti ir krietni nestabilāki. Tomēr kāda diskusija Twitterī mani pagrūda beidzot testa nolūkos nopirkt šādu adapteri, lai pats uz savas ādas varētu pārbaudīt to, cik laba vai slikta ir šāda pieredze. Paldies vārdabrālim par konkrētā CarlinkKit 5.0 produkta ieteikumu! Šādu verķu ir ne mazums un ļoti negribēju izmest naudu par ierīci, kas varētu nedarboties. Bet konkrētais CarlinKit maksā samērīgus aptuveni 50 eiro (pirku tepat no 220.lv) un nejustos pārlieku bēdīgs, ja ierīce izrādītos ne pārāk veiksmīga. Interesanti, ka Amazon šis verķis maksā krietni dārgāk – ap 90 eiro.

  Reklāma

  Kas kastītē?

  Produkts iepakots gaumīgā un viegli informatīvā kastītē. Tajā atradīsim pašu adapteri, mazliet dokumentācijas un pāris noderīgus papildus labumus.

  Kastītē ir divi īsi USB kabeļi ar kuriem adapteri varam pievienot pie mašīnas USB porta. Viens ir ar USB-C spraudņiem abos galos, bet otrs ar USB-C vienā galā un USB-A otrā galā. Starp citu, pašam adapterim ir gan USB-A, gan USB-C pieslēgvieta, tā ka mums nebūs problēmu to pieslēgt pie manas mašīnas. Tā kā man ir pavecs auto, izmantoju to kabeli, kam vienā galā ir vecais labais USB-A spraudnis.

  Lai adapteris netraucē, to var pie mašīnas paneļa pielīmēt ar komplektā iekļauto gēla tipa abpuslīmējošo līmlenti. Tomēr mana auto gadījumā visas tuvumā esošās plastmasas ir porainas vai kā citādi grumbuļainas un šī uzlīme neturējās. Adapteris agrāk vai vēlāk atlipa un nokrita lejā. Vai nu jānopērk tā super lipīgā 3M līmlente, vai vienkārši nav jāiespringst par tādām lietām un, lai tas adapteris tur mētājas.

  CarlinKit 5.0 uzbūves kvalitāte

  CarlinKit 5.0 ir salīdzinoši maza (76*43*12.3mm) un viegla pelēcīga kārbiņa. Korpuss veidots no plastmasas un ierīces augšpusē ražotāja logo mirgo dažādās krāsiņās. Tas var traucēt, ja ierīce atrodas kaut kur acu priekšā.

  Korpusa sānos varam redzēt caurumus un pieņemu, ka tie veidoti, lai ierīce labāk ventilētos. Darbības laikā adapteris tiešām mēdz uzsilt, taču nav tā, ka tas kļūst pārlieku karsts.

  Kā jau minēju iepriekš, adapterim ir gan USB-C, gan USB-A pieslēgvietas. Piezīmēšu, ka mēs varam izmantot tikai adaptera USB-C portu, jo USB-A ports atvēlēts diagnostikas un programmatūras atjaunošanas (ja to izvēlamies nedarīt ar lietotnes palīdzību) darbiem.

  Kopumā gan iekārtas iepakojums, gan pats tās korpuss liecina par kvalitatīvi uzbūvētu produktu. Tomēr neesam to nopirkuši, lai tikai uz to skatītos un turētu rokā. Kā tas darbojas?

  Kā CarlinKit 5.0 savienot ar auto?

  Kā tad īsti šis verķis darbojas? Telefona pusē mums būs jāaktivizē gan Bluetooth, gan Wi-Fi savienojumus. Pieslēdzam adapteri pie mašīnas un pēc brīža tas parādīsies telefonā Bluetooth ierīču sarakstā (meklē ierīci ar nosaukumu, kas sākas ar “AutoKit”). Slēdzamies tai klāt, pārbaudām vai abās ierīcēs sakrīt PIN kods un tālāk skatāmies mašīnas multimediju displejā.

  Tajā redzēsim, ka tiek izveidots savienojums ar telefonu un sekojot norādēm, telefona pusē apstiprināsim pieejas tiesības. Un tas arī viss, Android Auto gadījumā sākotnējā uzstādīšana ir tieši tik vienkārša. Pēc tam, atgriežoties pie mūsu auto un iedarbinot to, telefons pats automātiski savienosies ar adapteri un jau pēc kādām 10-20 sekundēm Android Auto sistēma būs gatava darbam.

  Ar iPhone telefoniem savienošanās idejiski ir līdzīga – no sākuma adapterim pieslēdzamies caur Bluetooth un tad tas pats tālāk ar telefonu izveidos Wi-Fi savienojumu. Tomēr vismaz manā pieredzē ar manu paveco iPhone 11 savienošanās process ir jūtami ilgāks un visnotaļ bieži sanāca redzēt šādu skatu. Agrāk vai vēlāk tas savienojums tiek izveidots, tomēr ar svaigu Android telefonu (Samsung Galaxy S24) tas notiek krietni, krietni ātrāk.

  Starp citu, šajā adapterī iestrādāto programmatūru ir iespējams atjaunot. To var izdarīt ar Android lietotni, kas gan nav iegūstama Google Play veikalā, bet gan pa tiešo no CarlinKit mājaslapas. Lietotne (AutoKitools) izskatās kosmiski, taču piedāvā iespēju atjaunināt adaptera programmatūru un pielāgot šādus tādus iestatījumus. Manā gadījumā programmatūra bija svaiga un nebija nepieciešams to atjaunināt. Bet cik lasu citos apskatos, tas var būt ne pārāk saprotams process un nav īsti skaidrs, kāda ir atjauninājumam nepieciešamā parole (tā ir: 12345678). Pamēģināšu pēc kāda laika vēlreiz pārbaudīt vai ir pieejams atjauninājums un izveikt šo procesu. Tad arī papildināšu šo rakstu. No otras puses, ja ierīce darbojas, tad tur īsti nav ko atjaunināt.

  CarlinKit 5.0 adaptera lietošanas pieredze

  Šo adapteri es dažas dienas lietoju ar iPhone 11 un mazliet ilgāku laiku ar pavisam svaigu Samsung Galaxy S24 viedtālruni. Lielākā atšķirība, ko uzreiz redzēju – ar Android telefonu tas darbojas krietni ātrāk un stabilāk. Ar ātrāk es domāju tieši savienošanos, jo kad savienojums ir izveidots, pati saskarne darbojas vienlīdz ātri un stabili abos gadījumos. iPhone ik pa laikam mēdz atslēgties un tad pēc kādām 20-30 sekundēm atkal pieslēdzas un turpina darboties tā it kā nekas nebūtu noticis. Kā viens labs paziņa norādīja, viņam ir līdzīga problēma arī ar jaunākiem iPhone 13 Pro Max un iPhone 14 Pro Max viedtālruņiem. Tātad, tas visdrīzāk ir kaut kāds Apple ierobežojums, kas ķīniešiem liedz viegli piečakarēt rajonu. Abās platformās darbojas arī pogu vadība no stūres. Principā, es pat nepamanīju starpību no vada savienojuma – visas aiztures no darbības telefonā līdz izpildei mašīnas pusē notiek vienlīdz ātri un precīzi. Tas attiecas gan uz zvaniem, gan mūzikas atskaņošanu. Izrādās, ka kaut kādos gadījumos uz Android ierīcēm mēs pat varam panākt, ka mašīnas displejā rādīsies YouTube video (meklē pēc CarStream lietotnes), taču man tā arī neizdevās šo piedabūt strādāt. Iespējams, tas darbojas tikai uz vecākām par Android 14 versijām. Ja tev ir sanācis šo dabūt gatavu, komentāros, lūdzu, pastāsti kā.

  Vēl viena interesanta nianse – kad pēc brauciena esmu izkāpis no mašīnas, bet neesmu to aizslēdzis, adapteris turpina darboties un telefons pie tā ik pēc brīža atvienojas un pievienojas. Tātad, kabatā tev ik pa laikam ievibrējas telefons. Ar iPhone šādu lietu nenovēroju.

  Vēl viena lieta, ko es pamanīju – iPhone krietni ātrāk izlādējas, kad mašīnā tiek izmantots bezvadu režīmā. Manam auto ir bezvadu uzlādes iespēja, taču praksē tā nav pārlieku izmantojama, jo telefons tiek lādēts lēni, taču procesā ļoti uzkarst. Tas nenāk par labu akumulatora ilgmūžībai. Savukārt, Samsung telefons darbojas ļoti labi un nejutu, ka kaut kā īpaši ātrāk izlādētos. Protams, nevajadzētu aizmirst, ka Samsung ierīcei ir par 890mAh lielāks akumulators.

  Tātad rezumējot, kopumā pirkums man šķiet diezgan veiksmīgs tādā ziņā, ka CarlinKit 5.0 tiešām darbojas un spēj piedāvāt aptuveni tādu pašu pieredzi kā vada savienojums. Ar iPhone telefoniem tas ir mazliet čakarīgāk lietojams, jo nav 100% stabils, bet ar Android ierīcēm pieredze ir labāka. Kā jau rakstīju, pogu vadība no stūres darbojas un vienīgā nianse ir tas, ka par telefona lādēšanu būs jādomā pašam. Un tas jau atkarīgs no paša telefona – vieniem tā būs jūtama problēma, bet citiem, kam baterija lielāka, problēma nebūs tik būtiska.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  28 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Vardc
  03.03.2024 15:49

  Klau , uz BMW cic sistēmas ar šo var palaist Andri? Man tik ļoti negribas pirkt tos suds androius pa 400e un modernizācija u nbt vispār dikti dārgi.. tāpēc tā prasu.. galīgi nesaprotu sitos verkus.. bet šķiet ka mana konkrēts multimedija ir tik sudiga ka nekādi es nevaru viņu apgreidod, neizmetot simtiem eiro. Man ir vissudigaka medija uz f31 p.s.

  Krotow
  03.03.2024 16:06
  Reply to  Vardc

  Ir iespēja nepirkt BMW :P

  Trx450
  04.03.2024 06:05
  Reply to  Vardc

  Es izmetu 600eur par planšeti un 360 kamerām. Nav tā vērts. Varbūt pirmo nedēļu paklausījos mūziku. A pašlaik tas displejs sāk traucēt. Viņš tur vienmēr spīd. Izslegt ārā arī tur jābaksta lai izslēgtu. Plus vēl 5 sek jātur poga un tad izsledzās. Saulē neko neredz displejā, tumsā pa spilgtu. 360 kameru vietā izmantoju klasisko spoguļattēlu. Tās planšetes bija modē 2000 gados kad visi fanoja pa scooter. Mūsdienās viss notiek uz adaptīvajiem sensoriem. Displejs nav vajadzigs. Tad jau labāk būtu nopircis modernu Blaupunkt magnetolu kura izskatās klasiska. Ar bt tur var visu darīt, un nav tizlais ekrāns

  Last edited 1 month ago by Trx450
  Māris
  03.03.2024 18:04

  Lietoju šādu jau mēnešus 2, sākotnēji bija problēma ka reizi dienā klausoties mūziku vai zvana laikā viņš sāk raustīties, bet tad apskatijos ka ir atjauninājums. Pēc atjauninājuma šī problēma tā kā pazuda. Vienīgais kas palika, audio aizkave ir kādas 5 sekundes, kas rada diskonfortu stāvot, skatoties telefonā youtube vai tiktok, tu pārslēdz nākošo video, bet vēl skan iepriekšējais. Audio nesakrīt ar video. Pārējais vis ok, braucot klausoties mūziku un izmantojot navigāciju nekādu problēmu nav. Lietoju ar iphone 15PRO

  Māris
  03.03.2024 21:41

  Šo gan neesmu pamēģinājis, pārbaudīšu. Kopš pirmās dienas lietoju ar šo adapteri. Parakos interneta dzīlēs un atradu ka var audio aizkavi pieregulēt mazāku ieejot caur web interfeisu.

  Māris
  11.03.2024 13:01

  Izmēģināju caur vadu, nav nekādas audio aizkaves, sanāk paša CarlinKit 5.0 problēma. Forumos atradu ka var samazināt aizkavi līdz 300 ms (orģināli stāv 1000). Tas nedaudz uzlabo, bet ne pilnībā. Bet tādā ziņā sīkums, jo klasiski tiek izmantots navigācijā un mūzikas klausīšanā, kur tas neizjūtas, varbūt uz 2 sekundēm aizkavējas waze brīdinājums, bet tas ir nebūtisks sīkums.

  Lauris
  03.03.2024 19:23

  Vairākas reizes esmu mēģinājis Carplay,un vienmēr saprotu,ka pie bezvadu lādētāja pievienots telefons ir nesalīdzināmi ērtāks un īstenībā mazāk novērš uzmanību no ceļa.

  Lauris
  04.03.2024 07:23

  Carplay ir ļoti ierobežota funkcionalitāte,it kā drošības nolūkos. Uzmanību telefons novērš mazāk,jo uz telefona viss strādā zibenīgi,visu var uzreiz atrast, visu izdarīt. Uz Carplay visas programmas ir apgraizītas, un bieži nevar izdarīt to,kas nepieciešams. Respektīvi,uz telefona viena sekunde,uz Carplay 3-4.

  Lauris
  04.03.2024 12:55

  Abas gan jau līdzīgas, Android tikai neminēju,jo android tālrunis ļoti sen nav bijis.

  Mārtiņš
  03.03.2024 23:09

  Varbūt kāds ir izmēģinājis šo adapteri saistībā ar savietojamības problēmām, proti, man Škoda scala ar xiaomi F5 ar vada savienojumu nesavienojas, jo ir savstarpējas problēmas ar programmatūru. Vai šis risinājums to varētu labot?

  Mārtiņš
  04.03.2024 21:15
  Reply to  Mārtiņš

  Man skoda octavia nesavienojās. Beigās izrādās, ka vadi usb mājās nebija īsti sertificētie pēc USB standarta. Iesaku pamēģināt pamainīt vadus vai pie dīlera notestēt.

  Skābene
  04.03.2024 10:32

  Es arī sāku domāt par šāda veŗķa iegādi, jo man japānis Android Auto pieprasa vadu, kamēr Carplay vadu nevajag. Kaut kā stulbi likt telefonu bezvadu uzlādes nišā ar piespraustu vadu. No otras puses var mainīt Android pret Iphone, bet to reliģija neļauj! :D

  Oskars
  04.03.2024 13:48

  Nez shamais stradatu ar Volvo S60 2011?

  Kaspars
  04.03.2024 15:15

  Lietoju Motorolla M1, pasutiju no ASV jo Eiropa nevar tik vienkārši dabūt.
  Strādā lieliski, vienīgā aizķeršanās, kad Bluetooths lietotājs nomainās, tad neatrod vairs, Vajag tikai vēlreiz pievienot Bluetooth auto/telefons un viss darbojas.

  Vienīgais mīnus ātrāk baterija lādējas, bet pilsētas braucienos to nemaz neizjūt.
  Ja kāds vēlas, pārdodu savējo :)

  Juris
  04.03.2024 16:01
  Reply to  Kaspars

  Man arī M1. Lietoju pāris mēnešus. Braucot reizēm pazūd savienojums starp telefonu un android auto. Vai nu jāgaida ilgāks laiks vai arī telefona izslēdzu un ieslēdzu Bluetooth. Gribējās saprast- tas ir mana telefona problēma vai arī M1 tā reizēm uzvedās. Kā ir Tev lietošanā, ir šādas situācijas?
  Par bezvada Android auto izmantošanu- ļoti ērti pilsētā. It sevišķi ziemā kad mobīlais ir kaut kur dziļi ziemas jakas nezin kurā kabatā :)

  Kaspars
  05.03.2024 07:28
  Reply to  Juris

  Nav bijusas problemas

  Kaspars
  04.03.2024 15:19

  Pirms kāda gada nopirku līdzīgu štruntu (aawireless saucās) 70eur maksā
  Ar maniem samsungiem draudzējas labi un strādā gana stabili (varbūt vienīgi pa retam gadās, ka savienojas ar ilgāku aizturi, bet tiešām reti)

  Man vislielākais pluss šķiet, ka īsākos braucienos(10 min caur centru šurp, 20 min turp) tas telefons var palikt kabatā. Arī par bateriju nesatraucos – ja redzu, ka procenti ir maz, tad neviens nav aizliedzis piespraust telefonu caur vadu

  Asaris
  04.03.2024 22:37

  Pats arī lietoju šo ierīci Škoda Octavia ar iPhone 11, strādā ātri, nekādas aiztures arī nav, bet ir viens liels bet – ļoti bieži tomēr ir jāgaida minūte, dažreiz līdz pat 5 minūtēm, kamēr savienojas ar auto, tas nav pāris sekundes, bet gan diezgan ilgs laiks. Pieņemu, ka varētu būt tā problēma, ka tas telefons jau man ir vecs un iespējams tāpēc. Viskaut ko esmu izmēģinājis, bet kā nesanāk normāli savienoties, tā nesanāk. Iespējams, jāmēģina atjaunot programmatūru. Ja kāds šo ir izdevies atrisināt, rakstiet!

  Bet tā – par to naudu ļoti noderīga mantiņa, it īpaši, ka nav vairs jāvelk telefons ārā no kabatas un speciāli kaut kur jāslēdz.

  Pols
  05.03.2024 09:25

  Kā ierīce tiek galā ar vairākiem telefoniem un to Bluetooth savienojumiem? Ar vadu, tas kurš pieliek, tas arī ir pieslēdzies, bet kā ir Bluetooth gadījumā, kurš pirmais atnāk uz auto, kuram stiprāks signāls vai kā tml?
  Ja viens ģimenē ir tikai izveidojis savienojumu ar auto, tad, protams problēmu nav.

  KKTK
  05.03.2024 14:28

  Īsti nesaprotu viena vada būšanas vietā iegūt vadu un kastīti, kas mētājas mašīnā. OK neesmu kurjers, kam visu laiku vajag karti un ik pēc 5minūtēm izkāpt, ņemot līdzi telefonu.
  Mans workflows: Garākiem braucieniem vads, vāze, kaut kāda mūzika. Īsākiem braucieniem, FM rādio, vai mūzika caur bluetooth, truba paliek kabatā.

  bregs
  06.03.2024 19:32

  Man ir no Aliexpress 2x mazāks pļurķis, bet tikai androidam domāts. Savienojas ļoti ātri, viss strādā. Braucot video telefonā nav aktuāls, tapēc skaņas aizture netraucē. Sākumā traucēja tas, ka runājot brīvroku režīmā, paralēli izslēdzot motoru un izņemot atslēgu no aizdedzes – ir kādu 3-5 sekunžu pauze gan auto skaļruņos, gan telefonā. Skaņas nav… Iepriekš, lietojot bluetooth savienojumu tikai brīvroku režīmam, tā nebija, saruna praktiski nepārtrūka…

  Mikus
  08.03.2024 13:28

  Aparāts darbojas ļoti labi, ātri un bez bremzēšanas. Ja telefonam ir ieslēgts bluetooth visu laiku, tad principā, iekāpju auto, ieslēdzu aizdedzi un uz ekrāna jau parādās android auto savienojums. Vienīgi, ja vēlies izmantot waze, telefonu būtu ieteicams izņemt no kabatas, jo gps signālu uztver tieši tas, nevis auto. Ja atstāsi dziļā kabatā, var gadīties, ka gps sināls t.i. tava lokācija uz kartes būs neprecīza un pabrauksi garām kādam vajadzīgam pagriezienam.

  Reklāma