Web Analytics
More
  Reklāma

  Vidzemes uzņēmējiem un publiskā sektora darbiniekiem iespēja iepazīt superdatora piedāvājumu

  Jaunākie raksti

  Kā ietaupīt ražošanas resursus, laiku un pat papildus nopelnīt, uzsākot lietot superdatoru jeb augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) resursus – to Vidzemes reģiona uzņēmēji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, studenti un citi interesenti varēs uzzināt «Vidzemes inovāciju nedēļā 2024», 28. februārī un 1. martā, trīs dažādos informatīvajos pasākumos, ko rīko HPC kompetences centrs «SuperS» un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC).

  28. februārī Valmierā, Vidzemes Augstskolas auditorijā «Gaismas dārzs», Tērbatas ielā 10 plkst. 14.00–17.00 notiks HPC reģionālais seminārs par superdatoru plašajām izmantošanas iespējām dažādās tautsaimniecības nozarēs, arī digitālajā lauksaimniecībā. Seminārā ar saviem pieredzes stāstiem par superdatora lietošanas ieguvumiem dalīsies speciālisti, kuri ikdienā strādā ar sevišķi lieliem datiem, ko izmanto ģeotelpiskajos projektos, astrofizikā un spēlēs. Seminārs noderēs arī studentiem – nākamajiem speciālistiem, kuru konkurētspēja darba tirgū būtiski palielināsies, apgūstot superdatora lietošanu.

  Reklāma

  Šajā pašā datumā «Vidzemes inovāciju nedēļas 2024» laikā Cēsīs notiks arī konference «Dažādībā rodas inovācijas», kur uzstāsies arī RTU inovāciju prorektore Liene Briede.

  Toties 1. martā plkst. 9.00–10.30 Cēsīs, Lielajā Katrīnas ielā 2 notiks brokastis, uz kurām īpaši aicināti Vidzemes uzņēmēji, kuri neformālā gaisotnē varēs uzzināt, kas īsti ir superdators un kā tā resursi var palīdzēt uzņēmumam kļūt efektīvākam un konkurētspējīgākam. Dalība superdatoru brokastīs ir bez maksas.

  Savukārt Rīgā, RTU studentu pilsētiņā, Ķīpsalas ielā 6A, telpā «SkyLab» 28. februārī plkst. 17.00–18.30 notiks «Inovatoru safari». Tā laikā pieci dažādi inovatori klātesošos iepazīstinās ar savu pieredzi, un šis pasākums noderēs ikvienam, kurš ikdienā rada vai vēlas radīt inovācijas jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādē.

  «Esam gandarīti, ka pie vidzemniekiem varam doties ar stāstu par superdatoru, jo inovāciju nedēļā var dibināt jaunus kontaktus, iepazīt uzņēmējdarbības sasniegumus un izaicinājumus, kā arī vienam no otra iedvesmoties, lai izmēģinātu ko jaunu,» uz pasākumiem aicina Latvijas HPC kompetences centra «SuperS» vadītājs Ilmārs Slaidiņš.

  HPC reģionālos pasākumus rīko Latvijas HPC kompetences centrs «SuperS», kas darbojas RTU HPC centra un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūta īstenotajā projektā «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» (EuroCC 2). Vidzemē pasākumus atbalsta arī Vidzemes Augstskola, Vidzemes Inovāciju nedēļa 2024, Eiropas digitālais inovāciju centrs un Latvijas Digitālais akselerators.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma