Web Analytics
More
  Reklāma

  LG izstrādājis robotu, kas spēs pieskatīt mājā atstātus dzīvniekus

  Jaunākie raksti

  Tuvojoties tehnoloģiju izstādei CES 2024, sāk parādīties ziņas par dažādiem interesantiem produktiem. Kā viens no tiem būs LG radītais mājas uzraudzības robots.

  Tas būs maza izmēra robots, kas pārvietosies uz diviem riteņiem. Tā mērķis ir darboties līdzīgi kā viedajiem skaļruņiem, proti, nosakot istabas temperatūru vai mitrumu, kā arī kalpojot par objektu, ar kuru komunicēt cilvēkam. Tā kā robotam ir iespēja brīvi pārvietoties, tad tas būs spējīgs gan uzraudzīt mājdzīvniekus, gan būt par mājas sargu. Par to visu ziņojot īpašnieka telefonā.

  Reklāma

  Viedais robots ir aprīkots ar Qualcomm Robotics RB5 platformu, kas sastāv no speciālām komponentēm un programmatūras, kas atbild arī par mākslīgā intelekta izmantošanu. Piemēram, platforma robotam ļauj atpazīt cilvēka sejas izteiksmes, nosakot, vai viņš ir priecīgs vai bēdīgs. LG apgalvo, ka mazais robots būs spējīgs sagaidīt savu saimnieku pie durvīm, un balstoties no noskaņojuma, palaist atbilstošā tipa mūziku.

  Robots ir aprīkots ar priekšējo kameru, kā arī ekrānu, kas atgādina seju. Tāpat tam ir pieejams skaļrunis un dažādi sensori, kas palīdz ikdienas informācijas sniegšanā. Oficiāli tas tiks izziņots Lasvegasā notiekošajā CES 2024 izstrādē, līdz ar to vismaz pagaidām nav zināma oficiālā cena.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Igors
  30.12.2023 19:07

  Man tādu robotu vajadzētu👍

  Reklāma