Web Analytics
More
  Reklāma

  Sony kamerās tiek testēta jauna tehnoloģija, kas palīdzēs cīņā pret dezinformāciju

  Jaunākie raksti

  Kompānija Sony sadarbībā ar ziņu aģentūru The Associated Press atklāj, ka noslēgti otrās kārtas testi Sony kamerās iebūvētajam autentifikatoram. Kamerās iebūvētais digitālais paraksts ļauj izveidot attēlu “dzimšanas apliecību” jeb digitālo sertifikātu, kas apliecina satura izcelsmi.

  Sony autentifikācijas tehnoloģija nodrošina datorizētu digitālo parakstu, kas novērš dažādas nelegālas manipulācijas iespējas. Digitālo parakstu ģenerē kameras mikroshēma fotogrāfijas uzņemšanas laikā. Šī drošības funkcija lielākoties ir paredzēta profesionāliem fotogrāfiem, kas vēlas nodrošināt sava satura autentiskumu, bet kā papildus rīks būs noderīgs arī medijiem, jo palīdzēs atšķirt viltotus attēlus no reāliem.

  “Lai gan mākslīgā intelekta (MI) straujā attīstība sniedz jaunas iespējas radošām izpausmēm, tā ir raisījusi bažas par izmainītu vai manipulētu attēlu ietekmi žurnālistikā. Viltotas informācijas un attēlu izplatīšanai ir reāla sociāla ietekme, kas nodara kaitējumu ne tikai mūsu medijiem, bet arī sabiedrībai kopumā. Jaunākajās kamerās būs iebūvēta autentiskuma noteikšanas tehnoloģija, kas jau ir uzrādījusi vērā ņemamus rezultātus, tādēļ mēs turpināsim virzīt tās izstrādi,” stāsta Jans Salmons Legaņērs (Yann Salmon Legagneur), Sony Europe produktu mārketinga direktors digitālās attēlveidošanas segmentā.

  Sony atklāj, ka sadarbojās ar “Camera Bits” – uzņēmumu, kas izstrādājis rīku Photo Mechanic, lai saglabātu šo pielāgoto tehnoloģiju Sony digitālās attēlveidošanas rīkos.

  “Mēs apzināmies, ka dažādi pārveidotie attēli rada ievērojamu izaicinājumu un draudus sabiedrībai, tādēļ esam motivēti palīdzēt šo problēmu risināt. Photo Mechanic rīks tiek izmantots fotožurnālistikas nozarē jau 25 gadus, un tas turpina attīstīties, jo nozarē tiek ieviestas jaunas tehnoloģijas. Mēs esam apņēmušies nodrošināt, ka Photo Mechanic joprojām ir uzticams un autentisks risinājums,” pauž uzņēmuma “Camera Bits” vadītājs un dibinātājs Deniss Vokers.

  Sony atklāj, ka digitālā paraksta funkcija tiks pilnībā finalizēta un ieviesta 2024. gada pavasarī. Pirmie to varēs izmēģināt Alpha 9 III, Alpha 1 un Alpha 7S III kameru lietotāji.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  29.11.2023 09:25

  Par ko tādu es lasīju jau pirms 20 gadiem. Ka reportieri tādu padarīšanu izmantojot.

  Reklāma