Web Analytics
More
  Reklāma

  ANO un Nīderlande plāno izveidot mākslīgā intelekta ētiskās uzraudzības sistēmu

  Jaunākie raksti

  Turpinoties straujai mākslīgā intelekta (MI) attīstībai, Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) un Nīderlandes valdība aizvadītajā nedēļā paziņojušas par plāniem izveidot MI ētiskās uzraudzības sistēmu. 5. oktobrī Nīderlandes Digitālās infrastruktūras iestāde un Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO) oficiāli uzsāka projektu “Supervising AI by Competent Authorities”, kurā tiks apkopoti dati par to, kā Eiropas valstis uzrauga MI.

  Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisija (EK). Tā galīgais mērķis ir apkopotas informācijas veidā iepazīstināt ar labākajiem ieteikumiem mākslīgā intelekta uzraudzībai. Jāpiezīmē, ka EK ir arī tā iestāde, kura aprīlī ierosināja likumprojektu par MI attīstību Eiropas Savienībā. Jūnijā šis noteikumu kopums ar pārliecinošu balsu pārsvaru tika pieņemts Eiropas Parlamentā.

  ReklāmaAdvertisement

  Būtiski, ka atsevišķas Eiropas valstis jau sākušas apsvērt jautājumus saistībā ar MI regulējumu un tā attīstību. Piemēram, augusta beigās Spānija paziņoja par plāniem izveidot vietējo MI regulēšanas aģentūru un valsts stratēģiju, lai panāktu, ka MI attīstība valstī ir “iekļaujoša, ilgtspējīga un uz pilsoņiem vērsta.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma