Web Analytics
More
    Reklāma

    Baltkrievijas iedzīvotāji vairs nevarēs iegādāties un izmantot dronus

    Jaunākie raksti

    Izdevums “The Moscow Times” vēsta, ka Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko apstiprinājis rīkojumu, kura ietvaros valsts iedzīvotājiem ir aizliegts iegādāties, izmantot un glabāt bezpilota lidaparātus. Norādīts, ka dronus drīkstēs izmantot vienīgi organizācijas un individuālie uzņēmēji un arī tad tikai profesionāliem nolūkiem, ievērojot noteiktās prasības.

    Rīkojums arī paredz, ka fiziskām personām būs aizliegts importēt, izplatīt un ražot dronus. Paredzēts, ka jaunie noteikumi stāsies spēkā sešus mēnešus pēc rīkojuma publicēšanas. Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem līdz nākamā gada 21. martam ir laiks atbrīvoties no iegādātajiem droniem un pārdot tos organizācijām vai individuālajiem uzņēmējiem.

    Reklāma

    Būtiski, ka Baltikrievijā jau iepriekš bija spēkā dažādi ierobežojumi privātpersonām attiecībā uz bezpilota lidaparātu izmantošanu. Piemēram, bija publicēts teritoriju saraksts, kur aizliegts lidināt dronus, kā militārie objekti, zonas pie lidlaukiem utml. vietas. Taču pilnīgs aizliegums izmantot bezpilota lidaparātus personīgiem nolūkiem ir ļoti nopietns solis. Skaidrots, ka šāds lēmums varētu būt saistīts ar bailēm par valsts drošību, kas ir ievērojami pieaugušas sakarā ar notiekošo karadarbību Ukrainā. Tiesa, joprojām nav skaidrs, kā tiks kontrolēta jauno noteikumu ievērošana un kādi sodi draud par pārkāpumiem.

    AvotsTvnet
    Reklāma
    Paziņot par jaunumiem
    Paziņot par
    14 komentāri
    vecākie
    jaunākie novērtētākie
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Egils
    26.09.2023 12:41

    Latvijas debiliodi 100% sekos šādam solim

    Parasts latvietis
    26.09.2023 13:11

    Kas ir ,,debiliodi,, ? Tavi vecāki ?

    Egils
    27.09.2023 07:46

    Tava visa dzimta

    AppleFan
    26.09.2023 13:24

    Marokā arī šobrīd iebraucot konfiscē dronus

    Zoom-Zoom
    26.09.2023 18:19
    Reply to  AppleFan

    Marokā tikai konfiscē. Ēgiptē var cietumā nokļūt pat bez lidošanas (paņem tik līdzi ceļojumā).

    ezgg
    27.09.2023 11:48
    Reply to  Zoom-Zoom

    Kurš vispār mūsdienās vēl brauc uz Ēģipti?

    Krotow
    26.09.2023 14:04

    Ja Ziemeļkoreju ņem kā ideālu valsts uzbūvei tad nav par ko brīnīties. Drīz aizliegs braukt no viena rajona uz otru bez iepriekšējas pieteikšanās drošības iestādēs. Piespiedu darbs nekurienes vidū pēc augstskolas beigšanas viņiem jau ir.

    Egils
    27.09.2023 07:48
    Reply to  Krotow

    Eiropas un ASV pilsētas uz to pašu skatās, visiem totalitārajiem valdības vadītājam tas šķiet labs variants

    Krotow
    27.09.2023 14:43
    Reply to  Egils

    Mazāk REN-TV skaties.

    Egils
    30.09.2023 13:44
    Reply to  Krotow

    Apēd lodi labāk, zābaklaiža

    Krotow
    30.09.2023 15:55
    Reply to  Egils

    Parakstītās tabletes šorīt iedzēri? Vai atkal aizmirsās?

    Zoom-Zoom
    26.09.2023 18:18

    Kad man tas vēl bija aktuāli (pirms kādiem 3 gadiem) – cik izdevās atrast, privātajiem jau viss bija aizliegts. Nekādi bet, vai, ja. Aizliegts un viss. Tāpēc viņiem tas nebūs nekāds jaunums.

    Zoom-Zoom
    26.09.2023 18:39
    Reply to  Zoom-Zoom

    Labojums: kādi 5 gadi. Laiks lido. 🙂

    bobis
    30.09.2023 08:33

    Ja baltkrivija, tapat ka krievija, berniem stradat piespriedis, nebus ari nekads jaunums.

    Reklāma