Web Analytics
More
  Reklāma

  Volkswagen plāno apturēt elektroauto ražošanu Drēzdenē

  Jaunākie raksti

  Vācu autoražotāja Volkswagen nedienas elektroauto jautājumos turpinās – ziņas no Vācijas liecina, ka Volkswagen varētu pārtraukt elektroauto ražošanu rūpnīcā Drēzdenē, kur tika ražoti ID.3 automobiļi.

  Lai arī Drēzdene nav galvenā ražošanas vieta ID.3 modelim un VW elektroauto kā tādiem, tas kārtējoreiz norāda uz problēmām, ar ko šobrīd saskaras vācu autobūves milzis. Pērn tur saražoja 6500 ID.3 vienības. Problēmas gan ir pietiekami lielas un Volkswagen apsver iespēju atlaist darbiniekus savā galvenajā elektroauto rūpnīcā Cvikavā.

  Reklāma

  Rūpnīcā Drēzdenē pilnas slodzes darbu strādā ap 300 cilvēkiem un kā ziņo vācu izdevums Automobiliwoche, viņi tiks pārvietoti uz citām struktūrvienībām. Kas attiecas uz apmēram 2000 nepilna laika darbiniekiem, viņu liktenis pagaidām nav zināms.

  Drēzdenes rūpnīca Volkswagen katru gadu izmaksā ap 60-70 miljoniem eiro, Bloomberg norāda pietuvināti avoti. Tiek uzskatīts, ka atteikšanās no elektroauto ražošanas Drēzdenē ir daļa no plašākas Volkswagen stratēģijas, cenšoties samazināt izdevumus un palielināt peļņu, lai ražotājs spētu veiksmīgāk konkurēt ar citiem elektroauto ražotājiem. Apturot elektroauto ražošanu Drēzdenē, VW varētu ietaupīt ap 20 miljoniem eiro.

  Volkswagen koncerna valde šobrīd aktīvi cenšas palielināt uzņēmuma rentabilitāti un peļņu, bet tieši Volkswagen zīmols pakļauts lielākajam spiedienam, lai palielinātu peļņu no katra pārdotā auto. Šobrīd gan situācija neizskatās rožaina – Tesla un ķīniešu autoražotāji nostiprinās tirgū, arī Eiropā, piedāvājot arvien konkurētspējīgākas mašīnas par būtiski labāku cenu nekā to var VW. Tāpat augstā inflācija, strauji augošā dzīves dārdzība, kā arī valsts subsīdiju samazināšanās neveicina pieprasījumu pēc Volkswagen elektriskajām mašīnām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  11 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Pičs
  19.09.2023 17:17

  Nu zin, redzot jaunos pupsātus un šmiguānus, ne tikai Drēzdenē varēs vērt ciet savus cehus. ID sērija kā tāda vienkārši nav laba ne tehniski lai pa prasīto cenu būtu ta vērta un tie auto ir vispār bez jebkādas vizuālās vai emocionālās pievilcības.

  Biteme
  19.09.2023 17:28
  Reply to  Pičs

  Eu, nu beidz to padsmitnieka filosofiju…vizuālo u.c. baudu vīrietim sniedz sieviete, emocionālais gandarījums ir no ģimenes un panākumiem. Auto ir verķis, kas domāts lai pārvietotos pašam vai kopā ar ģimeni.

  Cilvēkam nav tik daudz laika, lai apjūsmotu auto, izlietni, dārza tehniku un kas nu tur vēl ir vajadzīgs saimniecībā. Nu, var jau uzmest aci vai nevajag ko apkopt vai pielabot, bet lai priecātos par auto izskatu? Tam taču ir gleznas muzejā un kas tik vēl ne)

  Pičs
  19.09.2023 18:51
  Reply to  Biteme

  Nav citu vaina ka nopirki neglītu krāmu pa lielu naudu kurš tevi atstāj emocionāli tukšu :D

  Biteme
  19.09.2023 19:11
  Reply to  Pičs

  Tu brauc, saprotams, ar klasisku auto, uz ko visi atskatās. Nu, vismaz ar klasisko Hārliju.

  Slais
  20.09.2023 10:12
  Reply to  Biteme

  Kādēļ padsmitnieku filosofija? Man tieši kādreiz kad bija 20+ šķita, ka vairāk strādājot vairāk nopelnīsi, bet izrādījās, ka tikai “uz mana rēķina” nopelna vairāk kāds cits. Dzīvē ir svarīgākas un mazāk svarīgākas “lietas”. Skaidrs, ka nemainīsi auto pret sievu, vai bērniem utt., bet tas jau neliedz izvēlēties tīkamāko no pieejamā. Un laiks, jā – tas ir pareizi jāsakārto un jābūt pietiekoši gudram, lai brīvais laiks būtu krietni vairāk par divām dienām nedēļas nogalē, tas galīgi nav viegli, bet ir iespējams. Turklāt nerunāsim par hobijiem untml. Ja tas sagādā prieku un ir iespējas nebojājot attiecības ar mīļotajiem cilvēkiem, tad tas viennozīmīgi… Read more »

  Egils
  20.09.2023 18:16
  Reply to  Biteme

  Tev tāpat nav sievietes, ķīniešu zīmējumi neskaitas

  Biteme
  20.09.2023 19:48
  Reply to  Egils

  Ak tad tu esi tas slimais, kas lūr iekšā pa manas guļamistabas logu))

  Bats
  19.09.2023 18:09
  Reply to  Pičs

  VW pārāk ilgi cerēja, ka elektroauto tomēr vēl ir tālā nākotnē un tad attapās, ka piedāvājumā tikai eUp! un eGolfs, abi no kuriem vairs nav konkurētspējīgi. Steigā sazīmēja VW raksturīgi vispārpieņemamu ID.3, kas tehnoloģiski nav liels lēciens – tas pats eGolfs tikai ar lielāku akumulatoru un krietni lielāku cenu. Grūti pārdodams, īpaši pēc tam kad sāka parādīties īpašnieku atsauksmes ar sūdzībām par biežajām sistēmas kļūdām.

  Krotow
  19.09.2023 18:37
  Reply to  Bats

  Ir ir tā. Pie kam vācu programmatūrai lietotāja interfeiss ir kaut kāds īpaši perverss. Būtu ļāvuši to taisīt tiem, kuri to prot, jau būtu daudz labāks rezultāts.

  Elektriķis
  19.09.2023 21:34
  Reply to  Bats

  Par e-Up ir atsevišķa saruna: tauta to grib pirkt, bet VW tik lētu nav izdevīgi ražot, tirgo kā “acu zāles”.

  Egils
  20.09.2023 18:15

  Labi, ražojiet iekšdedzes dzinējus, tie jums ir stiprā puse

  Reklāma