Web Analytics
More
  Reklāma

  Prestižais ASV tehnoloģiju institūts Latvijas iedzīvotājiem piedāvā līdz 55 tūkstošu ASV dolāru stipendiju kiberdrošības studijām

  Jaunākie raksti

  ASV SANS tehnoloģiju institūts ir izsludinājis jaunu, starptautisku Pallera kiberdrošības stipendiju, lai uzlabotu prasmes un zināšanas kiberdrošības jautājumos. Līdz 55 tūkstošu ASV dolāru vērts atbalsts neklātienes studijām pirmo reizi ir pieejama iedzīvotājiem no Latvijas un citām Baltijas valstīm, kā arī Čehijas, Moldovas, Polijas, Rumānijas un Slovākijas. Mācības notiks angļu valodā.

  Programma ir piemērota studentiem ar dažāda līmeņa pieredzi kiberdrošības jautājumos – gan pieredzējušiem informācijas drošības profesionāļiem, gan interesentiem bez pieredzes darbā ar tehnoloģijām. Pretendentus, kuri kvalificēsies stipendijas saņemšanai, iekļaus vienā no divām stipendiju programmām. Katra programma nodrošinās iespēju iegūt atbilstošu izglītības grādu un sertifikātus, lai veidotu savas organizācijas, reģionus un valstis drošākas un aizsargātākas pret kiberdrošība apdraudējumiem.

  Stipendija segs visu kursa maksu, materiālus un sertifikācijas eksāmenus atbilstoši studiju programmai. Lai gan iepriekšēja pieredze kiberdrošības jomā nav nepieciešama, pretendentiem būs zināšanu pārbaude un intervija.

  Programma jaunienācējiem kiberdrošībā (New to Cyber Track) paredzēta pretendentiem bez iepriekšējas pieredzes. Tajā studenti iegūs 1. līmeņa augstākās izglītības sertifikātu lietišķajā kiberdrošībā, bakalaura grādu lietišķajā kiberdrošībā vai profesionālo studiju bakalaura grādu lietišķajā kiberdrošībā. Otra programma ir piemērota pretendentiem ar bakalaura grādu un pieredzi IT vai informācijas drošības jomā (Experienced Student Track). Tajā absolventi iegūs vienu no astoņiem specifiskiem sertifikātiem vai zinātnes maģistra grādu informācijas drošības inženierijā.

  Abās programmās studenti tiešsaistē varēs iegūt starptautiski atzītus drošības sertifikātus (Global Information Assurance Certification – GIAC), izvēloties sesijas pēc pieprasījuma vai tiešraidē. Tās izstrādātas, lai atbilstu studentu specifiskām vajadzībām. Ņemot vērā noslodzi tiešajos darba pienākumos, mācības ir elastīgas, ļaujot studentam vienlaikus apgūt vienu kursu, un lielākā daļa no tiem noslēgsies ar GIAC sertifikācijas eksāmenu. Šī tiešsaistes izglītība, ko ir izstrādājuši augsta līmeņa kiberdrošības profesionāļi, nodrošina mācīšanos no praktiķiem, un absolventiem pavērs jaunas karjeras iespējas kiberdrošības jomā.

  Pallera kiberdrošības stipendija ir nodēvēta SANS institūta un SANS Tehnoloģiju institūta dibinātāja Alana Pallera (Alan Paller) vārdā. Tā balstīta uz viņa kā tālredzīga kiberdrošības pedagoga mantojumu. Mūsdienās, kad organizācijām ir vajadzīga spēcīgāka aizsardzība nekā jebkad agrāk, SANS Tehnoloģiju institūts piedāvā vadošu, starptautisku kiberdrošības programmu, un tā ir vienīgā izglītības iestāde, kas piedāvā studijas tikai kiberdrošības jautājumos. Institūts nodrošina, lai tiem, kuriem ir talants, degsme un vēlme aizsargāt kibertelpu, būtu iespēja rīkoties un uzlabot situāciju.

  “Pallera kiberdrošības stipendija piedāvā pasaulē labāko kiberdrošības izglītību tiem, kam ir vēlme un iespējas radīt ietekmi reālā dzīvē. Kiberdrošības nozares elites pasniedzēji nodrošinās praktiskas zināšanas tiem, kas vēlas aizsargāt pret mūsdienu kritiskajiem kiberdraudiem. Mēs esam gandarīti piedāvāt pilnībā apmaksātas studijas pretendentiem, kuri ir gatavi izaicinājumiem un ir apņēmušies kaut ko mainīt. Alans Pallers veltīja savu dzīvi, lai ievērojami uzlabotu kiberdrošības praktiķu zināšanas un novērstu arvien pieaugošos apdraudējumus. Pateicoties viņa apņēmībai, smagajam darbam un devumam, simtiem tūkstošu studentu ir kļuvuši par labākiem kibernozares ekspertiem. Viņa mantojumu un mūža darbu turpinām iemiesot SANS darbībā,” saka SANS tehnoloģiju institūta prezidents Eds Skodis (Ed Skoudis).

  Plašāka informācija un pieteikuma anketa organizācijas vietnē. Pieteikšanās līdz šī gada 16. novembra plkst. 00.59 pēc Latvijas laika.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Agnis
  09.09.2023 11:13

  Mēģināju pieteikties. Saprotu, ka SANS ir gana drošs uzņēmums, bet, lai izpildītu pieteikšanās noteikumu, ir nepieciešams pielīdzināt iegūto izglītību ASV izglītības līmenim.Lai to izdarītu ar Latvijā iegūtu grādu vajag samaksāt 150 USD SANS verifikātoram, vai 217 USD starptautiskam verifikatoram.

  Sajūta, ka šis robežojas ar scam. Kur, lai pieteiktos konkursam ir jāsamaksā nauda, un tad uzvar tikai viens, bet visiem pārējiem “paldies par dalību”… Kāpēc tā domāju? Cik liela ir iespēja, ka tieši es tikšu pie stipendijas – pieņemu 1:10K++. Sanāk kā loterija. Vienīgais ieguvējs no šīir SANS, kurš būs saņemis naudu caur šiem 10K++ verifikācijām.

  Es ļoti ceru, ka kādam no Lativjas tiešām izdosies iegūt šo stipendiju. Žēl, ka tas nebūšu es.

  Reklāma