Web Analytics
More
  Reklāma

  Smartecon sāk būvēt vienu no lielākajiem saules parkiem Baltijā

  Jaunākie raksti

  Smartecon, viens no vadošajiem saules parku attīstītājiem Baltijā, sadarbībā ar atjaunojamās enerģijas ražotāju Sunly sācis 45 megavatu (MW) saules enerģijas parka Raba izbūvi Pērnavā. Raba saules enerģijas parks, kas jaudas ziņā būs viens no lielākajiem Baltijā, pārsniedzot patlaban Latvijas apjomīgākā saules parka kapacitāti, ir nozīmīgs Smartecon solis reģiona saules enerģijas tirgus attīstīšanā. Smartecon paredz, ka tirgus aktivitāte Igaunijā pozitīvi ietekmēs arī notiekošo kaimiņvalstī, prognozējot, ka Latvijā 2023. gadā tiks atklātas pirmās saules enerģijas stacijas ar kopējo jaudu virs 40 MW, būtiski samazinot atkarību no fosilā kurināmā.

  “Apjomīgu saules enerģijas parku realizācija ir svarīga visu triju Baltijas valstu tautsaimniecībām, tādējādi palīdzot gan privātajam, gan publiskajam sektoram samazināt pieaugošās elektroenerģijas patēriņa izmaksas un atkarību no fosilā kurināmā. Sadarbība ar Sunly, kas ir neatkarīgs elektroenerģijas ražotājs, paver jaunas iespējas saules parku attīstībai visā Baltijā,” pārliecināts ir Magno Kure, Smartecon dibinātājs un izpilddirektors.

  Reklāma

  M. Kure atklāj, ka sadarbībā ar Sunly veidotais elektronerģijas parks Lūri ciematā Pērnavā būs viens no lielākajiem ne tikai Igaunijā, bet arī Baltijas valstīs kopumā. Ja šāds saules parks tiktu īstenots Latvijā, tas šobrīd būtu lielākais valstī. Smartecon dibinātājs uzskata, ka Igaunijas aktivitāte pozitīvi ietekmēs arī Latvijas tirgu, kurā liela mēroga projektu īstenošana, realizējot enerģijas stacijas ar kopējo jaudu virs 40 megavatiem, ļaus apzināt saules enerģijas tirgus kapacitāti nacionālā līmenī. Tādējādi stiprinot gan enerģētisko neatkarību, gan ilgtermiņā nodrošinot patērētājiem cenas ziņā pieejamu elektroenerģiju, kas šobrīd ir īpaši aktuāli.

  Latvijā lielākā saules parka, kas atrodas Valmieras novada Brenguļu pagastā, jauda pašreiz atbilst salīdzinoši nelielam – 3800 – mājsaimniecību vidējam elektrības patēriņam gadā, savukārt Sunly attīstītie saules, sauszemes, atkrastes vēja un akumulācijas projekti, kas Igaunijā un Polijā stiprinājuši enerģētisko drošību un veicinājuši ilgtspējīgu nākotni, aptver liela mēroga 31,8 GW saules un vēja enerģijas parkus.

  “Smartecon pieredzes bagātā komanda un spēja īstenot nozīmīgus enerģijas projektus nozīmē virzību tuvāk kopīgi noteiktajam mērķim – veicināt pāreju uz tīro enerģiju Baltijas valstīs un Polijā,” gandarījumu par stratēģisko sadarbību ar Smartecon neslēpj Erkki Kallas, Sunly valdes loceklis.

  Būvniecības darbi Raba saules enerģijas parkā tiks sākti 2023. gada augustā, un parku plānots pabeigt 2024. gada maija beigās.

  Vairāk nekā 10 gadu laikā Smartecon ir uzkrājis ievērojamu pieredzi atjaunojamās enerģijas un saules paneļu uzstādīšanas nozarē. Smartecon ir viens no straujāk augošajiem uzņēmumiem Baltijā, šajā laikposmā realizējot vairāk nekā 1000 atjaunojamās enerģijas projektu dažādās Eiropas valstīs, kur īstenoto projektu kopējā vērtība pārsniedz 50 miljonus eiro. Izšķirošie faktori, lai par būvnieku izvēlētos Smartecon, ir bijuši īstenoto projektu kvalitāte, reputācija un spēja pabeigt pieslēgšanās procesu, proti, veikt nepieciešamo testēšanu, kas apjomīga izmēra parkam ir ļoti sarežģīts process un aizņem aptuveni sešus mēnešus.

  Sunly ir atjaunojamās enerģijas uzņēmums un neatkarīgs elektroenerģijas ražotājs, kas 2019. gadā dibināts Igaunijā, bet darbojas plašākā reģionā, tostarp Polijā un pārējās Baltijas valstīs. Uzņēmums sadarbojas ar zemes īpašniekiem, vietējām kopienām, tīkla operatoriem un zaļās enerģijas investoriem ar mērķi nodrošināt energoapgādes drošību nākotnē, izmantojot tīrus un atjaunīgus enerģijas avotus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  17.08.2023 10:22

  Kamēr elektrības cenas ir augstas, parki aug kā sēnes pēc lietus. Vēl gadus 5 atpakaļ neviens nelika paneļus, jo atmaksāšanā laiks bija ~15 gadi.
  Nez cik ilgi šie būs dzīvotspējīgi, ja vasaras periodā, pamatā dēļ saules parkiem ,dienas vidū ir novērojama elektrības cena ar mīnus zīmi!

  Ivis
  17.08.2023 13:47
  Reply to  Skābene

  Nebūs jau nu gan tā, ka kā uzspīdēs saule, tā elektrības bez maksas. Tā pat kā nebūs tā, ka uzlīst lietus, un uzreiz lētā elektrība griežas caur HES turbīnām.

  Reklāma