Web Analytics
More
  Reklāma

  Masks: Tesla savas braukšanas palīgsistēmas gatava piedāvāt citiem

  Jaunākie raksti

  Tesla izpilddirektors Īlons Masks ar sociālās saziņas vietnes Twitter starpniecību paziņojis, ka Tesla būtu gatava licencēt savas braukšanas palīgsistēmas, proti, Autopilot un Full Self-Drive, citiem autoražotājiem, ja tie par to izrādīs interesi. Arī citas Tesla izstrādātās tehnoloģijas būtu pieejamas licencēšanai citiem uzņēmumiem.

  Tas ļoti labi saskan ar paša Maska savulaik izteikto, ka Tesla savas tehnoloģijas ir gatava sniegt citiem – vēl 2014. gadā Tesla savus patentus padarīja publiski pieejamus visiem, kas tos vēlējās izmantot. Tagad viņš ir gatavs piedāvāt ļoti sarežģītas braukšanas palīgsistēmas. “Tesla tiecas būt tik noderīga, cik vien iespējams sadarbībā ar citiem autoražotājiem. Mēs jau pirms vairākiem gadiem visus savus patentus padarījām brīvi pieejamus. Tagad citām kompānijām ļaujam izmantot Supercharger tīklu un esam gatavi licencēt Autopilot/FSD un citas mūsu tehnoloģijas,” savā Twitter ierakstā raksta Masks.

  Reklāma

  Tesla pārākumu ar viņu izveidoto Supercharger uzlādes tīklu ir gandrīz neiespējami apstrīdēt, tomēr interese par Autopilot un Full Self-Drive no citiem ražotājiem šobrīd ir aktuāls jautājums. Pie līdzīgām tehnoloģijām šobrīd strādā daudzi ražotāji, bet varbūt kāds izlems, ka nav vērts ieguldīt lielu naudu pašiem savu sistēmu izstrādē, tā vietā pārņemot Tesla izstrādāto. Jebkurā gadījumā mašīnas būs jāaprīko ar kamerām, radariem un citām lietām, lai šīs sistēmas strādātu un, beigu beigās, tas viss jāsakombinē ar pārējo mašīnas elektronisko vadību.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma