Web Analytics
More
  Reklāma

  “Bite”: Reģionos aktīvāk pārslēdzas uz 5G tīklu

  Jaunākie raksti

  Līdz ar 5G mobilo sakaru tīkla pieejamību plašākā Latvijas teritorijā, ko tagad var izmantot 45% Latvijas iedzīvotāju, cilvēki reģionos aktīvi pārslēdzas no 4G uz 5G tīklu, lai izmantotu ātrgaitas interneta sniegtās priekšrocības. Kā liecina mobilo sakaru operatora un IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” dati, šobrīd noslogotākās 5G bāzes stacijas reģionos ir Ventspilī, Iecavā un Jēkabpilī.

  Saskaņā ar “Bite” datiem, 5G pakalpojumus reģionos aktīvi izmanto gan privātpersonas, gan biznesa klienti, un kopumā 75% no uzņēmuma 5G datu plāniem mājsaimniecībām un biznesam tiek izmantoti reģionos. Turklāt, kā liecina dati, šobrīd teju 21% tīklā esošo ierīču atbalsta 5G tehnoloģiju.

  Reklāma

  “Pēc pirmajiem 5G tīklā patērētajiem datiem redzam, ka visaktīvāk uz 5G tīklu pārslēdzas tieši mājsaimniecības un uzņēmumi reģionos. Turklāt mūsu jaunākie dati liecina, ka tie cilvēki Latvijā, kuri izmanto 5G tīklu, patērē par 68% vairāk mobilo datu, salīdzinot ar interneta patēriņu 4G režīmā. Iedzīvotāji aktīvi izmanto multivides izklaides iespējas, straumējot filmas un citu video saturu, spēlējot spēles tiešsaistē u.tml.,” informē Aleksandrs Beļajevs, “Bite”  tīkla plānošanas un optimizācijas nodaļas vadītājs.

  5G tīkla izbūve Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās, kur ir ne vien augsts mobilā interneta patēriņš, bet arī liels skaits “Bite” tīklā pieslēgto ierīču, ir viena no uzņēmuma prioritātēm.

  Šobrīd “Bite” 5G tīklā ieslēgtas jau 231 bāzes stacijas un tās darbojas vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā un tās apkārtnē, Carnikavā, Ādažos, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Talsos, Jelgavā, Jūrmalā, Ogrē, Dobelē, Valmierā, Gulbenē, Koknesē, Ikšķilē, Salaspilī, Madonā, Preiļos, Rēzeknē, Iecavā, Jēkabpilī, Baldonē, Kuldīgā, Siguldā, Cēsīs, Saulkrastos, Aizputē un Bauskā, to skaitam līdz gada beigām pieaugot. Plānots, ka līdz gada beigām tīklā darbosies vairāk nekā 350 5G bāzes stacijas, operatora tīklam aptverot teju 30% Latvijas teritorijas un nodrošinot 5G pieejamību līdz pat 50% Latvijas iedzīvotāju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  05.05.2023 11:39

  Kam nav optikas, tas priecīgs par 5g. :)

  Biezi
  05.05.2023 16:57

  Īsti nesaprotu Bites klientu loģiku pāriet no 4G uz 5G, jo tā ir paša klienta finansiāls ieguldījums jauna rūtera iegādei… Vieglāk būtu paņemt LMT pieslēgumu, kurā 5G rūteris ir iekļauts bez maksas un zona ir turpat, kur Bite tagad izvērš savējo.. #neesmuLMTdarbinieks

  Jozefs
  06.05.2023 00:12
  Reply to  Biezi

  Nu nevelk tev visur LMT un arī zona nebūs turpat. # neesmuBITEdarbinieks

  Reklāma