Web Analytics
More
  Reklāma

  Zināms, kuri astronauti dosies misijā “Artemis 2” un lidos apkārt Mēnesim

  Jaunākie raksti

  Pērn viena no nozīmīgākajām kosmosa misijām bija “Artemis 1”, kuras ietvaros NASA kosmosa kuģis “Orion” aplidoja apkārt Mēnesim. Tā bija bezapkalpes misija, kuras primārais mērķis bija izprast “Orion” darbību un veiktspēju. Tā kā “Artemis 1” noritēja veiksmīgi, NASA var jau plānot nākamo programmas misiju “Artemis 2”, kuras laikā astronauti aplidos apkārt Mēnesim. Pirms dažām dienām beidzot nosaukti tie, kuri veiks šo nozīmīgo misiju.

  NASA 3. aprīlī paziņoja, ka “Artemis 2” piedalīsies: Reids Vaizmens (Reid Wiseman), Viktors Glovers (Victor Glover), Kristīna Koha (Christina Koch), kuri lidos zem ASV karoga, savukārt ceturtais dalībnieks Džeremijs Hansens (Jeremy Hansen) pārstāvēs Kanādas Kosmosa aģentūru. Paredzēts, ka apkalpe uz “Orion” kosmosa kuģa pavadīs līdz 21 dienai. Ap 42 stundām no visa laika astronauti atradīsies Zemes augstajā orbītā, pēc tam aplidos apkārt Mēnesim un misiju noslēgs, piezemējoties uz platformas Klusajā okeānā.

  Artemis 2 apkalpe. No kreisās: Reids Vaizmens, Viktors Glovers, NASA administrators Bils Nelsons, Džeremijs Hansens, Kristīna Koha.

  Iepazīstoties nedaudz tuvāk ar apkalpi, jāpiemin, ka Kristīnai Kohai pieder tituls kā sievietei, kura visilgāk uzturējusies kosmosa vidē. Reids Vaizmens ir Jūras spēku pilots, kurš piedalījies izmēģinājuma programmā “F-35 Lightning II”. Viktors Glovers bija dalībnieks pirmajā operatīvajā “Crew Dragon” misijā 2021. gadā. Savukārt kanādietis Džeremijs Hansens ir iznīcinātāja pilots un viens no četriem šī brīža Kanādas astronautiem.

  Ja viss notiks kā plānots, “Artemis 2” norisināsies 2024. gada novembrī. Tā būs pirmā reize kopš 1972. gada, kad cilvēki lido uz Mēnesi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Munins
  06.04.2023 09:35

  Artemis 1 lika vilties. Izlika internetā tikai dažas nožēlojamas Mēness foto un video. Paskatīsimies, kas būs ar Artemis 2.

  bobis
  10.04.2023 23:13

  Kurs gatavs deret? Es saku ka nekad tada nebus.

  Reklāma