Web Analytics
More
  Reklāma

  TP-Link Tapo C420S2 bezvadu uzlādējamo kameru apskats

  Jaunākie raksti

  TP-Link tapo veidotais viedās mājas ierīču zīmols Tapo mums jau ir diezgan plaši pārstāvēts Kursora apskatu sadaļā. Esam izmēģinājuši veselu lērumu Tapo ierīču, tostarp arī kameras. Arī šoreiz uz testu esam saņēmuši kādu interesantu kameru produktu. Un sakot “kameru” es tiešām domāju vairākas kameras, jo TP-Link Tapo C420S2 komplektā ir iekļautas uzreiz divas kameras. Ja kaut kur redzi produkta nosaukumu C420S1, tad zini, ka komplektā būs iekļauta tikai viena šāda kamera.

  Ko tad mēs iegūstam iegādājoties šādas kameras? Jāsaka, ka par aptuveni 220 eiro mēs iegūsim diezgan daudz. Manuprāt, vislielākais šo kameru pluss ir tāds, ka tās darbojas bez vadiem un ar baterijām. Attiecīgi, nebūs jāurbj sienas un jāvalkā vadi. Ražotājs sola, ka uzlādes pietiks līdz 180 dienām darbības. Plus, kamerām ir IP65 mitruma un putekļu aizsardzība, tāpēc varēsim tās novietot ārpus mājokļa. Kameras ir ir apveltītas ar nakts redzamības funkciju un pat gaismas diodēm. Tās spēj atpazīt kustību un pat atsevišķus objektus, kā arī veikt video ierakstu lokāli vai TP-Link mākoņservisā. Ierīces varam ērti kontrolēt no mūsu mobilā telefona izmantojot TP-Link Tapo mobilo lietotni.

  ReklāmaAdvertisement

  Tehniskā specifikācija

  • Kamera: 1/3″ sensors, 2K QHD (2560 x 1440 px) izšķirtspēja, 113° skata leņķis, 850 nm IR raidītājs, kas nodrošina nakts redzamību līdz 15m
  • Video: 15/20 kadri sekundē, H.264
  • Audio: iebūvēts mikrofons un skaļrunis
  • Savienojumi: Wi-Fi (IEEE 802.11b/g/n, 2.4 GHz)
  • Izmēri: 110.6 x 64.2 x 64.2 mm, 328 gramu svars
  • Papildus: kustību sensors, divvirzienu komunikācija, iespēja veikt ierakstu microSD atmiņas kartē, IP 65 mitruma un putekļu noturība
  • Darbības temperatūra: no -20°C līdz 45°C
  • Cena: ap 220 eiro apskata tapšanas laikā

  TP-Link Tapo C420S2 komplektācija

  Kameru komplektu saņemam paliela izmēra kastē uz kuras ir uzskatāmi norādītas visas būtiskākās kameras funkcijas un tehniskā specifikācija. Kaut visi gadžetu ražotāji būtu tik informatīvi.

  Iekšā kastē atradīsim veselu lērumu ar mantām. Te mums ir divas kameras, statīvi tām, kā arī akumulatori. Tad vēl redzam lādētāju ar kabeli, skrūves un dībeļus kameru pieskrūvēšanai pie sienas vai griestiem un bāzes staciju. Jā, šīm kameram būs nepieciešama atsevišķa bāzes stacija.

  Lai kameras spētu darboties, tās jāpievieno pie Tapo Smart Hub (H200). Tas, savukārt, jāpieslēdz pie elektrības un interneta ierīces (pārsvarā tas ir rūteris) ar Ethernet kabeli, kas iekļauts kameru komplektā. Ierīcē varam ievietot microSD atmiņas karti (līdz 256GB) un tādējādi tā var kalpot arī par kameru uzņemto video ieraksta vietu. Tāpat šī bāzes stacija ir aprīkota ar skaļruni un to varam izmantot, lai atskaņotu brīdinājuma signālus.

  Kameru dizains un uzbūve

  TP-Link Tapo C420S2 kamera ir dzēriena bundžiņas izmēros un tās korpusā ir iebūvētas divas vītnes, lai kameru varam uzskrūvēt uz statīva. Tādējādi kameru varam izmantot gan pieskrūvētu pie sienas/griestiem, gan vienkārši noliktu uz skapja vai galda.

  Statīvs ir super vienkāršs, bet reizē funkcionāls. Ar to varam noregulēt kameras leņķi pēc mūsu ieskatiem un statīva piestiprināšanai pie sienas vai griestiem lieti noderēs kameru kastē iekļautais skrūvju novietojuma šablons. TP-Link sniedz padomus kameras novietošanā – izvairāmies no tiešu vai atstaroto Saules staru nokļūšanas kamerā, neliekam kameras blakus metāla konstrukcijām (piemēram, vārtiem), kā arī nepavēršam tās pret vietām ar lielu kustīgu objektu daudzumu (iela vai koki).

  Kameras priekšpusē redzam kameras actiņu bez iespējas to aizvērt fiziski (lietotnē gan ir privātuma režīms, kas atslēdz kameru), divas apgaismojuma diodes (pa sāniem), mikrofona atveri, indikatora gaismas diodi (lietotnē to var izslēgt) un infrasarkano staru raidītāju.

  Kameras aizmugurē redzam vienu no statīva piestiprināšanas vītnēm un aiz gumijas vāciņa paslēptu caurumu. Caur to varam uzlādēt kameras akumulatoru.

  Šo vāciņu varam atskrūvēt, lai izņemtu laukā akumulatoru un to nomainītu vai uzlādētu ārpus kameras. Tas ir iespējams, jo akumulatorā pašā iebūvēts uzlādes ports. Vāciņam redzam gumijas blīvi, kas paredzēta, lai novērstu mitruma un putekļu iekļūšau kamerā.

  Katrai kamerai pienākas šāds uzlādējams 5200mAh akumulators. Tajā ir iebūvēta morāli novecojusi microUSB uzlādes pieslēgvieta un gaismas diode, lai saprotam, kad akumulators ir uzlādēts. Tāpat kameru kastē atradīsim lēnīgu lādētāju un uzlādes kabeli. Tātad, pašiem nekas nebūs jāpērk un varēsim uzreiz lietot šīs kameras. Ražotājs norāda, ka baterijas pilna uzlāde aizņems 5-6 stundas un tā ļaus darbināt kameru līdz 180 dienām.

  Kopumā komplektā iekļautas visas nepieciešamās komponentes, lai kameras varētu pieslēgt un uzreiz arī sākt izmantot. Pret kameru uzbūvē izmantoto materiālu kvalitāti man pretenziju nav. Viss izskatās pienācīgi kvalitatīvi uzbūvēts un nerada lēta/trausla produkta sajūtu.

  Kameru iestatīšana

  Kameru iestatīšana notiek no TP-Link Tapo mobilās lietotnes, ko varam uzstādīt uz Apple iPhone un Android mobilajām ierīcēm. Lietotne glīta, saprotama, bet reizē piedāvā arī plašu funkcionalitāti.

  Lai iestatītu kameras, no sākuma pie interneta un elektrības jāpievieno bāzes stacija un tā jāatrod ar lietotni. Iestatīšanas procesā iedosim nosaukumu bāzes stacijai, pievienosim to kādai istabai un izvēlēsimies ierīces ikonu.

  Kad bāzes staciju esam pievienojuši, varam ķerties arī pie kamerām. Mums jāizvēlas kameras modelis (mūsu gadījumā tā ir Tapo C420), jāievieto tajā uzlādēts akumulators un jāsagaida, kad kameras gaismas indikators mirgos zaļš un sarkans. Tad Tapo lietotnē būtu jāuzrādās kamerai un varam turpināt to iestatīt norādot kameras nosaukumu, istabu un ikonu.

  Pašā pēdējā kameras iestatīšanas solī mums tiks piedāvāts 30 dienas bez maksas izmēģināt Tapo Care mākoņservisu (un mākslīgā intelekta objektu atpazīšanu, kā arī privātuma zonas). Tas mums ļauj uzglabāt video ierakstus Tapo mākoņservisā. Vienkāršākais Basic plāns mēnesī vienai kamerai maksās 2.49 ASV dolārus, bet Premium – 3.49 dolārus. Galvenā atšķirība starp abiem plāniem ir tā, ka Premium gadījumā video ieraksti tiks uzglabāti 30 dienas, kamēr Basic plāna lietotājiem ir pieejama tikai 7 dienu video ierakstu vēsture. Ja nevēlamies maksāt par Tapo Care plānu, varam video ierakstu veikt lokāli Tapo bāzes stacijā ievietojot microSD atmiņas karti.

  TP-Link Tapo C420S2 kameru iespējas

  Kameras lietotne nodrošina gana plašu funkciju klāstu. Mēs varam no tās ikvienā brīdī pieslēgties kamerām un apskatīties, kas notiek mājās, kā arī saņemt paziņojumus par kameras detektētu kustību. Tāpat varam “piezvanīt” kamerai, lai paklausītos, kas notiek mājās vai pat aprunātos ar mājiniekiem vai mājdzīvniekiem. Baterijas darbinātām kamerām nevaram veikt nepārtrauktu ierakstu, taču kameras detektētie notikumi var tikt automātiski ierakstīti vai nu bāzes stacijas microSD atmiņas kartē, vai Tapo Care mākoņservisā.

  Kamera tīri labi tiek galā ar tumsu, ja vien nemēģinām lūkoties tālumā. Es teiktu, ka izmantošanai istabā vai tuvu ap mājām, kameras spēju pietiks, lai varētu saprast, kas apkārt notiek arī nakts laikā. Kamera piedāvā vairākus nakts režīmus.

  Ja nevēlamies, lai kamera “redz” noteiktas zonas, varam tās atzīmēt “Privacy Zones” sadaļā kameras iestatījumos. Rezultātā visos kameras skatos attiecīgā zona būs melna. Starp citu, līdzīgā veidā varam arī likt kamerai reaģēt tikai uz notikumiem noteiktās zonās. Tas var lieti noderēt, ja filmējam ārpusē notiekošo un mums “traucē” vienmēr kustīgi koki.

  Kamera spēj ne tikai noteikt kustību tās priekšā, bet pat atšķirt dažādus objektus – piemēram, cilvēkus, mājdzīvniekus vai auto. No Tapo lietotnes varam pieregulēt kameras jūtīguma pakāpi, kā reakaciju uz šiem notikumiem. Mēs varam likt kamerai vienkārši klusu ierakstīt visus notikumus vai arī nosūtīt mums uz telefonu paziņojumus un pat likt kamerai (un arī bāzes stacijai, ja to atsevišķi norādīsim) baurot un mirgot ar gaismām. Tāpat varam nokonfigurēt, lai paziņojumi mums nāk tikai noteiktos laikos. Varam arī kamerai likt veikt ierakstus pēc noteikta grafika.

  To ko kamera ir ierakstījusi, varam ērti apskatīties laika skalā Playback sadaļā. Tāpat varam piekļūt arī Tapo Care mākoņservisā saglabātajiem video un tos atlasīt pēc vairākiem filtriem (kustība, noteikts cilvēks, noteikts auto vai noteikts dzīvnieks). Interesējošos video varam pārkopēt uz lokālo glabātuvi (bāzes stacijā) un tad arī iekopēt telefonā. Uz pašiem video varam atlikt laika zīmogu, kā arī norādes par to, kur novietota kamera.

  Ražotājs norāda, ka akumulatora uzlādes pietiks līdz 180 dienu darbībai. Tomēr ir ļoti grūti pateikt, cik tieši ilgi kamera spēs darboties tavos apstākļos. Proti, kameras darbību būtiski ietekmē tas, cik augsta būs iestatīta tās jūtības pakāpe un cik daudz ierakstus tā veiks. Piemēram, manā gadījumā man viena kamera ir novietota mājās un otra laukā. Vienā gadījumā tā filmēja vairāk (mājās) un izlādējas ātrāk. Aptuveni divu nedēļu laikā tika iztērēta puse akumulatora. Savukārt, ārā novietotā kamera, lai arī tika pakļauta mainīgai temperatūrai, filmēja mazāk un 3 nedēļu laikā iztērēja mazāk nekā trešdaļu uzlādes. Tapo lietotne piedāvā iespēju iestatīt saudzīgāku darbības režīmu.

  Zemāk vari apskatīties TP-Link Tapo C420 kameras video kvalitāti dienas un nakts laikā. Video kamera ierakstīja savā augstākajā (2560 × 1440 px) izšķirtspējā.

  Secinājumi

  Es nebeidzu brīnīties par to, cik plašu funkciju klāstu var iekļaut šādās it kā vienkāršās kamerās. Pamatā gan tas ir darbs ar programmatūru – visas tās mākslīgā intelekta lietas ir mēģinājumi video saturā atpazīt noteiktus objektus. Kopumā man patika TP-Link Tapo C420S2 produkta ideja, jo par pieņemamu cenu mēs saņemam uzreiz divas kameras, kuras piedāvā ļoti praktiskas funkcijas. Tās nav jāpieslēdz pie vada, bet varam izmantot bezvadu režīmā un to akumulatori tiešām spēs nodrošināt aptuveni pāris mēnešu darbību ar vienu uzlādi. Arī video kvalitāte ir pietiekama, lai vismaz mājās notiekošo mēs varētu pieskatīt bez raizēm.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  nedarata
  07.03.2023 14:58

  Tad kad lādē caur pakaļu, tad visas funkcijas strādā? Varētu tur iespraust mini saules paneli.

  Bils
  08.03.2023 15:04
  Reply to  nedarata

  Labs jautājums!
  Izmantoju jau 3-4 gadus C200 istabā un divas caur loga stiklu uz ielu un dārzu. Viss OK, bet būtu svarīgi lai šim jaunajam āra produktam tiešām ieraksts ritētu visu laiku.

  KKTK
  08.03.2023 11:11

  Slinkums lasīt, jo neinteresē, bet bildes apskatījos un ir viedoklis. Nu kāda velna pēc divas 18650 baterijasir ieliktas plastmasiņā?

  digitalk
  11.03.2023 15:11
  Reply to  KKTK

  tāpēc, ka tās nav 18650 baterijas, bet 18650 šūnas, no kurām izveidota baterija.

  Last edited 1 year ago by digitalk
  Jānis
  11.03.2023 10:40

  “”Neliekam kameras blakus metāla konstrukcijām””, kāpēc nevar likt blakus metālam?

  Jānis
  13.03.2023 08:50

  Paldies. Diemžēl, manā gadījumā Tapo C420S2 nederēs, jo visapkārt ir dzelzs konstrukcijas.

  Reklāma