Web Analytics
More
  Reklāma

  Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L karstā gaisa fritera apskats

  Jaunākie raksti

  Pat ja vēsturiski mēs sākām kā pamatā viedtālruņu un planšetdatoru apskatnieki, tad šobrīd veidojam apskatus daudzu un dažādu kategoriju ierīcēm. Un kāpēc gan ne? Tās taču arī ir tehnoloģijas, kas ir veidotas, lai mums ikdienā palīdzētu. Vismaz tā sola mārketinga saukļi un mums ir atbildīgs uzdevums pārbaudīt praksē vai solījumi atbilst realitātei.

  Jau pirms kāda pusgada arvien biežāk dzirdēju runas par karstā gaisa friteriem, jeb air fryer tipa ierīcēm. Cilvēki sajūsmināti komentēja, cik ērti ir izmantot šādas ierīces un cik veselīgs tajās sanāk pagatavotais ēdiens. Es pat savai māmiņai nopirku šādu ierīci viņas dzimšanas dienā, jo viņa bija saklausījusies šādus stāstus un arī gribēja izmēģināt šādu ierīci. Tagad, kad sieva ir devusies pelnītā atvaļinājuma un esmu viens atstāts ar bērniem, šāds Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L karstā gaisa friteris ir ļoti vietā un laikā. Ķeramies pie testēšanas!

  Reklāma

  Kā īsti darbojas karstā gaisa friteri?

  Kas tad ir tipiska karstā gaisa fritera vēderā? Kā jau varam noprast pēc ierīces nosaukuma, tā ir maza cepeškrāsns, kurā uzkarsētais gaiss ar ventilatora palīdzību tiek pūsts cauri ēdienam. Tādējādi ierīce spēj ļoti ātri uzsilt un karstā gaisa cirkulācija spēj radīt kraukšķīgu garoziņu. Jā, tieši tik vienkārša ir šāda ierīce! Un, jā, tā darbojas ļoti līdzīgi parastai cepeškrāsnij ar iebūvētu ventilatoru. Būtiskā atšķirība ir tieši izmēros un uzsilšanas ātrumā.

  Attēlā augstāk ir attēlota Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L uzbūve. Ierīces augšpusē mums ir novietots sildelements (to sedz reste, lai nejauši neapdedzinātos) un virs tās ir ventilators, kas karsto gaisu pūš uz leju – traukā ar mūsu ēdienu.

  Sildelementu drošībai sedz šāda reste

  Ar kādām funkcijām ir apveltīts Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L?

  Visas galvenās ierīces funkcijas ražotājs ir uzskatāmi aprakstījis uz produkta iepakojuma. Šis nav izmēros lielākais karstā gaisa friteris un tajā ēdiena pagatavošanas traukam ir 3.5 litru tilpums. Ražotājs norāda, ka ar to pietiks, lai pagatavotu ēdienu 1-3 cilvēkiem. Ja ģimene liela, tad būs jāskatās uz ietilpīgāku ierīci – tādas tirgū ir pieejamas. Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L spēj nodrošināt ēdiena gatavošanu temperatūrās no 40 – 200 Celsija grādiem un ierīci varam vadīt gan manuāli izmantojot spiežamo grozāmpogu, gan attālināti no mobilās lietotnes. Plus, mobilajā lietotnē varam lasīt dažādas receptes un tādējādi paplašināt šī fritera pielietojumu.

  Uz virtuves virsmas šī ierīce aizņem maza kafijas aparāta izmēra telpu. Manuprāt, mans multivāres katls ir lielāks. Ierīce “sēž” uz četrām gumijotām kājiņām un tas nozīmē, ka neslīdēs pa virsmu, kad vilksim ēdiena trauku.

  Ja ierīci nevēlamies slēgt pie mājas tīkla un vadīt no mobilās lietotnes, varam to vadīt arī manuāli. Ieslēgšana/izslēgšana notiek ar sensorpogu ierīces priekšpusē (augšā) un zem tās ir grozāmpoga ar iebūvētu displeju. Uz tā redzēsim informāciju par izvēlēto režīmu vai manuāli iestatīto temperatūru vai laiku. Tāpat varam nomainīt valodu (latviešu valodas atbalsta ierīcei nav) un veikt citas funkcijas. Te viss ir vienkāršs un saprotams.

  Pats ēdiena trauks ir veidots no vairākiem slāņiem un pārklāts ar materiālu pie kura nepiedeg ēdiens. Kā redzam, traukam sānos ir karstā gaisa atveres, lai ierīcē varētu notikt karstā gaisa cirkulācija.

  Standarta komplektā mēs saņemam divus ēdiena paliktņus. Galvenais ir melnais, kurš sēž mazliet virs ēdiena trauka apakšas un atstāj vietu gan gaisa cirkulācijai, gan eļļas notecēšanai. Pamatnei ir arī gumijotas uzlikas, lai nenoskrāpētu ēdiena trauku. Otrs paliktnis ir restīte, kuru varam novietot virs melnās pamatnes un tādējādi vienlaicīgi gatavot vairākus ēdienus. Piemēram, uz restēm cepam kaut kādu gaļu, bet apakšā dārzeņus. Vai to pašu gaļu varam cept divos slāņos. Jo būsim reāli, vienā slānī neko diži daudz ēdiena tik mazā traukā nesanāks pagatavot. Arī melnā pamatne, šķiet, ir veidota no tāda paša nepiedegoša materiāla kā ēdiena trauks, taču uz gaišās restes gan viss piedeg viegli.

  Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L mobilā lietotne

  Šo ierīci varam pievienot un vadīt no Xiaomi Home lietotnes. Tā ir pieejama gan Android, gan Apple ierīcēm. Savienošana ir pagalam vienkārša – uz paša fritera darām to, ko pasaka priekšā uzstādīšanas vednis (lietotnē) un telefonā aktivizējam Bluetooth savienojumu. Tad Xiaomi Home būtu jāatrod mūsu friteris un tālāk pēc savienojuma izveides mums atliks norādīt, kurā istabā tas novietots, kā arī varam piešķirt tam savu nosaukumu.

  Kad ierīce būs veiksmīgi pievienota, to redzēsim Xiaomi Home lietotnē pie pārējām ierīcēm. Tagad parunāsim par pašu fritera kontroli no lietotnes. Mēs varam izvēlēties kādu no jau gatavajām receptēm vai manuāli norādīt cepšanas laiku un temperatūru.

  Ja izvēlēsimies kādu iepriekš sagatavotu recepti, tad mums jau būs piedāvāts noteikts cepšanas ilgums un temperatūra. Pēc saviem ieskatiem to varam arī pielāgot. Tāpat pievēršam uzmanību tam, cik slāņos ēdienu gatavosim. Ja cepsim vistas vairākos stāvos, tad pavisam noteikti jāizvēlas Double Layer iespēja, kas pagarinās cepšanas laiku, lai pienācīgi izcepta ir arī apakšā novietotā vista. Tāpat varam ievietot kaut kādus produktus cepamtraukā un lietotnē iestatīt, lai cepšana uzsāktos pēc kāda laika. Es gan nevaru iedomāties situāciju, kad kaut kādu ēdienu gribēšu ilgi turēt neceptu.

  Kamēr notiek cepšanas process, lietotnē redzēsim informāciju par konkrēto cepšanas programmu, kā arī cepšanas atlikušo laiku. Kad programma būs noslēgusies, saņemsim paziņojumu uz telefonu. Paralēli, ar skaņas signālu par cepšanas pabeigšanu mūs painformēs arī pats friteris.

  Recepšu sadaļā ir apkopotas patiešām daudz dažādas receptes un tās ir detalizēti ar fotografijām izskaidrotas tā, lai būtu saprotamas pat cilvēkiem, kas ikdienā ēst negatavo.

  Lai arī lietotnē šī fritera vadība ir pavisam vienkārša, visas nepieciešamās funkcijas tur ir un nekas papildus vismaz man neprasās.

  Ēdiena pagatavošana ar Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L

  Teorētiskās zināšanas ir labi un svētīgi, bet ēdiena pagatavošanas ierīce ir jāizmanto ēdiena pagatavošanai. Testēšanu es sāku ar vistas stilbiņiem. Mazliet pamarinēju tos gatavā marinādē un divos slāņos liku fritēties. Kad noklusētais cikls bija noslēdzies, apskatīju iznākumu un secināju, ka ir jāpieliek klāt vēl kādas piecas cepšanas minūtes. Kad tās bija iztecējušas, vistiņas bija gatavas un to virspuse smuki kraukšķīga. Galvenā atziņa – divos slāņos ēdiens tiešām cepas ilgāk un visdrīzāk būs jāpalielina cepšanas ilgums.

  Kādā citā reizē izlēmu pamēģināt friterī pagatavot lielāka izmēra gaļas gabalus. Šoreiz tā atkal ir vista, taču ēdiena traukā ievietoju tikai divus gabalus. Tos arī nācās cept ilgāk par piedāvāto noklusēto vistiņu režīma laiku, un, lai arī no ārpuses tās izskatījās smuki apceptas un gatavas, iekšpusē vēl nebija pavisam gatavas. Skaidrs, tik lielus gaļas gabalus šajā ierīcē es cepšu krietni ilgāk.

  Kad vistiņas bija notiesātas, ķēros pie ēdiena trauka mazgāšanas darbiem un uzskatāmi redzēju, kur palikuši visi tauki/eļļa. Pašā trauka apakšpusē. Ja vistiņas ceptu cepeškrāsnī (neizmantojot restes), tad tās ceptos savos taukos un tos gala rezultātā apēstu es pats. No šīs bildes aug kājas gaisa fritera salīdzinošajam veselīgumam.

  Kad biju atēdies vistiņas, nolēmu pamēģināt ar šo ierīci pagatavot arī zivi. Nopirku vienkāršu laša fileju, apbēru to ar zivju garšvielām un uzliku cepties 180 grādos uz 20 minūtēm. Twitterī man jau aizrādīja, ka sausu zivi neviens neēd, taču man garšoja. Bet, jā, šeit galvenā atziņa ir tāda, ka gaisa friterī ēdiens sanāks sauss un tas ne visiem ēdieniem derēs.

  Un kur tad bez frī kartupeļiem? Saldētavā atradu paku ar tiem un uzreiz sabēru pilnu ēdiena trauku. Izcepu un secināju, ka tie izskatās diezgan mikli. Acīmredzot, tajos pašos ir daudz eļļas vai tauku. Bet ja pieveram acis uz skatu, garšoja tie normāli. Pieņemu, ka ar dažāda veida frī kartupeļiem pieredze var atšķirties, jo tie visi nav vienādi.

  Saldētavā atradu kaut kādus grieķu pīrādziņus ar siera pildījumu. Sabāzu visu paku friterī un tik metos cept. Pēc tām aptuveni 20 minūtēm uzmetu aci un jau sāku tos ķeksēt laukā no ierīces, kad pamanīju, ka pirmā stāva iemītnieki vēl pavisam bāli un negatavi. Nācās pacept ilgāk. Šis atkal ir atgādinājums iepriekš pieminētajai atziņai, ka piestūķēts šis aparāts ceps ilgāk. Bet rezultāts bija sagaidāmi garšīgs.

  Eksperimentus noslēgsim uz garšīgas nots. Parokoties dziļāk pa saldētavu, atradu arī kanēļmaizītes. Šoreiz izlēmu cept četras un novietoju uz restītes. Izcepās aptuveni 20 minūtēs, taču pielipa pie restēm. Nākamreiz biju gudrāks un pirms cepšanas iesmērēju tās ar sviestu. Vairs nekas pārlieku nepiedega un varēju normāli pēc izcepšanas izķeksēt laukā. Garšīgi, ka mēli var norīt!

  Secinājumi – pagalam vienkārša ierīce, kas darbojas

  Jāsaka, ka Xiaomi Mi Smart Air Fryer 3.5L ierīces lietošana ir pagalam vienkārša un ar to tiks galā arī pats neveiklākais pavārs. Principā šī ierīce dara tieši to pašu, ko varam dabūt gatavu arī parastā cepeškrāsnī ar gaisa plūsmas iespēju, tomēr šāds maza izmēra friteris darbosies krietni ātrāk. Kamēr lielā cepeškrāsns būs uzsilusi, no fritera jau varēsim ņemt laukā gatavu ēdienu. Pats ēdiens būs drīzāk sauss un bez taukiem/eļļas un tas nozīmē, ka sulīgu lasi vai gaļu ar šo ierīci visdrīzāk negatavosim. Bet visu to, ko mēs varam fritēt eļļā, varam gatavot arī šādā karstā gaisa friterī un tas pavisam noteikti rezultātā sanāks veselīgāks.

  Ja man mājās nebūtu cepeškrāsns, tad domāju, ka iegādātos šādu ierīci. Kamēr bērni mazi un ēd ne pārāk daudz, tad pietiktu arī ar 3.5 litru trauku. Tomēr, ja gatavojam lielākai saimei, tad jāskatās uz lielāka izmēra friteri. Cena? Skatos, ka Latvijas interneta veikalos šīs ierīces cena ir aptuveni 110-150 eiro un nav tā, ka piedāvājums ir pārlieku plašs. Kad oktobra beigās pirku šo ierīci mammai, samaksāju aptuveni 90 eiro.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  38 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Elvis
  06.02.2023 13:10

  Es tomēr šāda vietā ieteiktu Ninja Foodi pirkt, vairāk fīču, cena nav daudz lielāka un uzticamāks produkts!

  REALAIS
  06.02.2023 13:49

  Ir tāds diezgan populārs arī Anglijā. NINJA brends. Viņiem ir gan Air fryer, gan Slow cooker/pressure un laikam arī Multi cooker.
  Pat divdaļīgi aparāti priekš 2 dažādu produktu pagatavošanas vienlaicīgi. Tie protams ir citā cenu kategorijā.

  Es personīgi esmu vairāk Multi katlu piekritējs. Kas pēc būtības ir advancēts Rīsu vārāmais katls. Savā laikā bija Redmond. Tagad pa ilgiem laikiem iegādājos tādu pašu pēc būtības, bet Tefal. Pamatā taisu ērti putras vakarā, ko taimeris pagatavo no rīta pirms modinātāja. Bet var pagatavot ļoti daudz dažādus ēdienus. Zupas ir vislabākais piemērs, samet visu kopā un beigās viss ir izvārīts vienlaicīgi. Ko tik neizdarīs ar temperatūras manipulāciju manām ērtībām.

  Last edited 1 year ago by REALAIS
  Skābene
  06.02.2023 13:46

  Ar ko šitais gadžets atšķiras no parastās cepeškrāsns ar ventilatoru?
  Tas ko redzu, tad šitajā sērkociņu kastītē var izcept 6 vistas stilbiņus, kamēr cepeškrāsnī katram gimenes loceklim pa 6 sltilbiņiem! :)

  REALAIS
  06.02.2023 13:53
  Reply to  Skābene

  Cik jātērē elektrība, lai uzsildītu standarta cepeškrāsni un šādu te? Galvenais pārdošanas teksts ir tērēt mazāk elektrības.

  Karlis
  06.02.2023 14:43
  Reply to  REALAIS

  Nu, ja vien elektrība nemaksā eur/kw, tad ietaupījums te sanāk visnotaļ mazs. Gadiem tad jāgatavo. Kam gribās, var parēķināt.

  REALAIS
  06.02.2023 15:19
  Reply to  Karlis

  Bet tas jau ir atkarīgs cik bieži izmanto. Uzsildīt un noturēt temperatūru pāris litru tilpumā ir izteikti mazāk patērējot enerģiju, nekā vidēji 60L lielu cepeškrāsni. Bet ja lieto 5x gadā, tad protams ietaupījums būs smieklīgs

  Skābene
  06.02.2023 15:52
  Reply to  REALAIS

  Nevajag salīdzināt mopēdu ar kravas furgonu! Tas friteris ir paredzēts max 1-2 cilvēkiem, kamēr cepene pabaros visu ģimeni. Ja tu to frietieri laidīsi 3-4 reizes pēc kārtas, lai izceptu tik pat, cik cepenē izcep ar 1 piegājienu, domāju ka nokurināsi tikpat kWh, ja ne vairāk.
  PS: kad spīd saule, es kWh neskaitu! :)

  REALAIS
  06.02.2023 17:58
  Reply to  Skābene

  Bet tas mopēds ir kvalitatīva lieta. Protams, ka viss ir atkarīgs no vajadzībām un dzīves situācijām. Man cepeškrāsns netiek tik bieži lietota, arī šāds fritieris man nav noderīgs. Es gan iegādājos saucamo Multikatlu pagājušo nedēļu un to gan izmantoju pagaidām katru dienu. Tam ir daudz labāks pielietojums ikdienas vajadzībām.

  mmbds
  06.02.2023 17:38
  Reply to  Skābene

  Man ir parastā cepeskrāsns, bet nopirku arī karstā gaisa friteri ar doamu ka ja vajag kaut ko nelielu uzcept vai uzsildīt (piemēram saldētu picu vai fish fingers vai da jebko citu nelielā daudzumā) tad šis ir ekonomiski daudz izdevīgāk.
  Piemērs: gribu uzcept saldētu picu.
  Parastā cepeškrāsns: jāsilda minūtes 10+15 min cepšanai
  Karstā gaisa krāsns: ieliec picu uzreiz, 10 min un gatavs

  ChatGPT
  06.02.2023 21:08
  Reply to  mmbds

  Par normālu ēdienu esi domājis? 😀

  mmbds
  07.02.2023 02:21
  Reply to  ChatGPT

  Runa bija par karstā gaisa krāsni…nevis par visiem pārējiem virtuves tehnikas piemēriem ar kuriem tiek gatavots nomāls ēdiens…piemēram plīti 😁

  davix
  06.02.2023 14:47

  Šādas “fritēšanas” ierīces atbilstošākais izvērtēšanas produkts, manuprāt, būtu frī kartupeļi, kas ir pamatu pamats – fritēšanai. Testa rezultāts izskatās galīgi garām. Protams ka arī šie garšo droši vien pēc kartupeļiem, bet frī kartupeļu būtības ir to tekstūrā, ko uzskatāmi šī ierīce nenodrošina. Tā ka paldies par testu. Arī slikts rezultāts citreiz ir vēl noderīgs, lai zinātu ko noteikti nepirkt un neiekrist uz solīto reklāmā.

  REALAIS
  06.02.2023 15:21
  Reply to  davix

  Nekas neaizstās eļļā fritētus kartupeļus frī 1 pret 1.

  Dzintars
  06.03.2023 17:08
  Reply to  davix

  Lidl friškas rievotie bija par 1,59€ kg, šobrīd šie pazuduši…. tie sanāca šai ierīcē super gardi kg vienā reizē 25min…. super….
  Jau vairāk kā pusgadu lietoju – uz diviem lielāku nevajaga… ļoti viegli kopjams….

  alx
  06.02.2023 15:10

  Ir šitas produkts jau kādu gadu. Pa retam pat tiek lietots. Lielākā atšķirība starp cepeškrāsni normālo un šo – ātrumā. Kamēr krāsns būs knapi iesilusi, no šī jau varēs ņemt ārā gatavu produktu. Bet nu pamatā tomēr uz ļoti mazām porcijām un pusfabrikātiem tendēts produkts. Friškas, nageti, etc. Fri, starp citu, sanāk ok, tikai nu nevar šitādu kvantumu vienā piegājienā gāzt iekšā:)

  ChatGPT
  06.02.2023 21:09
  Reply to  alx

  Kas Tev par cepeni?
  Mūsdienu cepenēs viss notiek ātri un solīdi, vajag konkrētus piemērus nevis nolikt klasisko cepenīti🧐

  Lauris
  06.02.2023 15:44

  Tā reste virs sildelementa, manuprāt, ir bezjēdzīga, jo uzkarsīs gandrīz tikpat karsta kā pats sildelements, un apdedzinās tikpat sekmīgi. Varētu būt labs pirkums, ja regulāri gatavo vienai personai.

  Skābene
  06.02.2023 16:18
  Reply to  Lauris

  Pa lielam cepene vecpuisim! :)

  Edgars
  06.02.2023 20:01

  Nez, man 4 cilvēku ģimenei izmērs ļoti pat pietiekams… labs aparāts. Ērts lietošanā un garšīgi sanāk.

  ChatGPT
  06.02.2023 21:10
  Reply to  Edgars

  😮

  Karlis
  06.02.2023 22:01

  Pag, tai iekārtai ir wifi??

  Agnis
  06.02.2023 22:12

  Nu, Kristap, varbūt pie viena arī kādu multivarku notestē?

  friicis
  06.02.2023 22:43

  Kas notiek ar tiem kartupeļiem bildē? Rezultāts izskatās briesmīgs!

  RRR
  08.02.2023 15:11
  Reply to  friicis

  Tas free jautājums ir aktuāls daudziem. :)
  Varbūt Kristapam vēl papildus jānotestē kādi 3 dažādi free?

  Alberts Kviesis
  09.02.2023 00:01
  Reply to  RRR

  Kopš izlasīju, ka Farm Fritties piegādā frī kartupeļus McDonalds grupai, citu ražojumus vairs nepērku. Šim ražotājam nevajag eļļu – friteris labi tiek galā, jo kartupeļi ir iepriekš apcepti (pre-cooked) un tad ātri sasaldēti

  Gatis Leinerts
  06.02.2023 23:30

  Pats lietoju Amazon pirktu Air fryer jau gadu,tikai 6 l ietilpība 5 cilvēkiem pietiekami,klāt piepirku traukus cepšanai,lietot daudz ērtāk kā cepeškrāsni.
  Uzcept var visu vajag tikai piešauties,klasikas cienītājiem pat cepti kartupeļi hahaaa, eļļas daudz mazāk garša tā pati.
  Īsi ieteikumi
  Lasis būs sulīgs cepampapīrā cepts
  Gaļu pirmās 5 min.max.t(parasti 200)pēc tam nomet t,var likt cepampapīrā tad beigās apbrūnināt,vajag tikai rakt.

  Mahmuds
  07.02.2023 21:19

  Kādu pusgadu atpakaļ nopirkām līdzīgu Philips ražojumu XL tilpumā (6,2l). Ģimenei no 3 cilvēkiem ir pietiekami. Patīk, ka ļoti īsā laikā var tikt pie ēdiena. Pārsvarā tiek gatavota vista, lasis, frī kartupeļi, gan veikalā pirkti, gan paštaisīti. Sieva cep arī dažādus kēksus, siermaizes u.c. Kopš iegādes cepeškrāsns vairs netiek lietota.

  tomy_lee
  08.02.2023 09:06

  Šis ir kā aizvietotājs mikroviļņu krāsnij?

  Muah
  08.02.2023 09:25

  Secinājums jau ir par friteri kā tādu. Man arī tāds no Philips ir un noderīga manta. Nav secinājuma – nah tā smart fīča šitam vajadzīga?

  Biteme
  08.02.2023 09:30
  Reply to  Muah

  Vārds “smart” nosaukumā attaisno augstāku cenu.

  Aldis Esmits
  10.02.2023 10:33

  Praktiski – no aplikācijas uzstādīt fritēšanas parametrus ir daudz ērtāk, kā caur aparāta vadību. Un iespēja palaist aparātu attālināti.

  Reklāma