Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2022. gadā investējis vairāk nekā 34,8 miljonus eiro tīkla un infrastruktūras izbūvē. Ievērojama daļa investīciju tika novirzītas 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā, un kopējais LMT bāzes staciju skaits tagad pārsniedz 1550. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicinājis klientu pieslēgumu skaita un uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu – kopējais grupas apgrozījums audzis par 14,2%, sasniedzot 288,8 miljonus eiro.
“2022. gads nenoliedzami ir bijis izaicinošs – pieaugošā inflācija, resursu cenas un Ukrainā notiekošais karš nav gājis secen telekomunikāciju nozarei un, tāpat kā citiem uzņēmumiem, arī LMT. Tomēr kopumā gads ir bijis veiksmīgs: ja atskatāmies uz savām tīkla modernizācijas un tehnoloģiju inovāciju iecerēm, tās esam īstenojuši, kā paredzēts, un atsevišķās pozīcijās, piemēram, mūsu pamatpakalpojuma – balss pieslēgumu – jomā pat izpildījuši ar uzviju par spīti agresīvām biznesa cīņām gan komerciepirkumos, gan privātpersonu segmentā. LMT klientu pieslēgumu skaits gada laikā palielinājies par vairāk nekā 66 000 un šobrīd pārsniedz 1,4 miljonus,” stāsta LMT prezidents Juris Binde.
Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT 2022. gadā turpinājis arī dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus vairākās inovāciju attīstības vertikālēs – transporta sistēmās, dronu vadības sistēmās, pilsētas sensorikā. Visi šie virzieni ļaus izveidot risinājumus efektīvākai sakaru tīkla izmantošanai.
2022. gadā LMT ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības vispārējās drošības risinājumu īstenošanā, veicinot kiberdrošību, sekmējot iedzīvotāju mediju un digitālo pratību un spēcinot valsts aizsardzību – turpinājusies līdzšinējā sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, attīstot militāro risinājumu 5G testa vidi Ādažu poligonā. Tā kā ģeopolitiskās situācijas dēļ vairākkārt audzis kiberuzbrukumu incidentu skaits un intensitāte, LMT, izmantojot Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV DNS ugunsmūra funkcionalitāti, radījis jaunu interneta drošības risinājumu “LMT Interneta sargs”. Pakalpojums pieejams LMT klientiem, pasargājot gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura. Mēneša laikā tas novērš vairāk nekā miljonu kiberuzbrukumu.
2022. gadā uzsākta un 2023. gadā turpināsies hidrogrāfisko mērījumu testa vides izveidošana un tehnoloģiju testēšana, lai nodrošinātu 5G tīklu ostās un Baltijas jūrā. Noslēgtais saprašanās memorands ar Rīgas Brīvostas floti ļaus inovatīvajām 5G tehnoloģijām sekmēt ostās sniegto pakalpojumu digitalizāciju, tehnisko līdzekļu un flotes modernizēšanu, reāllaika komunikācijas nodrošināšanu starp kuģiem un ar ostām, autonomu risinājumu attīstību, to ieviešanu un izmantošanu.
Kaut arī peļņas rādītājus ietekmējis lielais resursu cenu pieaugums, LMT grupas rentabilitāte jeb EBITDA, pateicoties izmaksu efektivizācijas pasākumiem, sasniedza 84 miljonus eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš.
Kursors.lv komentārs: Klāt ir tas laiks, kad mobilo sakaru operatori informē sabiedrību par 2022. gada statistiku. Manuprāt, ir labi šo informāciju pieglabāt, lai pēc tam varam ērti tai piekļūt un atsaukties pēc nepieciešamības.
Kā tad apgrozījums neaugs, ja paceļ cenas?
Akal cenas pacēla?
A kas šoreiz bij pie vainas? Bezmaksas tarifs ar Antarktīdu?
Ilgdzīvotājs CSDD Luksts nomainīts, Tet Gulbēns nomainīts, Latvenergo Žīguriņš nomainīts, LMT nenomaināms?
Tev ir kāds aizvietotājs padomā ar līdzvērtīgu intelektuālo un tehnisko zināšanu kapacitāti? Var būt tu pats? :D
Privāta būšana, nekas tur nemainīsies. Nezinu kā tur ar to kapacitāti, bet sakari manā dzīves vietā pilsētas centrā nav uzlabojušies, attieksme pret tiem kas maksā naudu nav mainījusies.
Pleskodālē aizvien buksē mobilais internets, bet 5G nemaz nav pieejams!
Gan jau kāds procentiņš nonāca SPRK kabatā, par piesegšanu un tapēc jau neizsniedz nedz bitei nedz tele2 5G licenci-atļauju lai varētu palaist un veselīgi konkurēt. Atrodot iemeslus, jo tādus vienmēr var atrast ja grib….
Lai LMT būtu vienīgais ‘ekskluzīvais’ kam 2022 bija plaši pieejama 5G zona valstī. Nolāpītā korupcija kura joprojām valsti plosa gabalos!
CERU, ka šogad beigs māžoties!
Kas teica, ka Bitei un Tele2 kāds neizsniedz 5G licences? Atkal salasījies Delfu komentārus?
Varētu par šo sīkāk – kas kam ko neizsniedza? Trakāk ir, kad šizofrēnija plosa gabalos ..
https://www.db.lv/zinas/bite-latvija-investors-sprk-parkapj-asv-un-latvijas-divpusejo-ligumu-510368?fbclid=IwAR3q53G5YEBQvc798kJ5Ka09E0KdRQCsR3eb3YX6B7Iqojzc03BqqMBr9Rs Pēdējās ziņas iz 18. Janvāra. Bet nav diži nekas mainījies kopš Decembra, kad Bite šo pacēla publiski… Jo apnika, ka stiepj gumiju un tik pagarina lēmuma pieprasījuma izskatīšanu. Bite, kā arī Tele2 cik noprotams joprojam cīnās ar SPRK lai piesķir patstāvīgo licenci. Patalaban šie operatori laikam strādā uz kādas ‘testēšanas’ licences atļaujas, kurai gan jau ka ir ierobezojumi un nevar tā stutēt un aktivizet torņus kur un kā grib, kas arī izskaidro kāpēc LMT ir vienīgie kas stutē pa visu Latviju jo šamējie ir vienīgie kam ir izsniegta licence, bet konkurenti kaut ko pieklusināti, ļoti ierobežotās lokācijās/punktos informē, ka… Read more »
Nē, Bite izdomāja izspēlēt triku ar licenču iegūšanu nopērkot citu uzņēmumu, kuram vēsturiski šīs licences bija. SPRK buksē ar šādas pieejas legalizēšanu. Baumo, ka Bite ir izbūvējusi pamatīgu 5G tīklu un to var palaist līdzko tiks sakārtots šis licenču jautājums. Tāpēc arī tik aktīvi publiski izsakās par šo “problēmu”.
kāpēc lai tas būtu triks? tā ir pasaulē vispārpieņemta prakse tehnoloģiju uzņēmumiem, bet varenajā Latvijā svarīgais SPRK piepūtis vaigus tēlo sabiedrības aizstāvjus.
Kāds ir SPRK skaidrojums šādam aizliegumam? Atzīšu, ka es tajos juridiskajos tekstos ne gribu, ne spēju iebraukt pēc būtības.
Tele2 ir pilnvērtīga 700MHz un 3.6GHz licence, kurā tiek izvērsts 5G tīkls. Viņi paši to ir izvēlējušies darīt ļoti lēnām, lielākoties 3.6GHz pat nepielietojot.