Web Analytics
More
  Reklāma

  AS “Capital” apgrozījums 2022. gadā sasniedzis 37 miljonus eiro

  Jaunākie raksti

  Pilna servisa IT uzņēmuma “Capital” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza gandrīz 37 miljonus eiro, gada laikā palielinoties par 6,6%. Lielāko izaugsmi 2022. gadā nodrošinājusi infrastruktūras risinājumu kategorija, pārdošanas apjomiem pieaugot par 44%. Tāpat kāpis pieprasījums pēc iekārtām, kas atbalsta šobrīd aktuālo darba hibrīdmodeli. Uzņēmuma pārstāvji iezīmē, ka pērn lielākais uzsvars bijis uz pielāgošanos katra klienta individuālajām vajadzībām šajos izaicinošajos laikos, kā arī uz kopējā pakalpojumu klāsta paplašināšanu. Turklāt “Capital” uzsāk jaunas, ērtākas tiešsaistes pasūtījumu sistēmas izveidi, ieguldot tajā 200 tūkstošus eiro.

  “2022. gads ļāva pārliecināties, ka kvalitatīvs serviss mūsu klientiem ir tikpat nozīmīgs kā kvalitatīvi produkti. Apgrozījuma pieaugums šogad balstās ne tikai nenoliedzamajā pieprasījumā pēc tehnoloģijām, bet arī spējā atrast individuālu pieeju katram klientam, pakalpojumu klāsta uzlabošanā, kā arī prasmē pielāgoties mainīgajiem un sarežģītajiem apstākļiem. Pērnā gada prioritāte uzņēmumiem bija darbinieku produktivitātes veicināšana. Interesanti, ka attālinātā darba popularitātes pieaugums veicinājis arī klientu vēlmi iegādāties kvalitatīvāku datortehniku, kas būtu uzticamāka, ergonomiskāka un kalpotu vairākus gadus. Skatoties uz augušajām tehnoloģiju cenām, jāatzīmē, ka lielākoties tās ietekmē nevis enerģētikas krīze, bet piegādes ķēžu traucējumi, kuri sākās pandēmijas laikā,” skaidro AS “Capital” valdes loceklis Ivars Šulcs.

  Aizvadītajā gadā vispopulārākā produktu kategorija bijusi serveri un tīkla iekārtas, pieprasījumam pieaugot par 44%. Pandēmijas laikā strauji palielinoties iekārtu skaitam, gan valsts un pašvaldību iestādēm, gan privātajiem uzņēmumiem kļuva nepieciešamas efektīvas sistēmas, kas spēj uzglabāt un apstrādāt informāciju. Lai nodrošinātu augstākā līmeņa apkalpošanu šajā jomā, AS “Capital” paplašinājis savu komandu un uzsācis tiešu sadarbību ar vairākiem strauji augošiem IT infrastruktūras ražošanas uzņēmumiem. Tajā skaitā ar Latvijas tīkla infrastruktūras ražotāju – SIA “Mikrotīkls”.

  Pēc pandēmijas laikā piedzīvotā straujā kāpuma, klēpjdatoru pieprasījums vairs nav tik liels — pērn tas saglabājies aptuveni 2021. gada līmenī. Krasi samazinoties stacionāro datoru lietotāju skaitam, uzvaras gājienu ar 20% pieaugumu turpina monitori ar iebūvētu dokstaciju, kas palīdz atvieglot ikdienas darbu klēpjdatoru lietotājiem. Tie sniedz kompaktāku un pārskatāmāku darba vidi, ļaujot samazināt ierīču skaitu un taupot energoresursus. Lai arī valsts pārvaldes darbinieki varētu izmantot hibrīddarba priekšrocības, valsts un pašvaldību iestādes veica stacionāro datoru nomaiņu uz portatīvajiem datoriem. Taču saprotot, ka portatīvā datora ekrāns ir ievērojami mazāks un funkcionāli nepiemērotāks ilgstošam darbam, papildus nereti iegādāti monitori. Lai veiksmīgi atrisinātu portatīvā datora un monitora nepārtrauktu darbības spēju, lielākoties pirktas arī portatīvo datoru dokstacijas. Monitoru ražotāji, redzot iespēju jaunam produktam, radīja monitorus ar iebūvētu dokstaciju, tādējādi ļaujot samazināt iekārtu skaitu no trim uz divām — un tādējādi arī aizņemto vietu uz darbagalda.

  Kaut arī kopējais stacionāro datoru pieprasījums samazinājās, tas ievērojami kāpa specifiskās jomās, piemēram, grafisku uzdevumu veikšanai. Pandēmijas laikā datorspēles līdz ar citām mājas izklaidēm  piedzīvoja strauju popularitātes pieaugumu. Tas atspoguļojas arī augstākā pieprasījumā pēc spēlēm piemērotiem stacionārajiem datoriem.

  Ņemot vērā to, ka pilnvērtīga darba vietas iekārtošana uzņēmumiem prasa lielus laika un finanšu resursus, kas šajos laikos var būt ierobežoti, AS “Capital” klientiem piedāvā iekārtu nomu, to papildinot ar pilnu IT apkalpošanu. Tajā skaitā ar WiFi un lokālo datortīklu izbūvi, pielāgojoties katra uzņēmuma individuālajām vajadzībām.

  Tāpat, lai uzlabotu klientu apkalpošanu un ļautu veikt pasūtījumus sev ērtā laikā un veidā, AS “Capital” investējis 200 tūkstošus eiro jaunā mājaslapā un tiešsaistes pasūtījumu sistēmā, kura drīz būs pieejama klientiem: “Mūsu galvenais mērķis vienmēr ir bijis nodrošināt individuālu attieksmi, kā arī katra uzņēmuma vajadzību un specifikas izpratni. Tā kā mūsdienu darba ritms un digitālā pasaule diktē savu kārtību, cienām klientu vēlmi ietaupīt laiku un lielu daļu jautājumu atrisināt pašiem, neiesaistot mūs. Tādēļ strādājam pie sistēmas, kas ne tikai ļaus pasūtīt iekārtas vai pakalpojumus, bet ļaus vienuviet veikt produktu izpēti, neapmeklējot vairāku ražotāju lapas,” skaidro AS “Capital” valdes loceklis Aigars Bērziņš.

  Kursors.lv komentārs: Šādas finanšu datus atspoguļojošas preses relīzes mēs mēdzam publicēt tāpēc, ka vēlamies piefiksēt šos datus publiski, lai varam pēc vajadzības nākotnes rakstos uz tiem atsaukties. Tā teikt, pieglabājam vēsturei. Un “Capital” ir IT milzis, ko Latvijā pazīstam jau gadiem ilgi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dindāls
  21.01.2023 19:32

  Visi tie miljoni izkrāpti no valsts budžeta. Nopelnīta 0.

  Kursors.lv
  21.01.2023 22:17
  Reply to  Dindāls

  Butthurt?

  Dindāls
  21.01.2023 23:33

  Nē, es neesu zaglēns un nepiedalītos tajā budžeta izzagšanā pat ja piedāvātu.

  Kursors.lv
  22.01.2023 00:07
  Reply to  Dindāls

  Kur tu piedalītos?

  Reklāma