Quantcast
More
  Reklāma

  “Intel” un “Microsoft” pamazām saviem produktiem atsāk nodrošināt lietotāju atbalstu Krievijā

  Jaunākie raksti

  Jau pavisam drīz apritēs gads kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Reaģējot uz to un izrādot savu atbalstu Ukrainai, toreiz uzņēmumi viens pēc otra pameta Krievijas tirgu. Vienlaikus jau dzirdēts, ka pa šo laiku daži uzņēmumi, kas sākotnēji pauda solidaritāti Ukrainai, klusiņām atsāk darbību Krievijā. Saistībā ar šo vairāki ziņojumi norāda uz to, ka kompānijas “Intel” un “Microsoft” bez lieka trokšņa pamazām atsāk darboties Krievijā un nodrošināt pamata atbalstu saviem pakalpojumiem.

  Saskaņā ar Eiropas, Lielbritānijas un ASV noteiktajām sankcijām “Intel” un “Microsoft” ir aizliegts Krievijā pārdot jebkādus jaunus risinājumus un tehnoloģijas. Tā rezultātā kompānijām nācies arī aizliegt Krievijā dzīvojošajiem lejupielādēt oficiālās programmatūras. Vienlaikus “Intel” paziņojis, ka uzņēmumam esot pienākums nodrošināt garantijas un nepieciešamos programmatūras lejupielādes pakalpojumus, kas tomēr ietilpst “Intel” produkta iegādē. Pats uzņēmums uzsver, ka turpina ievērot visus noteikumus, darbojas saskaņā ar sankcijām un pēdējā laikā attiecībā uz darbību Krievijā nav veicis nekādas izmaiņas. Tomēr atsevišķi ziņojumi liecina par to, ka iespēju lejupielādēt oficiālos programmatūras atjauninājumus “Intel” Krievijā palaida vien 2022. gada beigās.

  Tikmēr citi ziņojumi liecina, ka arī “Microsoft” klusām atsācis darbību Krievijā. Uzņēmums klientiem Krievijā atkal piedāvā, piemēram, “Windows 11” atjauninājumus. “Microsoft” skaidro, ka uz sankciju pamata esot apturējis visu jauno produktu un pakalpojumu pārdošanu Krievijā. Tomēr programmatūras atjauninājumi nav gluži jauns produkts un esot pieskaitāms kā jau iepriekš iegādāta pirkuma uzlabojums.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  12 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Karlis
  17.01.2023 13:10

  Kapitālisms rullē.
  Tad jau tiksim arī pie lētās gāzes.

  Pēča
  17.01.2023 13:51
  Reply to  Karlis

  Vispār Latvija un latvijas gāze nekad nav oficiāli atteikusies no krievu letās gāzes. LG tik imitē, ka kaut kāda laika posmā aizgriež to krānu ciet bet realitātē tāpēc ka no norvegiem jāperk ir 5x dārgak, tādejādi pašiem kabatās vairs nesanāk iebāzt, tad visulaiku krāniņš ir mazdusciņ vaļā un visulaiku iepērkam… ;) Protams ne tādos apjomos kā agrāk, bet tagad sanāk vēl izdevīgāk, jo var raudat ka alternatīvā gāze dārga tapec celsim tarifus x2/x3!!! Bet īstenība joprojām daļēji iepērk to pašu lēto gāzi. rezultātā Kalvītis un co. šosezon dzīvo vēl zaļāk!

  AppleFan
  17.01.2023 15:26
  Reply to  Pēča

  Informācijas avotu studijā! Cik nu publiski zinām tad 11.augustā pieņemti grozījumi Enerģētikas likumā, t.sk. 106.pantā, kas nosaka aizliegumu iegādāties dabasgāzi no Krievijas.

  Karlis
  17.01.2023 19:10
  Reply to  AppleFan

  Gāze, kas ieplūdusi Kazahstānā no Krievijas plašumiem, vairs neskaitās kā no RU. Tagad tā ir Kazahu izcelsmes gāze.
  Tas tak visiem būtu takā skaidrs.

  davix
  17.01.2023 16:00
  Reply to  Pēča

  AS “Latvijas Gāze” jau arī oficiāli nav Latvijas. Paskatiet kaut mājas lapā tās akcionāru sastāvu. Tur daļa pa tiešo, daļa pastarpināti vien tam pašam Gazprom/Krievijai pieder. Vai ir kāds tik naivs, ka uzskatīs ITERA par Latvijas intereses pārstāvošu uzņēmumu :) Pat tie vācu akcionāri, galu galā var arī nebūt nemaz Vācu. Kā jau te masu medijos kāds politiķis izteicās, ka tur no Latvijas piederības ir vien nosaukumā vārds Latvija.

  Žūža
  18.01.2023 11:37
  Reply to  davix

  Gluži tāpat, kā ar tām ārzemju firmām, kas pērk zemes, mežus u.c. Man ir aizdoma, ka tām apakšā visām sēž pa kādam nekrietnam krievam.

  Skābene
  17.01.2023 13:18

  Ko ta mēs, mēs tikai atjauninām no vecā uz jauno, arī kartes atjauninām, lai raķetes lido precīzāk, lai automātiskās iekārtas arsenālā precīzāķ frēzē detaļas spārnotajam raķetēm! :)

  Usinss
  17.01.2023 20:02

  Nauda nesmird. Tas arī viss. P”edējā laikā valstis ar minimālu mežu apjomu kļūst par eksporta karaļiem koksnē…. Viss notiek. Nedaudz lēnāk, nedaudz mazāk nopelna paši vatņiki, bet pa ceļam visi uzpelnās. Un tikai tad, kad par to ir sašutuši pāris desmiti tūkstoši cilvēku, tad visi sāk pārmest, aizrādīt un meklēt jaunus ceļus.
  TIk pat labi, visi Android un iPhone telefoni katru pirmdienu un piektdienu vatņikiem varētu parādīt nenoņemamu paziņojumu, ka Ukrainā notiek karš, uzskaitīt pāris pārkāpumus un ļaut tikai izsaukt ārkārtas dienestus. Cik tad ilgi tauta ciestos?

  Dindāls
  17.01.2023 20:59

  Tās sankcijas ir kaukāds izsmiekls.
  Reāli nekādu sankciju nav, un gan jau drīz caur Turciju arī kādu Pratt&Whitney motorīti nogādās uz Krieviju. Gāze iet uz Eiropu, nafta iet, EdRo zaglēni $ un € dabon (jo regulāri vizinās uz Dubajām un Filipīnām u.c. Gemorojām)

  Bats
  18.01.2023 09:21
  Reply to  Dindāls

  Sankcijas, ko piemēro valstu līmenī ir, tās strādā un Krievijai dārgi maksā. Tikai naftas cenas griesti un importa Eiropā ierobežojums vien ir labs piemērs tam, kā šis darbojas. Sankcijas, kuras piemērojuši uzņēmumi ar akcionāru padomēm ir spēkā tikai tik ilgi, kamēr kāds skatās uz rokām un aktīvi aģitē nepirkt uzņēmumu, kas strādā Krievijā produktus. Microsoft un Intel, iespējams, secinājuši ka tādu, kas Krievijas kara dēļ nepirks to produktus skiats ir krities pietiekami, lai vairs neapdraudētu biznesa intereses pašā Krievijā. Nožēlojams mugurkaula trūkums gan no pašiem MS un Intel, gan no tiem, kas pēc šī iegādāsies to produktus.

  Anita
  21.02.2023 02:57
  Reply to  Dindāls

  Gāzei nav sankciju. Krievija pati atteicās gāzi sūtīt. Latvijas gāze ir Krievijas uzņēmums, ko jau sen vajadzēja nacionalizēt.

  Guntars K
  18.01.2023 18:41

  Kur nu vēl atrast diskusiju par gāzi, ja ne zem ne jebkādā veidā nesaistīta mikromīkstā. :D
  Vai tad M$ ir kaut kad neatbalstījis karu? Ja tas slēgtu visus RF akauntus, tad jautājums vai Putins vēl būtu dzīvs un karš trupinātos. Tā kā… lietojot M$ mēs visi atbalstām karu.

  Reklāma