Reklāma

Intel oficiāli paziņo, ka turpmāk procesoru funkcijas varēs abonēt

Jaunākie raksti

Epson pārtrauks ražot lāzerprinterus

Japānā bāzētais Epson paziņojis, ka uzsāks pārtraukts lāzerprinteru ražošanu. Pilnībā no lāzerprinteriem Epson atteiksies līdz 2026. gadam. Ražotājs norāda,...

Bite pāriet no Huawei uz Ericsson tīkla aprīkojumu

Turpinot mobilo sakaru tīkla attīstības stratēģiju un investējot vairāk  nekā 70 miljonus eiro, IKT pakalpojumu sniedzējs “Bite” šogad uzsācis...

“Wolt Drive” tagad nodrošinās ātru piegādi no “jebkura” veikala

"Wolt" piedāvā jaunu pakalpojumu - “Wolt Drive” jeb piegādi mazāk nekā stundas laikā tiešsaistē pasūtītām precēm. “Wolt Drive” būs...

Lancia pārdzims par elektroauto zīmolu

Kādreiz tik ļoti populārais itāļu auto zīmols Lancia atgriezīsies kā elektroauto ražotājs. Tiek pat solīts, ka pirmie Lancia elektroauto...

Foxconn haoss Apple varētu izmaksāt 6 miljonus nesaražotu iPhone 14

Jau iepriekš rakstījām, ka Foxconn ražotnē, kura uzskatāma par lielāko iPhone rūpnīcu Ķīnā, izcēlušies masveida nemieri. Šī rūpnīca saliek...

Intel paziņojis, ka uzsāks piedāvāt procesoru iespēju klāsta papildināšanu procesoriem, ko droši vien būtu jādēvē par abonēšanu. Pagaidām gan paziņojums attiecas tikai uz Intel Xeon Sapphire Rapids procesoriem, bet varam gaidīt, ka arī galddatoru segmentā varētu šādas abonēšanas parādīties.

Intel gan šo pagriezis nedaudz citā gaismā, norādot, ka pircējs var tikt pie lētāka procesora, kam klāt iespējams piepirkt dārgāku modeļu papildu iespējas, kam it kā nevajadzēja nonākt lētākajā modelī.

Intel 4. paaudzes Generation Xeon Scalable Sapphire Rapids procesoros ir vairākas speciāla pielietojuma iespējas – specifiskām darbībām paredzēti paātrinātāji, drošības iespējas, kas ne visiem ir vajadzīgas u.tml. Zināms, ka Intel On Demand programmu atbalstīs H3C, HPE, Inspur, Lenovo, Supermicro, PhoenixNAP un Variscale. Pagaidām gan jautājumu par šo programmu ir vairāk nekā atbilžu.

Atliek vien cerēt, ka šādas iespējas tikai tālā nākotnē vai pat nekad nenonāks pie privātiem lietotājiem.

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
16 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Pēča
24.11.2022 08:17

No biznesa viedokļa viss normali, ražotnē štancēt varēs vienu i9 proci, standartā piedavās i3 veiktspēju par i3 cenu, gribi vairāk kodolus, gigahercus un fīčas, tad ver maciņu vaļā ik mēnesi abonējot ;) Un no viena proča intels saņems daudz vairāk ne ka patlaban, ka nopērk un lieto visu dzīvi.

F2P spēles šādi jau gadiem veiksmīgi nopelna ļoti labu naudu ar visādām sezonas pakām utml. nevajadzīgām nerealām e-lietām.

Skābene
24.11.2022 08:50
Reply to  Pēča

Tas pats kas ar mašīnu motoriem dažādās valstīs. Vienā valstī dēļ eko normām motoram 175zs jauda, citā valstī 200zs. Aizbrauc pie kuļibina uz garāžu un 175zs pārvēršas par 220zs, jo izrādās, ka ir vēl rezerve tam 200zs variantam. Kāpēc lai ar procesoriem būtu savādāk? Gan jau būs arī procesoru čipotāji, kas par nelielu samaksu atvērs tev pilnu procesora potenciālu.

Biteme
24.11.2022 09:13
Reply to  Skābene

Ja esi gatavs sēdēt bez interneta. Gan jau ka intelā arī nav salmu galvas, nodetektēs iejaukšanos un pusnaktī tavs i9 pārvērtīsies par ķirbi ar atoma jaudu.

digitalk
24.11.2022 10:24
Reply to  Biteme

tā kā Intel pročos jau sen ir iebūvēts IME ar savu OS un piekļuvi tīklam, tad nešaubies ne mirkli.

grh
24.11.2022 09:39
Reply to  Pēča

Gribi teikt, ka viņiem i3 līdz šim ir izmaksājis ražot tik pat cik i9?
Ja nu vienīgi var ietaupīt uz i3/i5/i7 procesoru atsevišķo ražošanu un veidošanu.
Ja viņi i9 tiešām būtu gatavi tirgot par i3 cenu, tad es būtu tikai par. Nav naudas – nopērc i3. Pēc pusgada vai gada sakrāj naudu un atbloķē i9 kodolus un ghz. Nav nekas jāpērk, nav nekas jāmaina.

Rakso
24.11.2022 11:13
Reply to  grh

Dzese gan būs jāmaina no stock i3 uz i9 saderīgu.

Pēča
24.11.2022 11:17
Reply to  grh

A kas tur tik krasi pašā procesora shēmā var atsķirties? Īpasi ja tev nav jauztur vairakas ražošanas līnijas, bet vari visu optimizēt pēc vienas shemas izmaksas samazinātos… Lielākās izmaksas jau ir nodarbināt konveijera darbiniekus kas pakos gala produktu kastē un sagatavos logistikai, no A līdz Z tehniķus kas uzrauga lai konveijeris neapstājas un samaksāt par izletoto elektrību.. Ik gadu kaut kādai izstrādes divīzijai vairs nevajadzetu kasīt pauri un azartiski domāt jaunu proča līniju ar jaunām mārketinga idejām kā pārgudri izcelt u.t.t… šajā nodalā izmaksas samazinātos uzreiz.. Varētu izlaist un optimizet razošanas līniju tikai reizi 5 gados utml, kas atkal samazinātu… Read more »

Krotow
24.11.2022 18:09
Reply to  Pēča

Tik vienkārši nebūs. Daudz kur dzimtie defekti traucēs. Lai būtu skaidrs, palasi par “chip binning” – https://www.techspot.com/article/2039-chip-binning/

Īsumā i3, i5 un i7 ir nekvalitatīvi i9 ar atslēgtiem brāķa blokiem un/vai spējīgi darboties zemākā darba frekvencē. Ja abonēšana ļaus ieslēgt atslēgtos funkcionējošos procesora blokus, dzimto brāķi apiet tā nespēs. Dabūsi gļukaini vio vispār nestrādājošu procesoru un to Intel gan negribēs.

davix
24.11.2022 09:23

Šitā abonēšanas sērga tikai plešas plašumā. Pēc būtības tam apakšā ir vienkārši mārketings, kas ļauj cilvēkam iegādāties lietas par īstermiņā it kā lētāku maksu, ko citā gadījumā viņš nemaz nevarētu atļauties. Kaut kas līdzīgs pēc savas būtības līzingam. Cik vispār mūsdienās vidējais cilvēks ir “apkrāvies” ar visādiem abonēšanas pakalpojumiem. Būtu interesants pētījums cik tas viss kopā ikmēnesi izmaksā vidēji un cik tas patiesībā ir “lētāk”. Cik daudz šādi abonenti ir saslēgti ar automātiskajiem maksājumiem par kuriem klients ir aizmirsies vai ko praktiski pat nelieto – ar domu: “kas tur mēnesī kādi 3.99 EUR” un tā visu saplusojot kopā būtu interesanta… Read more »

stm
24.11.2022 10:31
Reply to  davix

Jā un tam ir vairāki pamatojumi … viens – iespējams vienkāršot ražošanas procesu ( auto būvē tas ir izteiktāk, jo vēl mazāk roku darbs nepieciešams ) … otrs – pasaulē ļoti aktīvi šobrīd tiek runāts par digitālo usd/euro ( tikpat aktīvi cik par digitālo ID ) … Jācer esi jau redzējis Eiropas centrālās bankas versijas/limitus/utt. … rezumē – būs nenomaksāts rēķins = auto nekustas,procis neiet … pārtērēts ikmēneša limits = auto nekustas,procis neiet … pilna cilvēka kontrole no valdības, banku puses … vai nav skaisti tomēr?

Biteme
24.11.2022 10:41
Reply to  stm

Nu beidz….skaidras naudas gadījumā tas pats – nevari samaksāt par degvielu, cilpo kājām. Nevari nopirkt pusdienas kafūzī, ej uz veikalu un pērc katupeļus. Pilna kontrole pār cilvēku jau kopš XXgs sākuma (rēķinu tikai periodu, kad cilvēki daudz maz blīvi apmetās pilsētās, nevis no ozeriņu laikiem).

stm
24.11.2022 10:42
Reply to  Biteme

Palasi Eiropas centrālās bankas izstrādāto versiju – manuprāt šobrīd vēl nav nekāda kontrole pret to ko viņi vēlas ieviest –
https://pbs.twimg.com/media/FiQzEqbWIAM1HkS?format=jpg&name=large

REALAIS
24.11.2022 15:26
Reply to  stm

Varbūt iedziļinies vairāk kas tas ir. Tas ir Digital Euro nevis Euro, ko tu saņem savā kontā. Protams, ka jāsāk ar mazām summām, lai iekustinātu sistēmu, nekas neliedz nākotnē to atvērt vaļā neierobežotu, ka esošo naudu, ja tas projekts aiziet un strādā. Bet sākumā, tas nav domāts, lai aizstātu naudu tavā ikdienā.

davix
24.11.2022 16:04
Reply to  stm

Varbūt linku tomēr uz pilno informācijas avotu, savādāk tāda bildīte ir vienlīdz viltus ziņu līmenim.

Diginauts
24.11.2022 10:29

Šitais i sūc.

Māris
25.11.2022 15:07

Uzlauzīs!

Reklāma