Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropai būs pašai savs satelītu internets

  Jaunākie raksti

  Eiropas Savienība vienojusies par pašu veidotu satelītu interneta izveidi. Pamata ideja ir drošība un neatkarība no citām valstīm un privātiem satelītu interneta projektiem. Šis laikam ir mājiens ar naglainu mietu ne pārāk uzticamajam Īlonam.

  Eiropas Savienības dalībvalstis satelītu interneta izveidē investēs 2.4 miljardus eiro, lai arī iepriekš tika runāts, ka satelītu interneta palaišanai vajadzēs 6 miljardus eiro. Visai lielu daļu no projekta izmaksām segs arī privātie investori.

  Reklāma

  Primārais IRIS² uzdevums būs veidot satelītu sakarus, lai nodrošinātu aizsardzību kritiskai infrastruktūrai, novērošanai, krīžu pārvaldībai, kā arī kritiskiem uzdevumiem, kas saistīti ar ekonomiku, vides aizsardzību, drošību un dalībvalstu aizsardzību.

  Nevajag gan satraukties, jo arī biznesa lietotājiem un privātiem lietotājiem IRIS² kaut kad nākotnē sniegs pieeju satelītu internetam.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Arčiņš
  22.11.2022 09:05

  Vēl pirms 3 mēnešiem es būtu teicis ” priekš kam “

  Ivis
  22.11.2022 11:12
  Reply to  Arčiņš

  Kas tavā dzīvē tā mainījies pa šiem 3 mēnešiem?

  Tītars
  22.11.2022 14:15
  Reply to  Ivis

  Īlons parādīja kā operē savus biznesus. EU regulācija ir pro-consumer.

  Munins
  22.11.2022 10:32

  Visi tagad kā satrakuši uz Maksa tipa satelīt internetu, jo tas parādīja labu pielietojumu militārā sfērā. Pat Krievija tagad palaida eksperimentālu satelītu interneta nodrošināšanai. Šeit rodas žēlums pret nabaga astronomiem, kuriem beigās teleskopi tikai satelītus rādīs.

  Reklāma