Reklāma

Tesla ievērojami paaugstina uzlādes cenas Supercharger tīklā Eiropā

Jaunākie raksti

Apple iPad Pro M2 (2022) apskats – planšetdators vai dators?

Iepriekšējais iPad Pro planšetdatora apskats Kursora apcirkņos bija pirms veseliem sešiem gadiem, kad apskatījām pašu pirmo modeli, kas tika...

Apple pārsauc savu jauktās realitātes operētājsistēmu par xrOS

Jaunākās baumas liecina, ka Apple mainījusi nosaukumu operētājsistēmai, kas darbinās gaidāmos jauktās realitātes (angliski mixed reality) produktus. Jaunais nosaukums...

Toyota sāk izmeklēšanu, kāpēc elektriskais bZ4X izgāzās medija testā Dānijā

Japāņu autoražotājs Toyota sācis izmeklēšanu par sniedzamības testu elektriskajam bZ4X, ko veica dāņu medijs FDM - medija veiktajā testā...

Belkin piedāvā Apple AirPods bezvada austiņu tīrīšanas komplektu

Sākoties decembrim, dažādu viedierīču aksesuāru zīmols Belkin izlaidis speciālu tīrīšanas komplektu Apple bezvadu austiņām AirPods, lai tās atbrīvotu gan...

“Disney+” beidzot nonāks seriāla “The Mandalorian” 3. sezona

Pasaulē populārais seriāls "The Mandalorian", kas pat ir izpelnījies titulu kā 2020. gada visvairāk nelegāli lejupielādētais seriāls, nācis klajā...

Elektroauto ražotājs Tesla ievērojami paaugstinājis uzlādes cenas Supercharger tīklā Eiropā. Tesla šādi reaģē uz pieaugošajām enerģijas izmaksām šajā pasaules daļā. Autoražotājs saviem klientiem Eiropā izsūtījis vēstuli, informējot par cenu pieaugumu.

Izsūtītajā ziņā Tesla kā cenu paaugstināšanas iemeslu min tieši augušās enerģijas cenas Eiropā. Kā izpētījis medijs Electrek, cenas Eiropā vidēji palielinājušās par aptuveni 0,12 EUR/kWh, kas nav maz. Vidēji uzlādes cena Eiropā šobrīd būs ap 0,60 EUR/kWh. Neskatoties uz izmaksu palielināšanos uzlādei Supercharger tīklā, tas joprojām saglabājas nedaudz lētāk nekā mašīnas uzpildīšana ar degvielu.

Šobrīd izskan prognozes, ka cenas pašreizējā līmenī neapstāsies un tās turpinās augt, ja vien nesāks kristies elektrības cenas. Vismaz Supercharger uzlādes cenas Tesla var censties ierobežot, uzstādot saules baterijas un uzkrājot to saražoto elektrību, kā arī uzstādot jaunās paaudzes lādētājus.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
21.09.2022 09:22

Bildē ir ASV, nevis Eiropas Supercharger :)
Ja mūsu e-mobi lādēšanās cena procentuāli būtu palielināta tik pat, būtu tikai maza paburšķēšana, tagad ir kaucieni.

Skābene
22.09.2022 08:29

“Neskatoties uz izmaksu palielināšanos uzlādei Supercharger tīklā, tas joprojām saglabājas nedaudz lētāk nekā mašīnas uzpildīšana ar degvielu.”
Īsti nevar piekrist šim apgalvojumam. LPG ir degviela, kas maksā 0,80 EUR/l. Ja patēriņš ir kaut vai 10 litri uz 100km, izmaksas degvielā būs 8 Eur/100km.
Ja Tesla Model3 patērē ap 16kWh/100km, tad ar uzlādes cenu 0,60 EUR/kWh brauciens ar Tesla maksās 9,6 Eur/100km.
Ja brauc jau ar modernu benzīnnieku vai hibrīdu, kas tērē ap 5 litri uz 100km, pie benzīna cenas 1,77 eur/l, arī ar benzīnu braukt sanāk lētāk, jo izmaksas uz 100km būs 8,85 Eur.

Tītars
22.09.2022 14:00
Reply to  Skābene

Ja Latvijas zaļā EV iniciatīva bija būvēta uz lēto gāzi un elektrību no austrumiem, tad labāk nedaudz pieciest paaugstinājumu, kamēr risinam alternatīvu. Novēlu nezaudēt modrību, pieskatīt kurā brīdī cenas ir neadekvāti aukstas un pieprasīt pārmaiņas. Ja būs veselīga konkurence, tad cenas pašas slīdēs lejā.

Šī brīža cenu izmaiņas padara EV iegādi kā neekanomisku tēriņu, ja vien nav izdevīgas iespējas uzlādēt mājās/darbā.

Skābene
23.09.2022 08:34
Reply to  Tītars

Enerģijas tirgus ir sačakarēts, jo zaļā enerģija tiek jaukta kopā ar nezaļo. Zaļajai enerģijai šobrīd ir daudz zemāka ražošanas pašizmaksa. No otras puses, lielās cenas veicina jaunu vēja un saules parku būvniecību, kas nav slikti.

Reklāma