More
  Reklāma

  Honda kopā ar LG, investējot 4 miljardus dolāru, ASV būvēs bateriju rūpnīcu

  Jaunākie raksti

  Japāņu autoražotājs Honda paziņojis, ka kopā ar LG plāno investēt 4,4 miljardus ASV dolāru, lai ASV būvētu savu elektroauto bateriju rūpnīcu. Honda līdz 2040. gadam plāno pilnībā atteikties no iekšdedzes dzinēju lietošanas savās mašīnās.

  Plānots, ka rūpnīcai strādājot ar pilnu jaudu, tur gadā saražos baterijas ar kopējo ietilpību 40 GWh, savukārt ražošanas uzsākšana plānota 2025. gadā. Abi ražotāji veidos kopuzņēmumu, kur Honda ieguldīs 1,7 miljardus dolāru, iegūstot 49% kopuzņēmuma daļu. Rūpnīcas izbūvi plānots uzsākt jau nākamgad, lai gan nav zināms, kur tieši šī rūpnīca atradīsies.

  Autoražotāji šobrīd dara visu iespējamo, lai nodrošinātos ar baterijām saviem nākotnes elektroauto. Honda nebūt nav vienīgais autoražotājs, kas sadarbībā ar bateriju ražotājiem būvē rūpnīcu. Panasonic jau apstiprinājuši vienu rūpnīcu Tesla vajadzībām un tiek plānota arī otra. Vairākas rūpnīcas katram paredzētas arī General Motors, Ford un Stellantis apgādāšanai.

  Līdz šim japāņu autoražotāji bijuši kūtri centienos elektrificēt savu piedāvājumu, nemaz nerunājot par pilnvērtīgu pāreju uz elektroauto. Honda piedāvā vienu no ambiciozākajiem elektrifikācijas plāniem, kas paredz 36 miljardu dolāru investīcijas nākamo 10 gadu laikā, kas rezultēsies vairākos desmitos pilnībā elektriskos vai hibrīda modeļos.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma