Reklāma

“Elektrum Drive” un e-mobi tīklā būs vienota norēķinu sistēma

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

Konkurences padome lēmusi atļaut AS “Latvenergo”, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) un AS “Unifiedpost” paziņoto vienošanos, kas nodrošinās publisko elektroauto uzlādes tīklu sadarbību norēķinos par uzlādi.

Tas nozīmē, ka “Elektrum Drive” klienti varēs veikt uzlādi CSDD e-mobi tīklā, izmantojot “Latvenergo” autentifikācijas rīkus un norēķinu kārtību, un otrādi. Tādējādi tikšot nodrošināta raita lietotāju autentifikācija, apmaksa un ar to saistītie pakalpojumi. Plānots saglabāt gan CSDD, gan “Latvenergo” uzlādes tīklu mobilās lietotnes – kopīga lietotne nav nepieciešama un tās ieviešana varētu kavēt sadarbības sākšanos.

Tā kā uzlādes cenai ir jāatbilst izvēlētā uzlādes punkta operatora tarifiem, vienošanās nosacījumi paredz konkurentu savstarpēju informēšanu par uzlādes tarifiem un to piemērošanas metodēm. Iepriekšēja informēšana ir nepieciešama, lai galapatērētājiem pakalpojums tiktu sniegts par konkrētajā brīdī atbilstošajiem tarifiem.

KP skaidroja, ka vienošanās ietvaros paredzēta informācijas apmaiņa vienīgi par otras puses klientiem sniegtajiem pakalpojumiem. Tas samazina informācijas apmaiņas apjomu līdz minimāli nepieciešamajam vienošanās izpildei.

No Konkurences likuma 11. panta izriet, ka vienošanās par tiešu vai netiešu cenu vai tarifu noteikšanu jebkādā veidā vai to veidošanās noteikumiem, kā arī par informācijas apmaiņu, kura attiecas uz cenām un realizācijas noteikumiem, ir aizliegtas. Tomēr konkurences tiesības atļauj tādas konkurentu vienošanās, kuras veicina preču ražošanas vai realizācijas uzlabošanu vai ekonomisko attīstību, radot labumu patērētājiem.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis
17.08.2022 11:53

Re kā – benzīna tirgotāji noziedzīgi vienojušies par EUR un bankas karšu lietošanu visos tankos!
Ar elektrību viss godīgi – katram sava norēķinu sistēma.
Bet ja nopietni, tad mani interesē, vai arī Elektrum uzlādes stacijās varēs lietot Mobilly? Tas ir ērtāk.

Bats
17.08.2022 14:28
Reply to  Elektriķis

Elektrum uzlādes ir domātas ārkārtas gadījumiem, kad netiec mājās un esi ar mieru nedaudz uzlādēt par ļoti neizdevīgu tarifu, lai turpinātu ceļu, tas arī viss.
Līdz ar to ziņa ļoti aizdomīga. Ja es varēšu ar eMobi autorizēties Elektrum uzlādē un tajā maksāt 0,15eur/min par uzlādi, tad kāds no tā labums Elektrum Drive? Kurš tad vispār vairs lādēsies Elektrum uzlādēs par viņu cenām nevis autorizēsies tajās ar eMobi? Un kurš vēlēsies eMobi uzlādēs autorizēties ar Elektrum Drive aplikāciju lai maksātu teju 3,5x dārgāk par to pašu enerģijas daudzumu? Ir jābut kādam iemeslam un tas visticamāk lietotājiem nenāks par labu.

AC/DC
17.08.2022 14:44
Reply to  Bats

Tā tas nav domāts. Electrum varēsi autentificēties ar Emobi kartiņu un samaksāt visu vienā rēķinā. Un otrādi – ar Elektrum aplikāciju/karti lādēties Emobi. Normālajā Pasaulē to sauc par roaming ;)

Bats
17.08.2022 16:08
Reply to  AC/DC

Izlasiet, lūdzu, rūpīgāk. No raksta: “Tas nozīmē, ka “Elektrum Drive” klienti varēs veikt uzlādi CSDD e-mobi tīklā, izmantojot “Latvenergo” autentifikācijas rīkus un norēķinu kārtību, un otrādi.”

Tātad eMobi klienti varēs izmantot savu autentifikāciju un norēķinu kārtību Elektrum uzlādes stacijās. eMobi norēķinu kārtība ir 0.15eur/min.

abols
18.08.2022 09:35
Reply to  Bats

Sapņo vien. Tur nelasot rakstu ir skaidrs, ka iet runa tikai par veidu kā samāksāt… jo kaut kādu iemeslu dēļ vnk apmaksa ar maksājuma karti vai skaidru nav iespējama. Nelādēs Tevi elektrum NEKAD pa 15 centi minūtē.

222
08.09.2022 00:06

Ar VISA vai MasterCard būtu labāk vienojušies…
Un nekādu lietotni nebūtu bijis vajadzīgs.

Reklāma