Web Analytics
More
  Reklāma

  Roborock S7 MaxV Ultra apskats – kad robotu jāpieskata tikai pāris reizes mēnesī

  Jaunākie raksti

  Ir redzēti dažādi robotizētie putekļu sūcēji ar un bez speciālām iztīrīšanas dokstacijām, bet Roborock S7 MaxV Ultra šajā jomā ir īpašs – tas spēj sevi pilnībā apkalpot, uzlādēt un iztīrīt bez cilvēka piedalīšanās šajā ne tik patīkamajā procesā. Vienīgais uzdevums, kas gulsies uz lietotāja pleciem, būs ik pa laikam pieliet svaigu ūdeni doka tvertnē un izliet netīro ūdeni no citas tvertnes. Un dažreiz ir jāiztīra lielo birsti no matiem, bet tas ir arī viss.

  ReklāmaAdvertisement

  Sliktā ziņa – par savu slinkošanu nāksies piemaksāt. Roborock S7 MaxV Ultra cena ir ap 1400 eiro, kas ir aptuveni divas reizes vairāk par citiem robotiem, kuri māk no sevis dabūt ārā putekļus ar speciālas dokstacijas palīdzību. Neesam gan iepriekš apskatījuši nevienu robotu, kas arī mazgātu savu lupatiņu un papildinātu ūdens tvertni mitrajai uzkopšanai.

  Roborock S7 MaxV Ultra ir arī pāris papildu stiķi, ko šis robots pieprot. Tam ir kamera un iespēja sazināties ar mājiniekiem ar balss zvana palīdzību.

  Izskats un uzbūve

  Roborock S7 MaxV Ultra piedāvā šādam robotam milzīgu 5100 Pa sūkšanas jaudu, kas ir gandrīz divkārt lielāka par ierastajiem 2500 līdz 3000 Pa, kas redzēti citos robotizētajos putekļu sūcējos. Man gan uzreiz jāsaka, ka visu jaudu neizmantoju, jo tā nav īsti nepieciešama, kā arī tad Roborock S7 MaxV Ultra kļūst neciešami skaļš. Jau otrajā sūkšanas spēka režīmā no četriem tas šķiet skaļāks par citiem robotiem.

  Milzīgs Roborock S7 MaxV Ultra trumpis ir gudrā dokstacija, kas piedāvā ne tikai par 30% ātrāku uzlādi, bet arī dokstacija prot pilnībā iztīrīt robotu. Pēc grīdas uzkopšanas robots piebrauc ar nosacīto dibengalu pie doka, tiek ar ūdeni nomazgāta grīdas uzkopšanas lupatiņa un pēc tam tiek arī iztukšota robota putekļu tvertne. Dokstacijā ir trīs nodalījumi – tīrajam ūdenim (lupatiņas mazgāšanai un robota ūdens tvertnītes papildināšanai), netīrajam ūdenim (no lupatiņas izmazgātās šmuces savākšanai) un putekļu konteiners, kurā jāievieto putekļu maisiņu.

  Attiecīgi Roborock S7 MaxV Ultra dokstacija ir pamatīga izmēra, bet tā paceļ robotu no zemes, lai tas ar mitro lupatiņu nebojātu grīdas segumu. Dokstacijas aizmugurē ir glīti paslēpts elektrības vads.

  Pats Roborock S7 MaxV Ultra robots ir negaidīti smags, bet šis smagums nodrošina tā piespiešanu pie grīdas un attiecīgi labāku putekļu savākšanu un arī mitro uzkopšanu. Robotam ir LiDAR sensors un arī kamera, kas nodrošina uzlabotu šķēršļu atpazīšanu un izvairīšanos no tiem. Roborock S7 MaxV Ultra spēj savā ceļā atpazīt nomestas čības, elektrības vadus, suņu un kaķu kakas, galdu kājas un citus šķēršļus, kas tiek atzīmēti digitālajā kartē viedierīču lietotnē.

  Roborock S7 MaxV Ultra apakšā ir mitrās uzkopšanas lupatiņa un tikai no silikona lāpstiņām veidota lielā, rotējošā birste. Neiztrūkstoši te ir arī sānu ūsu birste, kas arī veidota no silikona. Robota komplektā neatradīsi ne jaunu lupatiņu, nedz arī kādu no birstēm. Komplektā ir tikai vēl viens putekļu maisiņš dokstacijai.

  Silikona birstes ir ērtas, tajās neieķeras mati, kādu matu jau tās uztin ap savām asītēm, bet neko dikti daudz. Mati ap asītēm būs jātīra biežāk, nekā ūdens maiņa dokstacijā vai putekļu maisiņa maiņa.

  Lietotne

  Roborock S7 MaxV Ultra iestatāms neticami vienkārši, turklāt nevienā solī nebija vispār nekādu aizķeršanos. Uz paša robota nāk uzlīmēts QR kods, kas aizved uz Roborock lietotnes ielādi Play veikalā, nākas izveidot savu lietotāja kontu, bet šī prasība ir loģiska, jo Roborock S7 MaxV Ultra paredzēts izmantošanai kopā ar lietotni. Robotu pat varēsi aktivizēt, atrodoties ārpus mājas. Atliek vien Roborock S7 MaxV Ultra savienot ar mājas Wi-Fi, uzgaidīt, līdz tiek nosinhronizēti dati un palaist to pirmajā skrējienā pa māju.

  Roborock S7 MaxV Ultra uzreiz veic programmatūras atjaunināšanu, lietotne vēsta, ka tas aizņems 5 līdz 10 minūtes, bet robots atjaunināja sevi aptuveni divu minūšu laikā. Uzreiz arī vari uzsākt Roborock S7 MaxV Ultra lietošanu, jo tas jau rūpnīcā ir uzlādēts līdz 50%.

  Lietotne ļauj jau uzreiz iestatīt četrus dažādus sūkšanas jaudas režīmus, attiecīgi mainās arī Roborock S7 MaxV Ultra darbības ilgums un nedaudz arī skaļums. Tur pat iespējams norādīt mitrās uzkopšanas laikā izmantoto ūdens daudzumu, kas tiek padots uz lupatiņu.

  Pēc pirmā brauciena pa mājokli Roborock S7 MaxV Ultra izveido karti, kurā robots pats atzīmē istabas, sadalot mājokli zonās. Vari pats izvērtēt robota samērīto, apvienot zona vai sadalīt mājokli vēl sīkākā zonējumā. Jau nākamajā reizē varēsi Roborock S7 MaxV Ultra sūtīt tikai uz bērnistabu vai virtuvi, bet retāk izmantotās platības šajā reizē netīrīt.

  Neliels Roborock S7 MaxV Ultra  triks ir spēja ar kameru atšķirt traucējošos objektus telpā. Cik redzēju Roborock S7 MaxV Ultra izmēģināšana laikā, tad robots atpazīst izmētātus apavus, vadus un rotaļlietas (katram objektam ir sava ikoniņa), tas viss tik atzīmēts izveidotajā kartē, bet robots šos šķēršļus apbrauc bez pūlēm. Tā kā Roborock S7 MaxV Ultra ir visai pārliecināts par savu spēju neiepīties vados, tad tas pie vadiem brauc klāt visai tuvu, kas, protams, ir labi tīrībai.

  Roborock S7 MaxV Ultra ļauj manuāli vadīt sevi no lietotnes (aiztures gandrīz nav), vari pat iespējot filmēšanu ar video attēlošanu lietotnē reālā laikā, lai redzētu, kas mājoklī notiek. Tāpat pastāv iespēja ar Roborock S7 MaxV Ultra starpniecību pasveicināt mājiniekus ar balss zvanu. Mājinieki varēs atbildēt, jo robotam ir arī mikrofons.

  Kopumā Roborock S7 MaxV Ultra pavadošā lietotne darbojās perfekti, viss ir saprotams, nekas nav vairākkārt jāapstiprina, nav nekādi tizlu vai sarežģītu iespēju, lietotne neuzmācas ar niekiem, kas varētu traucēt ātru robota izmantošanu. Pastāv iespēja iestatīt dažādus tīrīšanas laikus un laikus, kad robots nedarīs neko, lai nepamodinātu mājiniekus.

  Uzkopšana

  Manuprāt, Roborock S7 MaxV Ultra beidzot ir robotu putekļu sūcējs, kas mājokli spēj uzturēt lieliskā tīrības pakāpē, bet tāpat bez īstena putekļu sūcēja neiztikt, jo robots neuzkops plauktus, tas var netikt zem zemākiem skapjiem, zem radiatoriem. Pēc oficiālajiem datiem Roborock S7 MaxV Ultra ir 9.6 cm augsts, bet man mājoklī atradās tikai viena vieta, kur tas netika klāt – zem visai zema radiatora, kam pie viena sāna piestumts klāt biezs paklājs.

  Robots savos braucienos pa māju ir tik precīzs, ka kartē tiek atzīmētas pat krēslu kājas – tu vari izskaitīt, ka mājas biroja krēslam ir piecas, nevis sešas kājas. Roborock S7 MaxV Ultra ļoti labi pārvar biezu paklāju veidotos pakāpienus, bet ar plāniem paklājiem tas var nedraudzēties. Manā dzīvesvietā tas atrada vienu paklāju, zem kura robotam izdevās regulāri nedaudz pabraukt apakšā, bet tas ir lēts un plāns paklājs. Kad Roborock S7 MaxV Ultra uzbrauc uz paklāja, tiek aktivizēta agresīvāka sūkšana, kas arī ir patīkams nieks.

  Sūkšanas jauda ir pilnīgi pietiekama arī otrajā sūkšanas režīmā, nav pat jāpāriet uz diviem jaudīgākajiem režīmiem. Pieļauju, ka te lielu lomu spēlē birstes. Roborock S7 MaxV Ultra spēj iztīrīt gandrīz visus stūrus, tas prot apbraukt ap krēslu kājām, palīst zem skapjiem un tam problēmas nesagādā arī pat tik sīki priekšmeti kā durvju atdures.

  Mitrā uzkopšana ir patīkams nieciņš, turklāt Roborock S7 MaxV Ultra nav pēc uzkopšanas nekas jāņem nost vai jāmazgā lupatiņu ar rokām, to visu paveic dokstacija. Atliek reizi nedēļā izliet ārā netīro ūdeni un papildināt tīrā ūdens tvertni dokstacijai.

  Nobeigumā

  Roborock S7 MaxV Ultra ir perfekts partneris grīdu uzkopšanā. Tas izsūc un uzmazgā, kā arī robotu nenākas katru reizi pieskatīt un tīrīt pēc uzkopšanas. Protams, trepes, plauktus un mašīnas salonu Roborock S7 MaxV Ultra netīrīs.

  Paliels mīnuss ir Roborock S7 MaxV Ultra cena, bet visādi citādi šis ir jau nākamās pakāpes uzkopšanas robots, kas tiek galā ar šķēršļiem un sevis sakopšanu. Robots darbojas tikai 2.4 GHz Wi-Fi tīklā, kā arī varētu iztikt bez video straumēšanas uz lietotni, kas tikai sadārdzina robotu.

  Robots māju uztur lieliskā tīrībā, Roborock S7 MaxV Ultra nekādi nav jāapkalpo pēc katras uzkopšanas reizes. Atliek vien ik pa laikam nomainīt ūdeņus tvertnēs. Šis robots arī nemaitās koka vai mīkstā seguma grīdas, jo tas neatstāj mitrās uzkopšanas lupatiņu grīdas tuvumā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  19 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tasesmues
  15.08.2022 12:56

  Ar savu mega sūkšanas jaudu, būtu interesanti salīdzināt rezultātu ar parasto s7

  Artis Abols
  16.08.2022 15:24
  Reply to  Tasesmues

  Manuprāt, rezultāti ir identiski, bet šim īsti pat neprasās likt lielāko jaudu.

  Karlis
  15.08.2022 13:05

  Ja nav bailes no Aliexpress, tad šo var dabūt būtiski lētāk no EU noliktavām nekā aprakstā minēts un ja pagaidīs novembra BlackFriday laiku, tad vēl par 30-40% lētāk.

  Last edited 1 year ago by Karlis
  Chaser
  15.08.2022 18:23
  Reply to  Karlis

  Šobrīd cenas satrpība starp LV i- veikaliem un Aliexpress ir drusku zem 15 %, nemaz nav tik salds piedāvājums, bet novembrī tiešām mēdz būt labāki noķerami.

  Man interesē cik labi tā lupatiņa tiek iztīrīta un cik bieži robots to daram- piemēram : tikai kad dodas lādēties, vai ik pēc tik un tik kv/m vai ik pēc tik un tik minūtēm un vai to var regulēt

  Artis Abols
  16.08.2022 15:25
  Reply to  Chaser

  Lupatu robots mazgā katru reizi atgriežoties dokā. Mazgā ļoti uzcītīgi, tur problēmu nav. Nekādas iespējas to pielāgot nav.

  Kaspars
  17.08.2022 12:53
  Reply to  Artis Abols

  Iestatījumos ir iespējams ielikt pēc cik min ir nepieciešama lupatas mazgāšana. Esmu uzstādījis ik pēc 15 min. 80 m2 platībā to dara ~3 reizes.

  Kristine
  15.08.2022 14:52

  Vai tika testēts, kā robots tiek pāri šķēršļiem, piem., vecā tipa durvju durvju slieksnim, kur tas ir kādi 1-2 cm? Vai arī tikšana pāri veļas žāvētāja kājai?
  Un ko ražotājs saka, par robota orientēšanos “noturību” telpā?

  * Mums S6 maxV modelis.
  * Tas var apmaldīties izejot no doka, kā vieta nekad nav mainīta.
  * Tīrīšanas vidū sāk orientēties un pazūd pats savā kartē.
  * Ražotājs stāsta, ka iegaumē šķēršļus – nē, stāv pie sienas un grib doties tajā, lai gan taisna siena arī paša veidotā kartē. Un tik izmisīgi cenšas pārvarēt veļas žāvētāja kāju arvien un arvien, nesaprotot, ka uzkaras uz tā un zaudē savu laiku. Garantijas servisu jau 1 atteica, jo redz riteņi izlūzuši un tas nav garantijas gadījums.
  * Akumulatora līmenis 20%, manuprāt, ir pārāk liela rezerve, lai dotos uz dīķu lādēties un pēc tam turpinātu tīrīšanu.

  Pelēcis
  15.08.2022 20:51
  Reply to  Kristine

  Man atkal ir iebildums pret S6 MaxV, ka viņš māk iebraukt vietās, no kurām nemāk tikt ārā, piemēram iepīties zem aizskariem, aiz riteņa priekšējās riepas, zem radiatoriem. Mēģinot atbrīvot ar rokas vadību, to nevar izdarīt, jo darbojas visi ierobežojumi uz šķēršļiem.

  Par kartes problēmām, man palīdz dzēst saglabāto karti ( to parasti jādara pēc atjauninājumu saņemšanas) un izveidot visu pa jaunu.

  Tāpat vēl nobraukšana no dokstacijas, nevis atpakaļ gaitā smuki nobrauc no stacijas, bet manā gadījumā uzreiz sāk griezties, lai ar priekšu brauktu pildīt darbu, līdz ar to vienmēr staciju izbīda no vietas un nevar tikt atpakaļ.

  Last edited 1 year ago by Pelēcis
  Pičs
  16.08.2022 11:41
  Reply to  Pelēcis

  Man ir S5 un S7. Abi normāli visu saprot un tīra, nekur nesprūst, neapmaldās. Kaut kas jums ar S6 nav labi laikam. :(

  Artis Abols
  16.08.2022 15:27
  Reply to  Kristine

  Man tikai 1 vietā ir šāds ~1.5 cm pakāpiens – no tā kāpj zemē, bet augšā uz tāda nekāpj. Pāri veļas žāvētājam tas nekāpj.

  Artis Abols
  16.08.2022 15:29
  Reply to  Kristine

  Ja robots apmaldās, tad jāsāk pārbaudīt mājas iekārtojumu. Robotiem nepatīk spoguļu un pulētas virsmas potīšu augstumā.

  Kursors.lv
  16.08.2022 16:03
  Reply to  Artis Abols

  Jā, man nācās savu spoguli no apakšas aizlīmēt ar melna skoča strēmeli. Tagad vairs karte tik bieži nesačakarējas.

  Serde
  17.08.2022 08:34
  Reply to  Artis Abols

  Man ir Vacum Mop 2 Pro un padaudz spogulu uz iezbūvētajiem skapjiem, robots karti nedaudz “palaiž bezgalībā” (droši vien dēl tā sensora augšā), bet tajā pašā laikā saprot, ka tur ir aizbīdāmās skapja durvis/siena un smuki brauc gar to.
  Vispār nekādu apmaldīšanos nav bijis un ari nedauzās nekur kā negudrs.
  Domāju, ka tās dauzīšanās problēmas atrisinātu sensoru iztīrīšana, factory reset, jaunas kartes sagatavošana un jaunāko updeitu uzlikšana, ja šis nepalīdz, tad robots visticamāks ir brākis.
  Plus vel jāuzmanās no letajiem internets veikaliem, jo dzirdēts, par daudz modeliem, kuri paredzēti indijas, vai fi*vinzin kuram tirguma, tur arī esot kaut kādas atskirības.

  Tasesmues
  17.08.2022 13:18
  Reply to  Kristine

  “parastais” S7 daudz sliktāk pārvar šķēršļus kā vecais labais neato botvac 85, nācās virtuves slieksni ēvelēt zemāku. Ar karti problēmas bija tikai reizi. Pārnesu lādēšanas staciju un robots to nesaprata. Lai gan iepriekš pārnesot uzreiz atpazina, ka ir citā vietā.

  pitonsxxl
  15.08.2022 16:18

  Cik saprotu Latvijā oficiālās pārstāvniecības vairs nav ?
  Kurā normālā veikalā viņu var iegādāties ?
  Kur jāgriežās problēmu gadījumā un pēc filtriem un birstītēm – neesmu redzējis nekur izņemot netā vai tuvākais Amazonē

  meme
  15.08.2022 17:40
  Reply to  pitonsxxl
  Tasesmues
  17.08.2022 13:20
  Reply to  meme

  Diezgan laba cena.

  pitonsxxl
  17.08.2022 15:30
  Reply to  meme

  Iekārtas var nopirkt vairākos veikalos. Bet kur Latvijā viņiem var nopirkt filtrus un birstes ?

  Jānis
  17.08.2022 13:45

  Mainīju veco 8simt kaut kādu irobotu laikam divus gadus atpakaļ uz jaunu. Skatijos uz roborock, bet tad viņiem vēl nebija tās lielās dockstacijas, kas iztīra robotu. Tad nu pāņēmu i7 ar dokstaciju un tas, ko noteikti visiem varu teikt, ka lai nežēlo naudu un ņem izvēlēto robotu ar staciju, kas to iztīra automātiski. Tā atšķirība, kas robota apkalpošanā (vai šajā gadījumā gandrīz neapkalpošanā) ir neatsverama.

  Reklāma